Güzelkız.com

Kapatıcı Nasıl Seçilir ?


Kapatıcı Nasıl Seçilir ?

Günümüzde makyaj bir kızın en iyi arkadaşıdır. Aslında, bir kadının daha genç ve güzel görünmesi için, farklı kozmetik ve makyaj ürünleri kullanmak gerekir. Gençler ve genç yetişkinler arasında kapatıcı kullanmak için bir eğilim var, aslında onlar sonuç olarak cildine genellikle yarardan çok zarar veriyor. Bu nedenle, biz birlikte kapatıcının aslında ne olduğunu anlamalıyız. Size yardımcı olmak için küçük bir kılavuz koyduk, kapatıcı nasıl seçilir ve doğru kapatıcı nasıl uygulanır öğrenebilirsiniz. Her zaman sivilce veya renk değişikliğini saklamak için kullanılması gerekmez. Ve birçokları için, şu anda kullanılmakta olan ürünler gibi değil sadece gerekli olduğu zamanlar vardır. Bu sizi sanki yüzünüze kalıp gibi göstermeden  mümkün olan en iyi cildi sağlama ve sadece güzel görünmenize yardımcı olmalıdır.

Kapatıcı nedir?

Ayrıca renk düzeltici olarak bilinen kapatıcı ürünleri ilk başta kırmızı yüz doğum lekelerini örtbas etmek  için gerekli olduğuna karar verildi. 1928, Lydia O’Leary tarafından icat edildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir patent almak için ilk kapatıcıya Covermark denirdi. Bu diğer makyaj kapatıcıları ve fondötenler için öncü oldu.Leary’nin 1932 yılında “covermark” adıyla patentini aldığı ürün, bugün dünyadaki tek patentli kozmetik olma özelliğini taşıyor. o’leary’nin kozmetik sektörünün doğuşu olarak değerlendirilen buluşu, bugün amerikan tarihi müzesi’nde, yüzyılın buluşları kategorisinde tanıtılıyor.
Daha sonra ürünü kozmetik amaçlı kullanan ilk kişi ise max factor oluyor ve böylece modern anlamdaki makyaj kavramı hayata geçiyor.

Kapatıcıyı farklı makyaj kombinasyonları ile deneyerek ve cilde kusursuz bir görünüm vermeyi başaran nihai bir ürün olarak gündeme gelmesine yol açmıştır. Kusurlu doğum lekesini çıkarmak arzusu ile kullanılan tek ürün oldu. günümüz için, Covermark her zaman günün teknolojisini ve pozitif bir ruh ile birlikte pozitif sağlığını güvence altına almak için malzemeyi değiştirerek, dermatolojik ve klinik olarak en bilinçli cilt gizleme hatları   ile, sektörde en iyisidir.

Daha sonra 1942 yılında, Helena Rubinstein yüzleri kamufle etmenin yanı sıra yanıkları örtbas eden kapatıcı tonlarını geliştirmiş olacaktır. Adı tam anlamıyla gizlemek veya kapatmak anlamına gelir.

Bu fondötene benzer olsa da, aynı zamanda büyük ölçüde farklıdır. Bu makyaj başka bir biçimde daha kalındır ve cilt tonunu eşitlemek için ve karışık renk tonunu gizlemek için kullanılır. Bunlar genellikle küçük alanlarda uygulanan ürünlerdir.Onlar doğal tüm cilt tonlarına uygun renklerde krem ​​ve sıvı formlarda çeşitli olarak bulunur.

kapatıcı nasıl seçilir

kapatıcı nasıl seçilir

Kapatıcı Çeşitleri

Farklı pigmentler ve opasiteler ile, belirtildiği gibi kapatıcıların farklı çeşitleri vardır. Her bir çeşidi farklı bir nedenden dolayı iyidir ve dolayısıyla her dışarı çıktığınızda gündüz veya gece için potansiyel iyi olarak görülmelidir. Normalde dört formda olur:

• Katı Kapatıcılar: Onlar siyah noktalar, sivilce lekelerini gizlemek için en iyisidir ama uyum için daha zordur ve sadece bu nedenle küçük alanlarda kullanılmalıdır.

• Sıvı Kapatıcılar : Tüm yüze yayılabilir olmasını isterseniz sıvı kapatıcılar yüzün geniş bir alanı kapsayacak ve güzel bir karışım elde etmek için harika.Ayrıca uygulaması daha kolay ve daha çok alanı kapsama özelliği sunan ve herhangi bir temeli olmadan da kullanılabilir.

• Toz Kapatıcılar: Güneş lekeleri veya yara izlerini, çok fazla göstermeyen bir kapatıcı arıyorsanız, o zaman toz almak en iyi yoldur. Bunlar cilt tonu ile uyumu kolay ama kapsam açısından çok azdır. Bu yüzden, çok büyük lekelerin olduğu cilt üzerinde tam etkili çalışmak için iyi değildir.

• Vurgulayıcı Kalem Kapatıcılar: sadece gizlemek yerine, siz de yüzün belli bir kısmını vurgulamak istediğinize  karar verirseniz, hatta daha az gösteriş, geniş alanları kaplayacak şekilde ve ışığı yansıtan fosforlu kalemler ile tercih edebileceğiniz kullanım şekilleri vardır. Gerçekten sabah ya da işten sonra görülen yorgun bir görünümü, yüzünüze daha fazla ışık getirmek ve  göz altı torbalarını gizlemek için iyi bir seçimdir.

İyi ve Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir

Her cilt tonu ve genellikle kendine özgü bir kullanım amacı için farklı kapatıcı çeşitleri vardır. Genellikle size yardım etmek için kozmetik mağazalarında  güzellik uzmanları vardır. Ama doğru türünü seçmek zor bir görev olabilir. Ama kendi başınıza alışveriş yapmak istiyorsanız, mağazada veya internet üzerinden kapatıcı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ipucu ve hile vardır.

 1. Eğer kapatıcı için kullanmak istiyorsanız daha hafif bir ton seçin..
 2. Eğer gözlerinin altında mavi veya mor bölgeler varsa pembe, turuncu ya da şeftali tonlu kapatıcı satın alın.
 3. Eğer kırmızı cilt lekeleriniz varsa sarı tonda kapatıcı seçin.
 4. Eğer koyu cilt tonunuz varsa turuncu bir renk en iyi seçimdir.
 5. Yeşil kapatıcı sarı cilt tonu ardından, bir sivilce üzerinde ilk önce kullanılmalıdır.
 6.  Cilt renk farklılıkarını kapatıcı ile ayarlamak için saydam bir toz kaplı, birde sıvı formunda olanları kullanılmalıdır.
 7.  Sarı tonlu kapatıcıların çoğu tüm düzensiz cilt tonlarını düzeltir.
 8.  Mor bazlar etkili bir parlatma ve daha çok kapatıcıyı ön plana çıkarıyor, bu yüzden solgun ciltler için kullanılmalıdır.
 9. Her zaman sürterek sürmek yerine kapatıcıyı cilt ile uyumlu olması için  üzerine hafif hareketler ile dokunun.
 10. Kullanılan göz kremlerinden önce kapatıcı uygulamayın.
 11.  Ayrıca, farklı sorunları olan cilt tiplerinden kullanabilmek için gereken, çantanızda  birden fazla çeşitte kapatıcı olduğundan emin olun.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Kapatıcı Kullanımı için Bilinmesi Gerekenler ! başlıklı makalemizde cilt, doğru kapatıcı kullanımı ve güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.Kapatıcı Nasıl Seçilir ? YORUMLARI - 4 YORUM
 1. […] Bakınız: Kapatıcı Nasıl Seçilir ? […]

 2. […] Bakınız:Kapatıcı Nasıl Seçilir ? […]

 3. […] İlgili: Kapatıcı Nasıl Seçilir ? […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.