Güzelkız.com

Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj


Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj

Kahverengi gözlü kızlar güzel ve çekici görünümleriyle her zaman şaşırtırlar. Saç rengi aynı zamanda siyah, kestane, parlak kırmızı ve platin iken, bu kadınların görünümü her zaman parlak ve çekici olur.

Sizler için hayatı kolaylaştırmak için, kahverengi göz makyajında ​​hangi gölge tonlarının en iyi kullanıldığını ve ela gözler için en uygun makyaj türlerinin ayrıntılarını analiz edeceğiz.

 Kahverengi Gözler İçin Göz Rengi Paleti

Favori renk tekerleğimize bakarsak, gözlerin kahverengi renginin (koyu kahverengi) turuncu bir ton olduğunu görüyoruz. Çeşitli renk kombinasyon yöntemlerini kullanarak, kahverengi gözler için doğal makyaja uygun olan aşağıdaki tonları vurgulayabiliriz:

  • Kahverengi, bej, bakır, açık kahverengi – bu renkler doğal makyaj için uygundur, görünümü daha hafif ve sakinleştirir.
  • Kum, altın, hemen-  hemen tüm sarı ve turuncu tonları, gündüz veya akşam makyajları için ideal temel gölgelerdir.
  • Mavi, masmavi, su ve mavinin tüm tonları – gözlerin rengini vurgulamak ve onları daha etkileyici yapmak istediğinizde bu gölgeleri kullanın.
  • Mor, yeşil ve koyu kahverengi- birlikte makyajda kullanılabilir; kırmızı ve pembe tonlar daha sakin renkler ve astar ile seyreltilmelidir, aksi takdirde “gözyaşı- lekeli göz” oluşturma riski vardır.

Kahverengi gözlerin ifade rengini daha az vurgulayan gri ve gümüş tonları unutmayın. Ancak tamamen parlak veya gri göz makyajının siyah ve koyu kahverengi gözlere uyacağını hatırlatmakta fayda var; yeşil-kahverengi, cevizli ve sarımsı bir renk ile çok fazla gümüş kullanmamak daha iyi.

Kahverengi Gözlü Esmerler İçin Makyaj

Esmerler, kahverengi gözlere sahip doğal sarışınlardan biraz daha şanslılar; zıtlıklarının daha parlak ve doygun görüntülere sahip olması gerekiyor. Bu durumda, makyaj yapmak için çok fazla ileri giden esmerler, çok iddialı ve kaba görünme riskine düşerler. Ayrıca, sadece göz makyajındaki doygunluğu değil, bütün makyajı da takip ettiğinizden emin olun. Bu nedenle, örneğin, günlük makyaj için, gözlere odaklanırsanız, dudakları pastel yapın ve bunun tersi de geçerlidir.

 Kahverengi Gözlü Sarışınlar İçin Makyaj

Kahverengi gözlü sarışınlar iki türe ayrılabilir: kontrast görünümlü ve düşük kontrast görünümlü. İlk tip, çok açık renkli saçların yardımıyla gözleri de dâhil etmek üzere yüz özelliklerini daha da vurgulayan platin ve parlak sarışınlar içindir. Bu durumda, katı bir ofis tarzından bahsediyorsak, bu kontrastı arttırmak veya nötr bir makyajla sürdürmek daha iyidir. Kontrastsız tip, doğal sarışın tonlarındaki (buğday, bal, bronz, vb.) kızları içerir, böylece gözler ve dudaklar, saç ve derinin tek tip bir fonunda kaybolabilirler. Bu, özelliklere festival ve akşam makyajlarında, gözler ve elmacık kemiklerini vurgulamak için sarışınlar her zaman daha iyidir.

Kahverengi Gözler İçin Oklarla Makyaj

Oklarla makyaj yapmak, hızlı bir şekilde bir araya gelmeniz ve makyajdaki gözleri vurgulamanız gerektiğinde evrensel bir sihirli değnektir. Önceden aydınlatılan konuyu atlayarak okları nasıl çizeceğinizi öğrenin.

 Mor Gölgeli Kahverengi Gözler İçin Makyaj

Düzgün uygulanması, mor ve kırmızı göz farı kahverengi gözlerin makyajında ​​uyulması gereken temel kural, kirpik konturunun bir göz kalemi ile lekelenmesi gerekir, aksi takdirde gözler çizik görünecektir. Ayrıca alt göz kapağında mor ve pembe gölgeler kullanılması önerilmez.

Yeşil Gölgeli Kahverengi Gözler İçin Makyaj

Burada kahverengi gözlü tam olarak ortaya çıkabilir, çünkü paletin en parlak tonlarını kullanabilirsiniz. Yeşil, monoton bir baz olarak kullanılan mavi ve mor ile kombine edilebilir, Dumansı Buz kahverengi veya siyah ile birlikte kullanılır. Makyajda yeşili kullanmanın bir başka ilginç seçeneği de kahverengi gözler – bir göz kalemi veya jel kalemi kullanarak küçük vurgular yapıla bilir.

Aşağıdaki konumuzu okumuş muydunuz?

Sarar Ceket Modelleri

Şıklık, iyi görünmek, fit olmak ve en önemlisi sağlıklı görünmek insanlar için oldukça fazla bir önem taşımaktadır. Son zamanlarda erkek kadın fark etmez insanlar dış görünüşleri için daha fazla çaba göstermekte, zor egzersizler ve saatler süren spor faaliyetlerinde bulunmakta ve de zor diyetlere sırf görünüşleri ve sağlıkları için katlanmaktadır. Durum böyleyken giyilen kıyafetlerin seçimi de ayrı bir önem kazandı. Bir şekilde moda yükseldi ve insanlar bu duruma çabuk uyum sağladı. Modayı yakından takip eden ve hatta modayı oluşturan kurumlardan biri olan sarar da sarar ceket modelleri ile daha çok göz doldurmaya başladı ve modayı oluşturmaya devam etti. Spor kıyafetlerin üzerine giyip sade görünümü daha şık hale getiren modellerle şıklığınızı tamamlayan zarif modeller kıyafetleri tamamlayan güzel parçalardır ve kullanım açısından da oldukça rahattır.

                Modayı Yakından Takip Edin

İnsanların moda merakı son zamanlarda iyice arttı ve moda bir endüstri haline geldi. Bu endüstrinin yapı taşlarından olan sarar çıkarttığı sarar ceket modelleri göz doldurmakta ve beğeni kazanmaktadır. İnsanların kıyafetlerini daha kullanışlı ve daha rahat hale getiren bu modeller beğeniyle insanlar tarfından satın alındı ve kullanılmaya devam edildi.

                Rahat ve Şık

                İnsanların çok fazla bir şekilde rağbet ettiği sarar ceket modelleri günlük kıyafetleri tamamlayabildiği gibi şık kıyafetleri de taçlandırdı. Bu şekilde insanların da vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi.

Bir önceki yazımız olan Metalik Makyaj İle Cesur Bakışlar başlıklı makalemizde Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır, Metalik Makyaj ve Metalik Makyaj Malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Kahverengi Gözler İçin Doğal Makyaj Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.