Güzelkız.com

Kefir diyeti nasıl yapılır


Kefir diyeti nasıl yapılır

Her kız yeni sezona sevimli ve şımarık girmek isteyebilir. Bunun kimi zaman giyim, aksesuar, moda trendleri ile kimi zaman da fiziksel özellikleri ile gerçekleştirilmek istendiğini söyleyebiliriz. kefir diyeti de bu tip durumlarda size yardımcı olacak diyet listesine eklemeniz gereken gıdalardan biridir.

Kefir Diyeti Nasıl Yapılır

Kefir Diyet Özellikleri
Kefir diyeti birçok kadın için en popüler alternatiflerden biridir. diğer birçok diyet planları ve günlük beslenme rejimleri durumunda olduğu gibi kefir diyeti de vücudunuz için faydalı bir içecektir. Ancak gastrit yada ülseriniz varsa yan etkiler görebilirsiniz. Bu durumda hafif kısıtlamalarla diyetinize devam edebilirsiniz.

Kefirin Faydaları

Kefir insan organizması için çok gerekli olan, kalsiyum, potasyum ve fosfor kaynağı olarak hizmet edebilir genel bir üründür. Buna ek olarak, vitaminleri bakımından cilde faydalıdır. Saç ve yüz maskesi olarak kullanılmaktadır.
kefir diyeti hızlı ve kolay kilo vermenizi sağlayabilmektedir. Buna ek olarak bu diyet toksinlerden organizmayı temizler ve kilonuzu düzenler. Bu diyetin avantajı günlük beslenmede çok sıkı ve sınırlı bir rejim olmayışıdır. Ayrıca düşük maliyetlidir. Hatta ilk günden itibaren sonuçlarını görmek mümkün olabilir, diyet sırasında düşük yağ türevlerini kullanarak hızlı ve etkili kilo kaybını görebilirsiniz.
Ayrıca kefir günlük yaşamda strese ve depresyona iyi gelmektedir.
Kefir diyetleri sıkı ve hafif tip olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır.

9 Günlük Kefir Diyet

kefir diyeti nasıl yapılır 2017

kefir diyeti nasıl yapılır 2017

uzun süren seçeneği ile başlayarak, sadece 9 gün boyunca% 1 yağlı kefir içebilirsiniz, bu diyetin ilk üç günü dikkat etmelisiniz. Günlük kefir en az 1,5 litre içmeniz önerilir, ama daha çok istiyorsanız, fazlasını da içebilirsiniz. İstediğiniz zaman oranlarını artırabilirsiniz.
Aslında kefir diyetine tek eklemeniz gereken kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği desenlerini takip etmekte dikkatli olmanızdır.

Önümüzdeki üç gün boyunca günde 1 kg kefirle birlikte elma ya da taze sebze meyve ekleyebilirsiniz. Ayrıca, yeşil elma yemenizi tavsiye ederiz. meyve ile kefir diyet kombinasyonu uygulandığında kilo vermeniz kolaylaşır. en önemli şey diyet içine herhangi bir şeker veya tuz eklememenizdir.
Kalan 3 güne gelince kefir yine sadece ve eşsiz bir madde olduğunu unutmadan günde en az 1.5-2 litre su ile içmek gerekir.

Ayrıca 9 günlük kefir diyeti için aşağıdaki diyet programını uygulayabilirsiniz.

1.İlk gün ekmek ile birlikte diyet yağ ve yağlı ürünler ile undan yapılan ürünler hariç başlamak gerekir. Ve ayrıca 2-3 bardak kefir içmeye başlamak gerekir.
2. İkinci gün için, 5 adet haşlanmış patates ve 1.5 litre kefir içebilirsiniz.
3.Üçüncü gün 100 gr haşlanmış tavuk eti ve 1.5 litre kefir yeterlidir.
4. Dördüncü güne gelince, 100 gram haşlanmış et ve yine 1.5 litre kefir yemek gerekir.
5.beşinci gün 100 gram haşlanmış balık ve kefir tüketebilirsiniz.
6. Meyve veya sebze (onlar çok fazla kalori içerdiğinden, muz ve üzüm hariç) artı kefir aynı miktarda altıncı gününde içindir.
7. yedinci günde sadece kefir içilir.
8. Sekizinci gün Maden suyu olabilir.
9. Son olarak, dokuzuncu gün sorunsuz diyetinizi bitirebilirsiniz. Su ve haşlanmış tavuk, kefir ve tahıllar olabilir.
Aynı zamanda vücut temizliği ile birlikte 8 kg’a kadar kaybetmiş olacaksınız.
3 ayda bir bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt diyeti ipuçları ve yararları başlıklı makalemizde diyet, yoğurt ve yoğurt diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.Kefir diyeti nasıl yapılır YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İlgili: Kefir diyeti nasıl yapılır […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.