Güzelkız.com

Kanserli Çocuklara Kullanmadığınız Eşyalarınız İle Destek Olun


Kanserli Çocuklara Kullanmadığınız Eşyalarınız İle Destek Olun

Ülkemizde varlığı yok sayılamayacak derecede kanserli çocuk bulunmaktadır. Bu hasta çocuklara yardım etmek isteyenler için her dönem birbirinden farklı kampanya ve yardım geceleri organize edilir. Tek amacım kanserli çocuklara yardım olduğu bu buluşmalarda gönüllü olarak yardımlarda pay sahibi olmak ve ihtiyaç sahibi hasta çocukları sevindirmek oldukça önemli bir sosyal sorumluluk görevidir.

Bu tarz oluşturulan yardım kampanyalarına ek olarak, daha basit yollar ile de kanserli çocuklara umut olmak mümkündür. Kullanılmayan eşyaların satışa çıkarılması ile elde edilecek gelir de kanserli çocuklar için oldukça önemli bir yardım türüdür. Her kesimin rahatlıkla katılabildiği bu etkinlik ile çok rahat bir şekilde kanserli çocuklara yardım edilebilir.

KAÇUV Nedir?

Kanserli çocuklara umut vakfı olarak tanımlanan KAÇUV, hastalık sahibi çocuklara yardımcı olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuş bir yardım derneğidir. Gerçekleştirdiği yardım kampanyaları ve etkinlikler ile kanserli çocuklara umut olmayı hedefleyen KAÇUV Derneği, yurt genelinde destek olmak isteyen bütün katılımcılar için aktif olarak hizmet vermektedir. Katılımcıların farklı şekillerde kazandırdıkları yardımları kanserli çocuklara ulaştırarak, bu çocuklara umut olmak için çalışmalarını sürdürmektedir. KAÇUV derneği ile ortak hareket ederek her dönemde kanserli çocuklar için umut vaat edici çalışmalar yapmak ve hasta çocukların geleceğine ışık tutmak mümkündür.

 İkinci El Eşyalar İle Kanserli Çocuklara Destek Olun

Evlerde kullanılmayan ikinci el eşyalar satılarak kanserli çocuklara destek olmak mümkündür. KAÇUV ile ortak yürütülen çalışmalar kapsamında kullanılmayan ikinci el niteliğindeki eşyalar uygun fiyatlara satılarak kanserli çocuklar yararına bağış yapılabilmektedir. Sosyal sorumluluk projesinde gerçekleşen bu satıştan elde edilen gelirler direk olarak kanserli çocuklar yararına bağışlanmaktadır.

Yapılacak bağışlar ile tedavisi devam edince seyircisinden gelmek zorunda kalan hafta çocukların aileleri de anlaşmalı misafirhanelerde konaklama şansına sahip olur. Tamamen yardımlar dâhilinde gerçekleşen bu konaklama hizmeti için çocukların ailelerinden herhangi bir yardım talep edilmez. Ücretsiz olarak gerçekleşen konaklama ve tedavi hizmetlerinde çocukların sağlıklarına kavuşmaları için her türlü hizmet koşulsuz olarak sağlanmaktadır.

Minik Dekor Değişiklikleriyle Kanserli Çocuklara Destek

Evlerde değişikliğe gitmek istenildiğinde de seçilecek eşyaların KAÇUV ile anlaşması bulunan firmalardan yapılması, kanserli çocuklar için umut taşıyıcı bir nitelikte olabilir. Her türlü ev eşyası ve dekorasyon malzemesinin satışa sunulduğu ikinci el firmaları, yapılan yatırımları KAÇUV derneği ile paylaşarak kanserli çocuklar için yürütülen projelere desteğini sağlamaktadır. Herhangi bir limit bulunmayan dekorasyon alışverişlerinde satışı bulunan her türlü dekor ürünü satın almak mümkündür. Amacın sadece yardım olduğu bu organizasyonlarda,  dekor öğesinin ne olduğu değil daha çok yapılan yardımın ne kadar miktarda gerçekleşecek önemlidir. Kanserli çocuklar yararına yapılan kampanyalara KAÇUV ile iletişime geçilerek destek olunabilir.

Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi niteliği taşıyan bu ikinci el alışverişleri ile kanserli çocuklara umut vakfına önemli derecede bağışların yapılması mümkün olabilmektedir.  Farklı tarza sahip dekor ürünlerini satın alarak hem evler farklı bir konsepte sahip olur hem de sosyal sorumluluk adi altında gerçekleşen bu organizasyona önemli ölçüde bir katkıda bulunulur.

KAÇUV Kampanyalarına Nasıl Katılım Sağlanır?

KAÇUV imzalı kampanyalarda herhangi bir komisyon söz konusu değildir. Satışlardan elde edilen tutarlar direk olarak KAÇUV derneğine aktarılmaktadır. KAÇUV destekli satış firmalarından gerçekleşen sattın alma işlemlerinde direk olarak yapılan ödemeler KAÇUV Derneği adına yatar. Kampanyalara satıcı konumunda katılmak için satışı belirlenecek ürünlerin kategorilere ayrılmasından sonra KAÇUV ile direk olarak iletişime geçilmesi yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Güvenli Bir Seyahat İçin Yapılması Gereken 8 Şey başlıklı makalemizde tatil planlaması, tatil programı ve tatil rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.Kanserli Çocuklara Kullanmadığınız Eşyalarınız İle Destek Olun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.