Güzelkız.com

Kahküllü Saç Modelleri 2018


Kahküllü Saç Modelleri 2018

Kahküllü Saç Modelleri 2018

Kâhkül modelleri,saçlarında farklılık arayışında olan bayanlar için olmazsa olmaz modellerden biridir. Yüz hatları ve kullanım amacına göre kâhkül türleri farklılık gösterse de cesur bir tercih olduğu açıktır. Düz ve kâhkülüz saçlara nazaran, kullanımı biraz daha zor olan kâhküllü saçlar bakım gerektirebilmektedir.

Saçların derli toplu ve daha gösterişli görünmesine yardımcı olan kâhkül detayı birçok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bilhassa kâhküllü kısa saç modelleri 2018 yılına damgasını vuracak, özel modeller arasında kabul edilmektedir.

Kâhküllü Saç Modelleri 2018

Saçlarında kâhkül bulundurmak isteyen ve bu konuda detaylı bir araştırma yapan kişiler, kâhküllü saç modelleri kimlere yakışır sorusunu çok sık sormaktadır. Saçlarınızın olduğundan daha iddialı ve canlı görünmesi için kâhkülü tercih edebilirsiniz. Önemli olan hangi yüz hattına sahip olduğunuzdur.

Saçlarında kâkül detayı isteyen bayanlar, oval yüz hatlarına sahipse şanslı kabul edilirler. Kâkülü en iyi taşıyan yüz çerçevesi oval olandır. Kalp ve üçgen çerçeveye sahip olan yüzler de kâkül modelini doğru seçerse şanslı kabul edilebilirler.

Kâküllerindoğru kesim ile bir araya gelmiş versiyonu, kalp ve üçgen yüzlere oturacaktır. Bu nedenle modelleri bilip doğru renk ve kesimle bir araya getirmek son derece önemlidir.

Çok Kısa Kâhkül Modeli

Saçlarınızın kısa veyahut uzun olması önemli olmaksızın tercih edebileceğiniz kâkülalternatiflerinden biri kısa kâküldür. Çok kısa olan ve kaşların biraz üzerinde kalan bu model yüzün açılmasını, alnın kısalmasını sağlamaktadır.

Alın genişliğinden şikâyeti olan bayanlar için çok kısa kâkül modeli tercih edilebilir bir modeldir. Yüzün ortaya çıkmasını sağlayan bu model ile makyaj ve kıyafet bütünlüğü kusursuz şekilde sağlanmaktadır.

Uzun Kâhkül Modeli

Kâhküllü saç modelleri topuz üzerinde çok kullanılmaktadır. Dağınık veyahut sıkı ve derli toplu tüm topuzlarda başarılı bir görüntü ortaya koymaktadır. Saçlarınızı özel günler için topuz yaptırmak istediğinizde önüyle ilgili kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Kâhkül bu kararsızlığın önüne geçerek topuzu bütünleyici bir görev almaktadır.

Uzun kâkül yalnızca topuz modellerinde değil günlük dağınık modellerde de çok şık durmaktadır. Saçlarınızda basit bir dalga varken ya da düzleştirilmişken de uzun kâkülü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uzun kâkül, alın bölgesinin tamamını kapatan ancak kaşların çok az altında kalan bir modeldir. Dilerseniz kaşlarınızı örtmesine izin vermeden daha yukarıdan başlamasına izin verebilirsiniz. Baş ortasından gelen ve genişleyerek alına düşen kâküller de uzun model oluşturmaktadır.

Düz Kâhkül Modeli

Saçlarınızın düz olmasından hoşlanıyorsanız farklılık olarak düz kâkül modelini tercih edebilirsiniz. Düz saçların en önemli sorunlarından biri az görünmeleridir. Gür olmalarını sağlamak için birtakım hareketlilikler kazandırmak gerekmektedir.

Saçın olduğundan daha gür ve canlı görünmesi için düz kâkül modeli tercih edilebilir. Ne kadar geriden ve çok bırakılırsa düz kâkül o kadar güzel görünecektir. Düz kâküllü saçlarınızı, basit bir atkuyruğu ya da düşük bir topuzla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dağınık Kâhkül Modeli

Perçem modelleri 2018 yılına damgasını vurmaya, bolca tercih edilmeye devam edecek. Kâhkül ve perçem ikilisi her zaman karıştırılsa da karışık, dağınık bırakılan kâkül çoğu zaman perçemin yerini tutmaktadır.

Saçlarınızın ön kısmında hareketlilikten hoşlanıyorsanız dağınık kâhkülü tercih edebilirsiniz. Bu kesimde kuaförünüz kısalı uzunlu gür bir kâkül bırakacak ve hafif bir hareketlilik kazandıracaktır. Özellikle kâhküllü saç örgü modelleri için dağınık kâhkül tercih edilmektedir. Saçların şık görünmesine aynı zamanda doğal bir görüntü kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Dalgalı Kâhkül Modeli

Saçlarınızda kâhkül kullanmak istediğinizde kâhküllü saç toplama modellerine, topuzlu kullanımlarına göz gezdirmeyi ihmal etmemelisiniz. Dalgalı kâhkül modeli bu tarz kullanımlar için idealdir. Özellikle kâhküllü düğün saç modelleri isteyenler için dalgalı kâhkül en favori olandır.

Dalgalı saç kesimleri için de uygun kabul edilen dalgalı kâkül, hafif kısalı uzunlu bırakılmaktadır. Bu şekilde saçların dalgası daha gösterişli ve gür görünmektedir.

Kuyruklu Kâhkül Modeli

Kuyruklu kâkül modeli yüzünü küçük göstermek isteyen bayanlar için en ideal kâkül modellerinden biridir. Kâkülü yaptırdıktan sonra yanlarında iki adet daha uzun saç tutamının bırakılması mantığına dayanmaktadır.

Bırakılan iki uzun saç, yüzü çerçeve içine alarak daha küçük görünmesini mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda atkuyruğu, topuz ve örgü taç modellerinde de bu kâhkül türü çok daha zarif görüntü kazandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri başlıklı makalemizde Çorapla Kalıcı Saç Düzleştirme, Doğal Yollarla Kalıcı Saç Düzleştirme Tarifleri ve Tel Toka İle Kalıcı Saç Düzleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.Kahküllü Saç Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.