Güzelkız.com

İple Gelen Güzellik


İple Gelen Güzellik

Yaşlanma veya farklı sebeplerden dolayı insan vücudundan kırışıklık, sarkmalar, şekil bozuklukları meydana gelebilir. Bu durum kişileri rahatsız edici olabilmektedir. İnsan vücudunda meydana gelen bu değişiklikler kalıtsal veya daha sonradan ortaya çıkmış olabilir. Yüzde ve vücutta meydana gelen bu değişiklikler kişilerin özgüvenini kaybetmesine neden olmakta ve bazı psikolojik sorunlarında ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Kişiler, üzerinde vücutlarında meydana gelen bu deformasyonlardan arınıp daha güzel bir cilt yapısına sahip olmak isterler. Fakat çoğu kişi estetik ameliyatlardan çekinir ve nasıl bir sonuç doğuracağı konusunda kararsız kalırlar. Günümüzde ameliyatsız gerçekleştirilen birçok estetik uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen iple kaş kaldırma ve iple badem göz oluşturulması yöntemleridir. Bu yöntem ile ameliyat olmadan istediğiniz güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

İple Kaş Kaldırma

Close-up female face with a big wrinkles on her forehead – isolated on white

Yıllar içerisinde insan vücudunda sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bu kırışıklıklar ve sarkmaları daha fazla oluşmaktadır. Yüz cildinin elastikiyetini kaybetmesi ile birlikte bazı deformasyonlar oluşmaktadır. Yüzde oluşan değişimler, kaş bölgesinde de görülmektedir. Kaşta meydana gelen bu şekil değişikliği kişileri rahatsız edici bir boyuta gelmektedir. Kaş bölgesinde oluşan bu sarkmalar kişilerde her zaman uykusuz ve yorgun bir görünüme neden olur. Bu durum özellikle çalışan ve sosyal olarak aktif kişileri olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca, psikolojik olarak da rahatsız edici olmaktadır. Estetik ameliyat olmak istemeyen kişiler kaşların da bulunan bu sorunlar için iple kaş asma yöntemini tercih etmektedir. Kaş asma yöntemi lokal anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Kaş asma yöntemi saç çizgisi ön kısmında küçük bir delik açılarak bu delikten geçirilen bir dikiş yardımıyla kaşın kaldırılması işlemidir. Kaş asma yöntemi oldukça kolay bir yöntemdir, fakat Kaş asma yöntemi kalıcı bir yöntem değildir. Kaş asma yöntemi ortalama 6 ay ile 2 yıl içerisinde etkisini kaybetmektedir ve tekrarlanması gerekmektedir. Kaş asma yönteminin süresini etkileyen faktörler arasında kişinin cilt yapısı ve mimik sıklığı bulunmaktadır.

İp Yöntemi İle Badem Göz

Son yıllarda oldukça popüler olan badem göz birçok kişi tarafından yaptırılmaya başlamıştır. Fakat estetik ameliyatı olmak istemeyen kişiler iple badem göz oluşturma yöntemini tercih etmektedir. İple badem göz oluşturma işleminde gözün iç ve dış yan köşelerinin dışarıya ve yukarıya çekilmesi işlemidir. İnsan vücudunda, ilk dikkat çeken yer gözlerdir. Yıllar içerisinde gözde meydana gelen sarkmalar gibi olumsuz durumlar kişileri rahatsız etmektedir. Ayrıca göz oldukça hassas bir bölge olduğundan iple badem göz oluşturma işleminde dokulara herhangi bir zarar verilmez. İp ile badem göz oluşturma işlemleri ortalama 1 ile 2 yıl arasında etkisini göstermektedir. İp ile badem göz oluşturma estetik işlemleri kolay ve güvenilir bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir? başlıklı makalemizde Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir, hyaluronik asit içeren besinler ve hyaluronik asit ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.İple Gelen Güzellik Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.