Güzelkız.com

İş Görüşmesinde Ne Giyilir ?


İş Görüşmesinde Ne Giyilir ?

İş görüşmesine giderken ne giyeceğini bilmek, özgeçmiş, beceri, deneyim ve nitelikler kadar önemlidir. Aslında daha da fazla olabilir. Bunun nedeni, iyi bir ilk izlenim vermek ve potansiyel işvereninize, işe almaları gereken biri olduğunuzu göstermek için yalnızca bir şansınız olmasıdır.

Bu makalede, iş görüşmesine ne giyilir, nasıl kombin yapılır bu konularda bazı genel kuralları tartışacağız.

Bastırılmış En İyidir

Şüpheniz olduğunda, ince bir şey yapın. Bunun için gerekli olan moda dünyasında bir iş kombini için araştırma yapmanızdır . Bu durumda, modaya uygun olduğunuzu gösteren şekilde giyinmek isteyeceksiniz. Başvurduğunuz sektörler için, genellikle  iş gücünün üzerinde birkaç tarzda giyinmeniz önerilir.

Bu, muhtemel iş arkadaşlarınız genellikle kot pantolon ve tişört giyiyorsa, şık bir üst giyin, kot pantolon veya pantolon giyin. Çalışan insanların stili resmi iş kıyafetlerine uygun ise eğer atmosfer resmi ise, bir ceket ve iş eteği veya pantolon giymelidir.

İş görüşmesine giderken parlak veya koyu renkli giysiler tavsiye edilmez. Bir kıyafetin cesur olup olmadığından şüphe ediyorsanız, daima daha az şey tarafına gitmelisiniz. Kendinizi rastgele iş görüşmeleri için sunmadığınız sürece, etek altına külotlu çorap giymenizi tavsiye ederiz. Sarı, kırmızı veya parlak mavi gibi renklerden uzak durmalı ve opak çorap tercih etmeliyiz. Kadınların opak çoraplar için en iyi efekt için siyah ayakkabılar ile eşleştirilmeli ve iş görüşmesini yolunda gittiyse yedek bir çift daha hazırlanmalıdır.

Kıyafetler

Çok modaya uygun ve klasikleri andıran herhangi bir şeyden uzak durmak isteyeceksiniz . Bu renkler ile yanlış seçim yapamazsınız; siyah, lacivert, gri veya kahverengi gibi sessiz renkler tercih etmelisiniz. Ceketleriniz iş görüşmesi öncesinde ütülenmeli  görüşmeye girmeden önce giymeniz gerekiyor.

iş görüşmesinde ne giyilir 2017 kombinler

iş görüşmesinde ne giyilir 2017 kombinler

Başvurduğunuz şirket resmi değilse, ceket yerine bir hırka giymeyi tercih edebilirsiniz ve aynı renk kuralları geçerlidir. Hırka veya ceketinizi saf olmayan veya kayışlı bir elbise bluzuyla koordine edebilirsiniz. Bluzunuz siyah veya beyaz, diğer hafif renk veya zevkli bir baskıda olabilir.Kıyafetlerinizin görüşmecinizi asla odak noktasından rahatsız etmemesi gerekir.

iş görüşmesine giderken ne giyilir 2017

iş görüşmesine giderken ne giyilir 2017

Daha sonra hırka, blazer ve bluz, kahverengi, siyah, lacivert, gri veya beyaz iş eteklerine veya akıllı pantolon çiftlerine eşleştirilebilir. Buna ek olarak, tek bir renkte klasik bir iş elbisesi giyebilir veya klas bir küçük siyah elbise giyebilirsiniz. Kıyafetinizin vaktinden önce iyi göründüğünden ve her şeyin düzgün şekilde uyduğundan emin olmalısınız. Ayrıca Bakınız: Ofiste giymek için 10 şık kombin 2018

 

iş görüşmesine giderken ne giyinmeli

iş görüşmesine giderken ne giyinmeli

Kaçınılması Gerekenler

Çok daha fazla cilt göstermeden eteğinizde oturabilmeniz için ılımlı bir şekilde giyinmelisiniz. Ayrıca kemeriniz çok sıkı olmamalı bu rahatça oturabilmenizi sağlar. Açık parmaklar ve çok yüksek topuklu ayakkabılardan kaçınılmalıdır. Tenis ayakkabıları ve flip-floplar giyilmemeli ve rahatsız edici takılar takmaktan kaçınmalısınız. Parlak makyaj olmamalı, sade ve doğal olmalı.. İşverenlerin beğenmeme ya da alerjik olabileceği için parfüm en az seviyede tutulmalıdır. Aşağıdaki galerimizde 2017 2018 iş görüşmesi kombinleri ve fikirlerini yakından görebilirsiniz.

 

İş Görüşmesinde Ne Giyilir ? Kombinler …

Bir önceki yazımız olan 2017 Yaz Sezonunda Kalem Etekler ile 22 Muhteşem Kombin başlıklı makalemizde 2016 yaz, 2016 yaz modası ve etek hakkında bilgiler verilmektedir.
İş Görüşmesinde Ne Giyilir ? YORUMLARI - 1 YORUM
  1. lale dedi ki:

    iş görüşmesi için güzel kombinler olmuş, kadınlara tavsiyem siyah beyaz veya siyah açık mavi, veya lacivert beyaz , açık mavi takım elbise ve gömlekler ile kombinlerini yapsılar

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.