Güzelkız.com

Karın Yağlarını Yakmak İçin En İyi 5 Egzersiz


Karın Yağlarını Yakmak İçin En İyi 5 Egzersiz

Biz kadınlar vücudumuzu saran elbiseler giydiğimizde göbeğimizde oluşan çıkıktan rahatsız oluruz. Karın kısmında göbekteki yağlar vücudun en zor parçalanan yağlarındandır. Ancak düzenli egzersizle düz bir karına sahip olabiliriz. Yeni bir araştırmaya göre, karın yağlarındaki artışın kalp sorunları riski ile doğru orantılı olduğu söylenmektedir. İyi bir beslenme planı ve diyet, vücutta sağlıksız yağ depolanmasını engeller. Örneğin yeşil yapraklı sebzeler, meyveler, süt ve yağsız et ile dengeli bir diyet zinde ve güçlü olmamıza yardımcı olacaktır. Aerobik egzersizlerde aşırı yağları eritmeye ve güzel bir vücudun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

karın yağlarını yakan 5 egzersiz

karın yağlarını yakan 5 egzersiz

Aerobik karın yağlarını yakıcı egzersiz ile yağlarınızı yakmak ve belinizi inceltmek için; Yapmanız gereken tek şey 20 dakika günlük bir süre ayırarak aşağıda verilen aerobik egzersizleri uygulamaktır.

1. Koşu:

Koşu tüm vücut egzersizlerinin en ilkel yoludur. Çekirdek nedeniyle her bacak koşu sırasında dengeleme eylemi gerçekleştirerek egzersiz süresi boyunca uyarılır. Bu vücudun her bölümünü çalıştırır.

karın yağlarını yakan egzersizler

karın yağlarını yakan egzersizler

2. Yüzme:

Suda ilerlemek tüm vücuda doğal bir direnç sağlar. Bu nedenle yüzme mükemmel bir tam vücut egzersizidir. Koşu ve yürüyüş yaparkenki gibi zemin ile eklemlerin etkisi yoktur, aşırı kilolu veya yaşlı insanlar için özellikle yararlıdır. Bu egzersiz metabolizma hızında artışa yol açar ve vücudun dinlenme esnasında bile kalori yakmaya devam eder. Ayrıca Bakınız: EVDE GÖBEK NASIL DÜZLEŞTİRİLİR?

karın yağlarını yakan egzersizler yüzme

karın yağlarını yakan egzersizler yüzme

3. Yürüyüş:

Hepimiz her gün yürümek düzenli olarak yürüme eylemini gerçekleştiririz. Her gün bu yürüyüşümüze 0 dakika ekleyerek egzersizimizi daha faydalı duruma getirebiliriz.

karın yağlarını yakan egzersizler yürüyüş

karın yağlarını yakan egzersizler yürüyüş

4. Bisiklet:

Bisiklet mükemmel bir yağ yakıcı vücut egzersizidir. Eklemlere nazik vuruşlar yaparak kalori yakmamızı sağlar. web sitemizde de zaten bisiklet yararları üzerine bir dizi makaleler yer almaktadır. Daha fazla bilgi edinmek içim makalelerimize göz atabilirsiniz. Bakınız: Diyetinize Eklemeniz Gereken 9 Kalori Yakan Gıda

karın yağlarını yakan egzersizler bisiklete binme

karın yağlarını yakan egzersizler bisiklete binme

5. Ağırlık Eğitim:

Ağırlık kaldırmak metabolizma artırmada yardımcı bir etkendir. Ağırlık çalışması esnasında dinlenme bile kalori yakmamızı sağlar. İlk etapta uzman bir eğitmen eşliğinde dayanma gücü oluşturarak ağırlık çalışmaları yapabilirsiniz.

karın yağlarını yakan egzersizler ağırlık kaldırma

karın yağlarını yakan egzersizler ağırlık kaldırma

Bir önceki yazımız olan Vejetaryen Diyeti İpuçları ve Yararları başlıklı makalemizde Vejetaryen ve Vejetaryen Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.Karın Yağlarını Yakmak İçin En İyi 5 Egzersiz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.