Güzelkız.com

İtalyan Gelinlik Modelleri


İtalyan Gelinlik Modelleri

Fransız ve İtalyan moda tasarımcıları, en ilginç ve en modern gelinlikleri gelin adaylarına sunarken, özel dikim birbirinden güzel ürünler İtalyan gelinlik modelleri kapsamında şu şekilde tanımlanabilir.

Sade gelinlikler

Tarzınız biraz daha sade ve oldukça ilgi çekici bir model tercih etmek istemiyorsanız, İtalyan kesim detayı ile vücudunuza tam oturan mini bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Elbette ki şıklığı tutturabilmek için hafifte olsa dantel detaylar bu konuda sizlere yardımcı olmalıdır. Yine göğüs detaylarında kullanılan gümüş taş süslemeler, bu gelinliklerde bulunan özelliklerden bir tanesi.

Şık ve gösterişli

Yine İtalyan gelinlik olarak, uzun bir model sizler için tasarlanmış olabilir. Pile detaylara sahip olan bu gelinliklerde, tül kumaşlar ve ağır taş süslemeler kullanılarak, gösterişli bir hale getirilmiştir. Puanlı gelinlikler de daha çok gösterişli, ışıltılı tasarımlardan olurken, kendi zevklerinize göre özel dikim gelinlik modellerini de tercih ederek, ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Transparan detaylı

Göğüs ya da sırt bölgesinde İtalyan kesim gelinlikler de, transparan kumaşlar da kullanılabilmektedir. Çiçek ya da farklı dantel desenler de transparan kumaş üzerinde kendini gösterirken, daha zarif ve şık bir model ortaya koyulmaktadır. Yine uzun kollu olarak tercih edilen bir gelinlikte, kol bölümlerinde kullanılan transparan kaplamalar farklı bir yansıtımı beraberinde getirebilecektir. Alt kısımda ise bukle bukle yapılmış olan dantelli kumaşlar, daha kabarık bir modeli tercih edebilmenizde sizlere destekçi oluyor.

2019 İlkbahar Yaz Sezonu Gelin Çiçekleri

Bahar ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte bütün gelin adaylarını da heyecan kaplamaktadır. Gelinlik seçiminden tutun da ayakkabı, çiçek, saç ve makyaj gibi birçok noktaya özen gösteren gelin adayları özellikle gelin çiçeklerini gelinlik ve düğün konseptine uygun seçmeye dikkat etmektedirler. Genellikle canlı ve cıvıl cıvıl renklerin kullanıldığı gelin çiçeklerinde 2019 yılında da yine birbirinden renkli çiçekler kullanılmaktadır. Bu yıl ki 2019 ilkbahar yaz sezonu gelin çiçekleri modelleri arasında sıklıkla karşılaşacağınız modelleri ise papatyalı gelin çiçekleri ve pudra gelin çiçekleridir.

Papatyalı gelin çiçekleri

Özellikle kır düğünü konsepti seçen gelin adaylarının tercihi papatyalı gelin çiçeklerinden yana olmaktadır. Yemyeşil kırlar üzerine giyeceğiniz bembeyaz gelinliğinize ancak papatyalı gelin çiçekleri modelleri yakışacaktır. Papatya taçlarınız ile da muhteşem bir uyum içerisinde olacak olan bu papatyaların arasında yine mor, pembe veya kırmızı gibi küçük çiçekler serpiştirerek de daha cıvıl cıvıl bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Pudra gelin çiçekleri

Canlı veya yapay olarak tercih edebileceğiniz pudra gelin çiçekleri oldukça sade ve asil bir güzelliğe sahiptir. Özellikle son yıllarda gelinliklerin içerisinde kullanılan pudra detaylar ile muhteşem bir uyumluluk gösterecek olan pudra gelin çiçek modelleri genellikle krem ve şeftali tonlarındaki çiçekler ile kombin edilerek kullanılmaktadır. Gelin çiçeklerinin tüllerinde kullanılan pudra kurdeleler de yine oldukça şık ve modern bir görünüm sergileyecektir.

Yeni Sezon Nişanlık Modelleri

Nişanlık modelleri senelerden beri aynı çizgide ve aynı renklerden tasarlanıyor gibi görünse de; senelerden beri farklı modeller ve değişik renk tonları kullanılarak üretilir. Popüler yeni sezon nişanlık modellerinde nişanlıklar daha çok model farklılığı nedeni ile dikkat çekiyor. Prensesleri andıran kabarık nişanlık tasarımlarının straplez modelleri ve arkalarında yer alan büyük fiyonkları bu nişanlıkları çok daha çekici hale getiriyor. Nişanlığınızla beraber hem çekici, hemde güzel görünmek için fiyonklu, straplez ve kabarık eteklerden oluşan nişanlık türlerini kullanabilirsiniz. Yeni sezon nişanlık türleri içinde bulunan farklı modellerden biride; etek kısımlarında romantik detayları olan nişanlıklar. Bu nişanlıklarda eteklere ufak ufak işlenen pul nakışlar nişanlığınızı parlak ama naturel gösterecek. Nişanlığında çok fazla detay istemeyen kadınlar için oldukça ideal bir model. Yeni sezon nişanlık türlerinden biride; balık eteğe sahip olan nişanlıklar. Buz mavisi renginden elde edilen bu nişanlıklarda üst kısım yine straplez yada ince askılı. Alt kısım ise yerlerde sürünen kuyruğu ile tül detaylardan oluşuyor. Üst kısmı yoğun işlemeli olan bu nişanlıklar fiziğine güvenen kadınlar için oldukça uygun.

  • Yeni sezon nişanlıklar içinde bulunan; alt kısmı fırfırlı oldukça kabarık nişanlık modelleri de yer alıyor. En güzel nişanlık modelleri içinde yer alan fırfırlı nişanlıklarda alt kısım ne kadar kabarıksa, üst kısım o denli sıkı ve dar tasarlanmış. Üst kısımda straplez kesimler kullanılan fırfırlı nişanlık modellerinde parlak taşlardan yararlanılarak işlemeler yapılan modellerde mevcut.

Modern Bindallı Modelleri

Bindallı çeşitleri gelinlerin kına gecelerinde giydikleri düğün kıyafetlerinden biridir. Bindallı modellerinde kırmızı, bordo, mor ve lila gibi renkler kullanılır. Modern bindallı tasarımları arasında en fazla kullanılan bindallı çeşitlerinden biride; kaftanlı bindallı modelleridir. Modellerin kenar kısımlarında görülen işlemeler ve kollarda görülen geniş detaylar bindallıları daha modern bir havaya sokar. Bu nedenle daha ağır işlemelere sahip olan bindallı modelleri artık kullanılmıyor. Bunun yerine rengi ve modeli ile öne çıkan bindallılar tercih ediliyor. Modern bindallılar içinde; kol tasarımları genellikle tülden meydana geliyor. Dirseklere kadar normal tafta kumaş tarzında tasarlanan bindallılar dirseklerden sonra tül şeklinde bileklerden aşağıya uzanıyor. Bu modeller bindallılara tarz bir görünüm kazandırdığı gibi oldukça modern bir görünüme kavuşturuyor. Kadınların zevkle kullandıkları bindallı modelleri içinde yer alan Osmanlı bindallıları da modern tasarımlarıyla genç kadınların ilk tercihlerinden birini oluşturuyor.

Modern bindallılar da görülen renkler aynı zamanda işlemelerde yer alan sadelikle de göz kamaştırıyor. İşlemelerin belli bir bölgede yoğunlaşması bindallı türünü daha fazla ortaya çıkarıyor. İşlemeler daha çok etek uçlarında, kol ağızlarında, sadece üst kısımda kullanılarak belli bir bölgeye yoğunlaşıyor. En güzel modern bindallı modelleri içinde; şalvarlı bindallı modelleri de yer alıyor. Bu tasarımlar her ne kadar nostaljik gibi görünse de; paçalarda kullanılan nakışlar ve renkler bu modelleri de oldukça farklı kılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kitty Chen Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Kitty Chen Gelinlik Modelleri, ünlü gelinlik firmaları ve ünlü gelinlik markaları hakkında bilgiler verilmektedir.İtalyan Gelinlik Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.