Güzelkız.com

Kaş Nasıl Alınır?


Kaş Nasıl Alınır?

Günümüzde kadınlar hatta erkekler kaşlarını almaya özen göstermektedirler. Güzellik olgusu adına bayanlar için ince yay gibi kaşlar önerilirken erkekler için ise derli toplu ve düzenli kaşlar tavsiye olunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kadınlar ya da erkekler güzellik salonlarına başvurmaktadırlar. Ancak bu durum giderek maliyetli bir yapıya dönüşmekte ve insanlar için ciddi külfetler oluşturmaktadır.

Yaygınlaşan internet kullanımı sayesinden artık insanlar evlerinde kaşlarını nasıl alacaklarına dair kaliteli videolara ulaşabilmekte ve bunları uygulayabilmektedir. Bu noktada kaş alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki kaşınızı alırken çok derine girmemeniz gerektiğidir. İkinci olarak ise bir defada çoklu kaş alımı gerçekleştirmemeniz ve aceleci davranmamanız gerektiğidir. Kaş nasıl alınır sorusunun cevabı olarak sizlere iple, cımbızla ve ağda ile kaş alma gibi seçenekler sunabiliriz.

İple Kaş Nasıl Alınır?

Bu yöntem ile kaş almaya çalışırken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta saç tellerimizi de ipe sıkıştırmamanız gerektiğidir. Bu işlem için iki karış boyunda ipe ihtiyacımız olacaktır. Bu ipi ikiye katlayıp tam orta noktasından döndürmeniz gerekiyor. Daha sonra işaret parmağımızı ve başparmağımızı kullanarak kaşlarımızı almaya başlıyoruz. İpi kıvırdığımız yere kılların gelmesiyle beraber iyice sıkıştırıp çekmelisiniz.

Erkek Kaşı Nasıl Alınır?

Erkeklerde kaç alma işlemi daha dikkatli yapılmalıdır. Çünkü erkekler kadınlar gibi kaşlarının bir kısmını almayacaklardır. Onlar sadece kaşlarının düzenli ve düzgün görünmesi adına kaş alma işlemini gerçekleştirecektir. Erkek kaşı alınırken dikkat edilmesi gereken husus aşırıya kaçılmamasıdır. Hangi yöntemi kullanıyor olursanız olun erkeklerde kaş alırken tek kıl alma şeklinde ilerlemelisiniz.

Kavisli Kaş Nasıl Alınır?

Bu soru en çok bayanların aklına takılmaktadır. Günümüz moda dünyasında bayan kaşları ince ve yay gibi olarak tarif edilmekte ve o şekilde uygulanmaktadır. Peki, yay gibi olarak ifade edilen kavisli kaş alma işlemi nasıl gerçekleştirilmelidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için göz ayarınızın iyi olması gerekmektedir. Çünkü göz ayarınızı sayesinde kaşınızı başı ve sonundan kaş alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işleme kaşınızın başlangıcından başlamalısınız. O bölgeyi inceltip üst kısımlarını aldıktan sonra aynı işlemi orta ve bitim kısmına da uygularsanız kaşlarınız kavisli bir görünüm elde edecektir.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Evde kaş alma işlemi için sizlere önerebileceğimiz yöntemler şunlardır. İple kaş alma, ağda ile kaş alma ve cımbız ile kaş almadır. Bu işlemleri gerçekleştirirken mutlaka ayna karşısında olunmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta bu işlemleri gerçekleştirirken aşırıya kaçmamanızdır. Birden kendinizi kaptırarak kaşlarınızı perişan hale sokabilirsiniz. Bu sebepten dolayı evde kaş alma işlemini gerçekleştirirken ölçülü olmaktan taviz vermemeniz gerekmektedir.

Cımbızla Kaş Nasıl Alınır?

Cımbızla kaş alımı gerçekleştirmek için öncelikle düz ve kaygan olmayan bir ortamda oturmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza bir ayna alarak cımbız ile kaş alma işlemine başlayabilirsiniz. Aynanın karşısına geçip fazlalık oluşturduğu düşündüğünüz kaç kıllarınızı teker teker cımbız ile almanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken mutlaka yavaş davranmanız gerekmektedir.

Ağda İle Kaş Nasıl Alınır?

Ağda ile kaş alım işlemini gerçekleştirmeden önce kaş yapınızı iyice gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış yapılan bir uygulamanın nereden bakılırsa 2 ay dönüşü yoktur. Ayna karşısına geçilerek görünümü bozan kaş kıllarınızı ağda uygulayarak alabilirsiniz. Bu işlemi yaparken diğer kaş kıllarınıza zarar gelmemesi adına onları plastik bir malzeme yardımıyla kapatmalısınız.

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş alma işlemi için püf nokta olarak sizlere önerebileceğiz birkaç husus vardır. Bunlardan ilki kaş alma işlemini kılları tek tek alarak uygulamanızdır. Bu sayede yanlış yerden alınan bir kıl kaşınızın tamamının görünümünü etkileyemeyecek ve korkulması gereken bir durum ortaya çıkmayacaktır. İkinci olarak ise kaş alma işlemini mutlaka ama mutlaka net görüntü sunan bir aynanın karşısında yapmanız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Batık Tırnak Nedir, Niçin Oluşur, Nasıl Tedavi Edilir başlıklı makalemizde Batık Tırnak Nedir ve Batık Tırnak Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.
Kaş Nasıl Alınır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.