Güzelkız.com

İşte İsimli Bileklik Modellerinin Özellikleri


İşte İsimli Bileklik Modellerinin Özellikleri

Gümüş Bileklik Özellikleri

Öncelikle sizlere neden gümüş bileklik alalım dediğinizde cevabını vereceğim. Gümüş altından sonra ikinci en değerli element olarak bilinir. Bu durumda Gümüşü ziynet eşyalarının içine koymaktadır. Gümüş bilekliklerde taş olarak; zirkon, swarovski, nazar gibi dışa verdiği parlaklık, kalite ve fiyatlarıyla cazip olan gümüş bileklikler sizlerin de dikkatini çekebilir. Birçok kişi hediye almak için gümüş elementini kullanmaktadır. Aynı zamanda gümüş bilekliklerde kaplama olarak da çeşitli seçenekleriniz vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse; Rodyum, Altın, Rose vs. gibi parlaklığı olan, su değince bozukluk göstermeyen ve şık duran bu bileklikler sizler için tercih edilebilir bir hediye veya sizde şık durabilecek takılardır.

Gümüş Özellikleri

Gümüş elementi Altından sonra değer bakımından en değerli elementtir. Gümüşün birçok kullanım alanı vardır. Özelliği bakımıyla çok değerli bir taş olmakla beraber yüzeysel sertliği bakımından ortalama bir sertliği olduğundan bahsedebiliriz. Bu elementin neredeyse her alanda kullanılabildiğini ve her alanda gözle görülebilen iş gördüğünü söyleyebiliriz. Her alanda ki başarısıyla her anlamda hayatımıza giren gümüş elementi, günlük hayatta çok kez karşımıza çıkabilmektedir. Bunun sebebiyse artık insanlar hem beğeni olarak hem de fiyat açısından altın değil genel olarak gümüş elementini tercih etmektedirler. Ziynet eşyası olarak kullandıkları gümüşler her an karşımıza çıkar. Bir kolye, bileklik vs. gibi özellikle bayanların kullandığı bu eşyalar çok karşımıza çıkar. Gümüş elementinin bir özelliği de doğadan çıkarılan bütün elementlerden daha beyaz olmasıdır. Gümüşün birçok özelliği vardır. Buda zaten gümüş elementinin değerini üstlere çıkarmaktadır. Gümüşe güzel bir parlaklık sağlandığında yansıma özelliği iyice ortaya çıkar bundan dolayı da optik aynanın yapımında gümüş elementinden faydalanılmaktadır. Aynı zamanda ülkemizde çok bulunduğu için her alanda bu değerli elementi görebilirsiniz.

Gümüş Kullanım Alanları

  • Elektrik, Elektronik alanında kullanılan Gümüş elementi bu anlamda da başarı sağlamaktadır. Bu alanda gümüşün sağlam olması aynı zamanda da iletken olması bu işlerle uğraşan kişilerin gözdesi yapmaktadır.
  • Süs eşyası yapımında da herkese parlaklığıyla ve girebildiği şekillerle cazip gelmektedir. Aynı zamanda da gümüşün birçok türü maliyet açısından çok kişiyi zorlayacak durumda değildir.
  • Dişçilik alanına da yansıtma durumundan ve sağlamlığından faydalanabilmektedir.
  • Pil üretiminde de kullanımda olan gümüş elementi bu konuda da başarılıdır. Şu ana kadar pil konusunda çok sıkıntı yaşanmaması bu elementin eseridir diyebiliriz. Aynı zamanda para imal edilirken de bu elementten faydalanılmaktadır.

Hayatımızın birçok detay ve inceliklerinde yer alan gümüş elementi insanlık için çok önemli bir rol üstlenir. Bu durumda bizim de bu elementi kullanmamız diğer elementlere göre daha mümkün olmaktadır.

Gümüş Elementi Nasıl Çıkarılır

Gümüş elementini çıkartabilmek için kullanım alanıyla ilgili bir bilginiz olması gereklidir. Bunun dışında da özel tekniklerle birlikte çıkarılır. Bu yöntemlerden en bilinen çinkolama yöntemidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Etmeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.İşte İsimli Bileklik Modellerinin Özellikleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.