Güzelkız.com

Kadın Gömlek Modelleri


Kadın Gömlek Modelleri

Moda akımının yükselişi ve günümüze kadar gelişiminin her döneminde, kadınlar için var olan yegâne stil tarzı oluşturan ürünlerin başında gömlekler gelmektedir. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren çok fazla bir ilgiye karşılık vermeye çalışan kadın gömlek modelleri, artık günümüzde her isteğe ve her ortama göre tasarlanmış durumdadır.

Jean (Kot) gömlekler: Bayanların her dönem tarzını oluşturmasında en büyük yardımcı olan jean (kot) gömlekler, büyüleyici tasarımlarıyla kadınlarda asi bir o kadar da seksi bir görünüm sağlıyor.

Spor tarz gömlekler: Günlük hayatta hem rahat oluşu, hem de tarz oluşuyla kadınlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında spor tarz gömlekler gelmektedir. Spor tarz adından daha çok oduncu gömleği adıyla bilinen gömlekler, farklı renk seçenekleriyle bayanların beğenisine sunulmaktadır.

Ofis tarzı gömlekler: Plaza bayanlarının giyim stilini tamamlayan güzide gömlek modellerinden olan ofis tarzı gömlekler, kadınlarda ağırlığın ve elitliğin bir göstergesi konumundadır. Üzerine kısa ceketlerle son derece kolay ve şık bir kombin yapılması mümkün olan gömlekler, genellikle siyah ve beyaz modelleriyle dikkat çekmektedir.

İpek gömlekler: İpek gömlekler, davetlerin ve buluşmaların kadınlar tarafından en çok tercih edilen gömleklerindendir. Özellikle beyaz ve krem rengi modelleriyle bayanların tarzını yansıtan ipek gömlekler, ipek kumaştan tasarlandığı için son derece hafif ürünlerdir.

Saten gömlekler: Saten gömlekler, bayanların tam ihtiyacı olduğu anda imdada yetişen gömlek modelleridir. Ağır duruşu ve rahat oluşuyla günümüzde en çok tercih edilen gömlek modelleri arasında yer almaktadır.

İPEK GÖMLEK MODELLERİ

İpek gömlek modelleri; modası geçmeyen, her dönemin trend moda ürünlerindendir. Bayanların canlılığını elit bir görüntüyle sentezlemeyi başarıyla gerçekleştiren ipek gömlek modelleri 2019 bahar-yaz döneminde de bayanların vazgeçilmez gömleklerinden. Bayanlar, ipek gömlek modellerini piyasada farklı model seçeneği ve fiyat aralığında bulabilirler.

İpek gömlek modellerinin fiyat aralığı; gömleğin, ipek kumaştan olup olmamasıyla belirlenmektedir. İpek kumaşa sahip, ipek gömleklerin fiyatı daha yüksek olup, ipek kumaşa sahip olmadan ipek gömlek şeklinde tasarlanan gömleklerin fiyatı daha uygundur. İpek gömlekten tam verim almak isteyen bayanlar ise kesinlikle ucuza kaçmayarak ipek kumaştan yapılan gömlekleri tercih etmeliler. İpeğin kendisine has zarif ve narin dokusu, bayanların prestijini ortaya çıkaracak ve gün ışığında parlamalarını sağlayacaktır.

İpek gömlekler, tamamen bayanların tercihine ve zevkine göre tasarlanmıştır. Sade ipek gömlekler sıklıkla bayanlar tarafından tercih edilse de, desenli ipek gömlekler de son zamanlarda son derece yoğun bir ilgiyle karşı karşıyadır. İpek gömlekler aynı zamanda kesimlerine göre de birçok farklı model seçeneğine sahiptir.

Bayanlar; ipek gömlekleri günlük hayatta, davetlerde, buluşmalarda ve düğün gibi aktivitelerde rahatlıkla tercih edebilmektedir. İpek gömleklerin en güzel tarafı da bayanlara son derece farklı şekilde kombin yapabilme seçeneği sunmasıdır. Günlük tarzda giyilecek ipek gömleklerin altına giyilecek kot pantolon, son derece rahat olmakla birlikte siyah renkte pantolonlar ve etekler de oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır.

Klasik Gömlek Modelleri

Yıllardan beri hem erkekler hem de bayanlar için değişmeyen bir tarz olan klasik gömlekler, günümüzde yerini daha modern tarzda klasik gömleklere bırakmış durumda.

Klasik gömlek modelleri, iş hayatının tartışılmaz elzem kıyafetleri. Dış görünüşün ilişkilerde oynadığı önemli rolü de ele alırsak, bulunacağınız pozisyon her ne olursa olsun, saygı görmek istiyorsanız klasik gömlek seçiminizi yaparken kesinlikle kişiliğinizi yansıtan ürünleri almaya özen göstermelisiniz.

Erkekler İçin Klasik Gömlek Modelleri

Sarar, Pierre Cardin, Vakko gibi giyim markalarının öncülük ettiği klasik tarz erkek gömlekleri; detaylarına ve yaka modellerine göre birçok farklı seçenekle beraber üretiliyor. Takım elbisenin içerisine giyilecek modellerde klasik gömlek seçimi daha çok beyaz ve siyah renkler üzerinden yapılmalı ve aynı şekilde siyah bir pantolon ve klasik bir ayakkabıyla tamamlanmalıdır.

Takım elbise yerine, spor ceket veya business hırkanın içine giyilecek klasik gömlekler ise daha açık renkte seçilmeli gri, siyah veya koyu lacivert pantolonlarla tamamlanmalıdır. Bu tarz kombinde ayakkabı seçimi klasik-spor tarzda yapılmalıdır.

Bayanlar İçin Klasik Gömlek Modelleri

Bayanlar için de artık hemen her markanın ürettiği klasik gömlek modelleri mevcuttur. İş dünyasında söz sahibi olma konusunda artış yaşayan bayan sayısı ile birlikte gelen gömlek alternatifleri sayesinde bayanların sert ve güçlü duruşunu müthiş bir zerafetle yansıtan klasik gömlekler, diz boyunun yukarısındaki siyah eteklerle veya pantolonlarla ortaya çok güzel görüntüler çıkarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Saten Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde Erkekler için Saten Gömlek Modelleri, Kadınlar için Saten Gömlek Modelleri ve Saten Ceket Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Kadın Gömlek Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.