Güzelkız.com

Kadınlar için spor ayakkabısı nasıl seçilir


Kadınlar için spor ayakkabısı nasıl seçilir

Genel olarak ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey ayakkabının konforlu olmasıdır. Burada kadınlar için  koşu spor ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken temel ipuçları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Koşu Spor Ayakkabısının Ana Türleri

Her şeyden önce yürüyüş ve koşu ayakkabısı seçerken hafif ve bu tür faaliyetler için rahat olanları ve sert zemine uygun ayakkabı türlerini denemelisiniz. Koşu ayakkabılarınızın koşu pankurlarına münhasır tasarlanmış olanları almalısınız. yapı olarak güçlendirilmiş kalın ve sert dış tabanlar gibi detaylara dikkat ederek kayalar, çamur ve bu gibi engellere uygun türler ideal ayakkabılardandır. Ayrıca koşu ayakkabılarınızın nefes alabilme özelliği de olmalıdır.

spor ayakkabısı nasıl seçilmeli 2017

spor ayakkabısı nasıl seçilmeli 2017

Ayak tipinizi belirleyin

Eğer ayakkabınızın boyutu hakkında emin değilseniz, bunlar için ölçülen özel araçlar ile doğru varyantları seçerek önyüklenebilir olmasına dikkat edebilirsiniz.

Eksen kemer için, ayakkabı numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Ayaklarınız ıslak olarak bu denemeyi yapabilirsiniz. Buna hukuk testi denir. eğer ayaklarınız çok dar ve kavisli ise, ayağınızda yüksek kemer var demektir. Biraz bütüne bağlı orta darlıkta ise normal bir kemer var demektir. Aksi takdirde geniş ayaklarınız varsa düz taban ayakkabılara bakabilirsiniz.

Uzun adımlarla yürüyecekseniz dikkat etmeniz gerekenler

Kadınların koşu ve spor ayakkabıları seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör yürüme mekaniğinin nasıl oluşu. Özellikle burada yürürken yaptığınız yan hareketlerin düzeyleridir.. Bu ayrıma göre, pronasyon gibi faktörler ve supinasyon Overpronation hakkında konuşmak lazım. İlk ayak sağ topuk vuruşu ile sonrası doğal rulo gibi gider olduğunu bilmek.

Bu, normal desen nötr ve biyomekanik verimli koşucular tarafından gerçekleştirilmektedir.

İkinci seçenek ayağın doğal rulo halini abartılı olarak içe formule etmektir. Ancak burada diz yaralanmalarına karşı dikkatli olmalısınız. Koşu için esnek ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Koşu Ayakkabı ve Rolleri Temel Türleri

İlk durumda, birincil aksan şok emme kaldırma ve minimal kemer desteği güvencesi olmalıdır.. Bu hafif önkol pronatörlerindeki ve supinators için sadece sağ seçenektir. Onları kapalı kaldırımlarda sert yüzeylerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İkinci seçenek, temel pronasyon için idealdir. nötr rayları veya Overpronation olanlar için bunları kullanarak sahip olabilirsiniz. Spor ayakkabıları % 65-70 kadar toplam nüfusun çoğunluğu tarafından kullanılmaktadır.

Koşu spor Ayakkabısının Yapısı

Bu, suni deri, naylon ve polyesterden oluşmaktadır. hafif, hızlı ve oldukça dayanıklı olanları tercih etmek gerekir. Hafif ve nefes alma özelliğinde olmalıdır. Termoplastik üretan bindirmeler gibi malzemelerden üretilmiş olanları dayanıklılık göstermektedir. Ve su geçirmez seçenekleri tercih edilmelidir. Bu ayakkabılar genel şekilleri ve çevresinde ayakkabı formu oluşturularak tasarlanmıştır. Diğer detaylar hareket kontrolü güveni için oluşturulan sert zeminde kullanma alanları olan türleri içerir.

Bir önceki yazımız olan Tül etekler nasıl giyilir 2017 kombinler başlıklı makalemizde bayan, kadın ve kız hakkında bilgiler verilmektedir.
Kadınlar için spor ayakkabısı nasıl seçilir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.