Güzelkız.com

Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız


Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız

Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı;

Saçları korumak için maşa, saç kurutma makinesi ve saç düzleştiricilerini nasıl kullanmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz!

Kızlar her zaman saçlarını şekillendirmek için örneğin; kıvırcık, düz, dalgalı vb modeller için çeşitli yöntemler denemektedirler. Mesela düzleştirmek için ütü kullananlar vardır. Bu ısılı saç şekillendiricilerin zararlı etkilerinden kurtulmak için saçımıza düzenli olarak bakım uygulamalıyız. Yaz aylarında bu durum iki katına çıkmalıdır. Çünkü güneşin de etkileri ile doğal yada yapay saçımıza zarar verebilir. Saçlarımızda her zaman ve en önemli şey saçımızın nem oranıdır. Günlük bazda saç kurutucuların kullanımı saçın tüm doğal nemini alır götürür. Bu nedenle, saç klimalarını denemenizi öneririz.

Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız

Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız

Bu zararlı ısılardan saçınızı korumanızı sağlayacak kremler ve spreyler bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler saçınızın nemlenmesine de yardımcı olacaktır. Bazen saçlarımızı dinlendirmek gerekir. Mümkün olduğunca saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Duştan sonra, bir havlu ile saçınızı kurutun ve havalandırın. Saçınızı taradıktan sonra kurumaya bırakın ve ne kadar parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz. Özellikle sahilde güneşlenirken şapka yada kafa aksesuarları kullanarak saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korumaya özen göstermelisiniz. Özellikle öğleden sonra birkaç saat boyunca güneşlenmek ve denizde üst üste geçirilen bir kaç gün saçlarınıza zarar verebilir. Saçınızı ayda bir yada iki ayda bir kestirmenizi öneririz. Bunun ısı hasarı ile ilgisi yok ancak saçınızın daha çabuk uzaması ve kırılgan uçların giderilmesi açısından ayda bir yada iki ayda bir kestirilmesi tavsiye edilmektedir.

Eğer saç kurutma makinesi olmadan yaşayamayanlardansanız

Saçınızı ilk olarak havlu ile kuruttuktan sonra saç kurutucu kullanmalısınız. Islak olarak saç kurutucu kullanmak saça daha çok zarar vermektedir. Son olarak da yiyecek ve içeceklerimize de dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatalım. Yeterli miktarda sıvı tüketimi sağlamalıyız. Çünkü kuruluk saçımızın kurumasına neden olabilir. Ayrıca bir saç stilistine danışarak saçınıza uygun bakım uygulama programı hazırlayabilir, yada evde doğal yöntemlerle bakımınızı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırılan Saçlar Nasıl Engellenir ve Tedavi Edilir başlıklı makalemizde kırık saçlar, kırık saçları temizleme ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.
Isılı Saç şekillendiricileri Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İLGİLİ: Isılı Saç şekillendiriciler Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.