Güzelkız.com

Kemik iliği ile saç uzatma ve bakım


Kemik iliği ile saç uzatma ve bakım

Zahide Yetiş programında sunulan ve oldukça olumlu kullanıcı yorumları olan dana kemiği iliği ile saç uzatma maskesi ve bakım yağının tarifini sizler için ekledik.Ayrıca kemik iliğinin saçta kullanımı ve faydalarını araştırdık.

Dana kemiği iliği saç bakım yağının hangi saç sorunlarına faydası ve kimler kullanmalı ?

Saç uzatmak ve gürleştirmek isteyenler

Saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı olmasını isteyenler

kepek sorunu ve saç dökülme problemi olanlar

Saç diplerinde egzama olanlar, saç diplerinde pul pul dökülen yaralı olanlar

Yıpranmış ve kırık saçlara sahip olanlar

Saç boyama işleminden sonra elastikiyetini kaybetmiş, yanmış saçlara sahip olanlar

kemik iliği saç bakım maskesini kullanıp sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olurlar.

Kemik iliği hücre yenileyici ve onarıcı özelliğinden dolayı yıpranmış ve yanmış uzayan saçları tekrardan besler onarır.Kısa sürede saçlarınız uzar ve daha sağlıklı gür olur. Instagram’ da bir çok kullanıcı kemik iliği ile saç bakım maskesini yapıp saçlarının hızlı bir şekilde uzadığını sürekli kestiğini yazıyor, bu kadar çok şeye faydası olan ve saçları uzatan bu maskeyi bizde evde kolayca yapabiliriz.Ayrıca kasaptan dana kemiğini ücretsiz alıp içinden iliğini kolayca çıkarabiliriz.Kuzu kemiği de olabilir fakat dana kemiği iliği daha etkili.Bu şekilde imrenilen sağlıkla parlayan ve uzun saçlara hızlı bir şekilde sahip olabiliriz.

Kemik iliği saç uzatma ve bakım maskesi nasıl yapılır / Hazırlama

Kemik içindeki ile servis bıçağı yardımı ile küçük bir cezvenin içine 5/6 şeker kaşığı kadar çıkaralım.İsterseniz daha çok çıkarıp buzdolabında muhafaza edip tekrar kullanabilirsiniz.Cezveyi sıcak su dolu bir tencere içine koyalım içindeki iliği 10 /15 dk  benmari usulü kaynatarak eritelim.
Bilmeyenler için benmari usulü;

Isıya dayanıklı bir kabı yarısına kadar suyla dolduralım.Bunun için tencere en ideali
Kabın içine daha küçük bir kap konur, bu kabın İçine eritmek istenilen malzeme konur.Büyük kabın altı yakılır ve bu şekilde istediğimiz malzeme eritilir. Arada sırada karıştırmayı unutmayın.Bu şekilde eritilen kemik iliği koku yapmaz rahatsız etmeyen doğal bir kokusu vardır.
Kemik iliğinin erime işlemi bittikten sonra süzerek küçük bir kaba alınır içine isterseniz bir tatlı kaşığı saç karemi ekleyin.Güzel kokmasını isterseniz lavanta ekleyebilirsiniz.İyice karıştırın ve önce saç diplerine daha sonra tüm saça yedirerek yumurta fırçası ile sürün.Aynı saç boyası yapar gibi uygulayın. Streç film yada poşet ile başınızı sarıp üstünü sıcak su ile ıslatılmış havlu dolayın.Yarım saati geçmeyecek şekilde saçınızda bekletin.

Yıkama: İlk etapta su dökmeden önce direk şampuanla firiksiyon yapılır.

Saçınıza su dökmeden önce bir su bardağının içine 1 yemek kaşığı şampuan ekleyin üzerine su doldurup biraz karıştırın.Su değmemiş saça önce bunu dökün ve saçı yıkayın.Daha sonra saçınızı normal şekilde şampuanlayıp yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız başlıklı makalemizde maşa, saç bakımı ve saç düzleştirici hakkında bilgiler verilmektedir.
Kemik iliği ile saç uzatma ve bakım YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İlgili: Kemik iliği ile saç uzatma ve bakım […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.