Güzelkız.com

Kaş ve Kirpiklerin Doğallığı İçin 6 İpucu


Kaş ve Kirpiklerin Doğallığı İçin 6 İpucu

Kaş ve Kirpiklerin Doğallığı İçin 6 İpucu

  1. İpucu

Kirpiklerin , aynı saçlarınıza bakar gibi bakın ve düzenli bir bakım uygulayın. Bir kirpik fırçası veya tarağından yardım alabilirsiniz. Yüzünüzün güzelliğini kesinlikle büyük ölçüde değiştirecek olan uygulamaları hayata geçirmeniz lazım. Güzellik bir bütündür. Bu bütünü sağlamanızda oldukça önemlidir. Kirpiklerinizi doğru beslemek dolgunlaşması için oldukça önemlidir. Kaş ve kirpiklerin doğallığı için E vitamini oldukça önemlidir. Olabildikçe falza E vitamini vücudunuza almanız sizler için oldukça etkili olacaktır. E vitamini önemlidir çünkü kaş dökülmelerini ve yağlarını azaltır. Kirpiklerde ise dökülmeleri tamamen keser. Günlük yapacağınız bakım kirpiklerinizi yumuşak ve kalın gelmesini sağlar buda görünüm için sizlere büyük bir ihtişam katabilir.

  1. İpucu

Kirpiklerinize bazı yağlar ile güzellik katabilirsiniz. Bakım yapacağınız bu yağ yanı başınızdadır. Zeytinyağı uygulaması kaş ve kirpiklerinizi oldukça gür ve parlak gösterir. Bu uygulamayı bir kaç damla zeytinyağını pamuğa dökerek yapabilirsiniz. Zeytinyağı saç kökünü kaş kökünü ve kirpiklerin kökünü de güçlendirir. Bu uygulamadan sonra uyguladığınız yerleri ılık su ile durmamanız daha iyi olacaktır. Yalnız temizleme yapmadan önce zeytinyağının 5 dakika boyunca kaş ve kirpiğinize nüfuz etmesi gerekmektedir. Bunu düzenli olarak yaklaşık 3 hata boyunca uygulayın.

  1. İpucu

Saçların ve kirpiklerin uzanması içi yapacağınız şey ise vazelin sürmeniz gerekir. Uygulama sizlere de şu yönde yapmanız yarar sağlayacaktır; uyumadan önce düzenli ve bolca sürmek önemlidir. Vazelininiz mevcut değilse, E vitamini sizlere yardım edecektir. Vazelininizi ise kirpiklerinize ve kaşlar fırça yardımıyla yapmanız yarar sağlayacaktır.

  1. İpucu

Vitaminlere değinecek olursak B, D ve E vitaminleri kıl köklerine iyi gelmekte gür ve uzun uzun çıkartmaktadır. Kirpiklere yapılan ve sürülen maskaraların veya herhangi bir makyaj malzemesinin zararını absorbe etmek için kullanılır. Bu vitaminler saçlarında uzamasına yardımcı olur.

  1. İpucu

Yapmış olduğunuz göz makyajını kısa süreler içerisinde temizlemeye özen gösterin özelliklede kirpiklerinizdeki makyajı çok fazla zaman geçmeden işinizi gördükten hemen sonra temizlemeye dikkat ediniz. Makyajın cildinizde kalması veya kirpiklerinize nüfuz etmesi sizlere zarar verecek ve kirpiklerinizi güçsüzleştirecektir. Gözlerinizdeki veya herhangi bir yerinizdeki makyajı çıkarırken cildinize nazik davranın. Önemli unsurlardan biriside narin cildinize nazik davranmanızdır.

  1. İpucu

Kirpikleriniz için kıvırıcı kullanmayı tamamen bırakın. Bazı bilim adamlarına göre bu kıvırıcılar, kirpiklere çok fazla zarar veriyor ve zayıflamasına neden oluyor. Tamamen kirpik kırılmalarına neden oluyor ve kirpiklerinizde gözde görülür güçsüzlükler ortaya çıkıyor.

10

Şimdi sizlere kaşlarınız için yapacağınız basit bir serumu belirtmek istiyoruz; Bu serum ile kalın kirpik ve kaşlara sahip olabilirsiniz. İşte serum;

  • Aloevera jeli
  • Hint Yağı
  • Bir kapsül E vitamini

Bunları karıştırarak 3 gece boyunca pamuk yardımıyla kirpik ve kaşlarınıza sürün ve gelişime kendi gözlerinizle şahit olun.

 

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç Duyar başlıklı makalemizde Cildin Nem İhtiyacı ve Cilt Nemlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.Kaş ve Kirpiklerin Doğallığı İçin 6 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.