Güzelkız.com

Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır?


Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Birisi size kepekli saçlar i için en iyi olan saç bakımı yağının ne olduğunu söylemenizi rica ediyorsa, cevabınız ne olurdu? Badem, Jojoba veya Zeytinyağı mı? Aslında, her defasında çok iyi sonuçlar alamazsınız! Bu yağlar, kepeği iyileştirir, ancak mütevazi, uygun fiyatlı ve bu zamana kadar test edilmiş hint yağı kadar etkili değildir!

Hint yağı da kepek için iyi mi? Evet saç bakım uzmanlarına göre kepekli saçların tedavisinde en iyi sonuçlar veren Hint yağı…

Hin Yağı Saç Bakımında – Nasıl Çalışır:

Hint yağının önemli bileşenlerinden biri olan Ricinoleic acid’in anti mikrobiyal özellikleri vardır ve bu, hint yağına kepekli bakterileri öldürme özelliğini kazandırmaktadır. Yağda bulunan risin de mikrop öldürücü ve mantar öldürücü özelliklere sahiptir. Bu iki etki saç derisini seboreik dermatit gibi kepek ve kepek enfeksiyonlarına yol açan mikrobik ve mantar enfeksiyonlarından korur .
Castor yağı, omega-9 yağ asitlerinin yüksek içeriğinden dolayı mükemmel bir nemlendiricidir. Bu yağ saçtaki nemi kilitleyebilir ve bu nedenle mükemmel bir saç kremi gibi davranır. Ayrıca bölünmüş saç uçlarını tedavi etmek ve saçları parlak ve ipeksi yapmak için de mükemmeldir. Omega-9 yağ asitlerinin nemlendirme özellikleri, kuru pul ve kepekle mücadelede de yardımcı olur.
Hint yağı, mineral yağlar, omega-6 yağ asitleri ve vitamin E gibi besin maddeleri ile doludur ve bunların hepsi de kuru kepekli saçları nemlendirir ve kaşıntılı kafa derisi sendromuyla savaşır.

Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır

Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır

Hint Yağı İçin İpuçları Kepek Kürü için kullanımı:

Hint yağı direkt olarak kafa derisine uygulanabilir veya faydalarını arttırmak için Jojoba ve Zeytin yağı gibi daha hafif sağlıklı yağlarla karıştırılabilir. Yağı ısıtmak ve kafa derinizi masaj yapmak, kan dolaşımını hızlandırır, bu sayede saç uzamasını  ve kepekleri azaltmak için en iyisidir. Hint yağı, maksimum fayda sağlamak için saçta bir gece bırakılabilir veya yağı saçlarınızı yıkamadan  yaklaşık 20 dakika önce uygulayabilirsiniz. Her iki yönden de işe yarıyor ve harikalar yaratıyor!

Bu yağdan faydalanmanın bir başka yolu, saç kremine daha küçük bir miktarda eklemektir.

Hiç kepek tedavisi için hint yağı kullandınız mı, o zaman deneyiminizi bize bildirin! Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!

Bir önceki yazımız olan Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır başlıklı makalemizde saç bakımı, yağlı saç bakımı ve yağlı saçlar için şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır? YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Kepekten Kurtulmak için Limon Nasıl Kullanılır? 2 Kepekli Saçlar için Hint Yağı Nasıl Kullanılır? 3 Yağlı Saçlara Nasıl […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.