Güzelkız.com

İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır


İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır

İlk bakışta bütün takipçilerinizin dikkatini çekecek bir İnstagram makyajı yapmanın püf noktaları konusunda NYX ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Son yıllarda doğal makyaj trendi ağırlık kazanmış olsa da makyajda herkesin tercihi farklıdır. Bazıları her zaman daha parlak ve göz alıcı bir makyajı sever. Nasıl makyaj severseniz sevin NYX Professional Makeup ürünlerinden yardım alabilirsiniz. İnstagram paylaşımlarından önce de NYX ürünleri ile bir makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj Öncesi

Makyaj öncesi mutlaka cildinizin makyaja hazırlanması gerekir. Cilt tonunun eşitlenmesi ve pürüzlerin giderilmesi yapılan makyajın çok daha güzel görünmesi ve bütün detayları ile daha belirgin olmasını sağlar. Bu konuda en önemli yardımcılarınızdan birisi de NYX Professional markasının Can’t Stop Won’t Stop Matte Primer Matlaştırıcı Makyaj Bazı olabilir. Bu makyaj bazı ile yanaklar, burun ve alnınızdaki renk farklılıkları kapanır ve fondötenin etkisinin artması sağlanır. Pürüzsüz bir ciltte makyajınız daha canlı gözükür. Göz alıcı bir İnstagram makyajı için alt zemini bu bazla hazırlamış olursunuz.

Fondöten Tercihi

Genellikle yakın çekim paylaşımlarınız olduğu için İnstagram makyajında ayrıntılar önemlidir. Bazın etkisinin arttırılması için Can’t Stop Won’t Stop serisinin mat fondötenini kullanabilirsiniz. İyi bir fondötenin temel özellikleri tam olarak bütün kusurları kapatmasıdır. Ayrıca etkisinin çok uzun bir süre kalıcı olması gerekir. Ama bunları sağladığı halde aynı zamanda hafif ve ince bir fondöten olması hem cilt sağlığınız hem de konforlu hissetmeniz için önemlidir. NYX Professional Makeup markasının fondöteni bu özelliklerin hepsini bir arada taşır. Bütün gün etkisini sürdürdüğünü ve hiç bozulmadığını fark edebilirsiniz. Bir diğer konu ise bu fondötenin tam 45 farklı renk tonu ile birlikte üretilmiş olmasıdır. Bunların arasından cildinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

İnstagram Makyajında Kapatıcı

İnstagram makyajında kapatıcı kullanmanın da püf noktaları vardır. Kapatıcınızı sadece gözaltlarına uygulamayın. Daha iyi bir etki yaratılması için bu bölgeyi aydınlatmak için kapatıcı kullanmalısınız. Bu bölgeye kapatıcının ters üçgen şeklinde uygulanması gerekir. Bu şekilde uygulama ile aydınlanmış gözaltlarına sahip olabilirsiniz. Gözaltlarınızdan başka alnınıza, burun çizgisine, çene ve elmacık kemiklerinize de kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Daha Doğal Bir Görünüm İçin Pişirme Yöntemi

İnstagram makyajı için bir diğer uygulama yöntemi Baking yöntemidir. Bu yöntem bazı makyaj ürünlerinin daha kalıcı olmasını ve pişmesini sağlar. Aynı zamanda bu ürünleri cildinizle daha uyumlu hale getirir. İşte kapatıcının etkisini arttırmak ve daha doğal görünmesini sağlamak için ondan sonra NYX Professional Makeup markasının Can’t Stop Won’t Stop Sabitleyici Pudra kullanılabilir. Bu şekilde aynı zamanda kapatıcıyı sabitlemiş olursunuz. Yaklaşık olarak 15 dakika süren pişirme işlemi sırasında kontür için hazırlık yapabilirsiniz.

Kontür Nasıl Uygulanır?

Kontür uygulaması İnstagram makyajının en önemli bölümlerinden birisidir. Kontürle yapılan birkaç sihirli dokunuş yüzünüzün görünümünü tamamen değiştirebilir. NYX Professional Makyaj markasının Highlight & Contour Pro Palette bu iş için ideal bir seçimdir. Bu palette yer alan soğuk renklerle cildinizle daha keskin ve boyutlandırılmış çizgiler kazandırabilirsiniz. Kalın bir tabaka halinde elmacık kemiklerinizin altına uyguladığınızda yüzünüz çok daha orantılı gözükebilir Burnunuzun etrafına sürdüğünüzde ise daha biçimli ve kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüzünüzde aydınlatıcı sürmek için en uygun yerler ise burnunuzun ucu, elmacık kemiklerinin biraz üstü kaş altı ve dudak üstüdür.

İnstagram İçin Göz Makyajı

Göz makyajında en trend renkler bakır, bordo ve kahverengiye yakın tonlardır. NYX Professional Makeup’ın Ultimate Edit Petit far paletindeki renkler bu konuda en önemli yardımcınız olabilir. Öncelikle gözünüzün katlanma çizgisine mat bir koyu renk uygulayabilirsiniz. Sonrasında göz kapağınızı tamamen kapatacak yine koyu ve metalik bir renk kullanabilirsiniz. Son zamanlarda çok ünlü olan dumanlı ve gölgeli bir göz makyajı içinse dış köşelere daha önce kullandığınız renklerden daha koyu bir renkle dokunuşlar yaparsınız. Bu farlar hem etkili hem de oldukça hafiftir. Birbiriyle karıştırdığınızda da güzel sonuçlar verir. İnstagram makyajlarında mutlaka yapmanız gereken bir diğer şey ise göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamanızdır. Bunun içinde Pro paletteki aydınlatıcıyı kullanabilirsiniz. Alttaki kirpiklere yine koyu tonlarda uygulayacağınız farlarla İnstagram makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca İnstagram makyajının olmazsa olmazlarından biri de eyeliner uygulamasıdır. NYX’in Epic Ink Liner uygulaması en kolay eyelinerlardan birisidir.

Takma Kirpik ve Maskara

Takma kirpikler gözlerin dikkat çekmesi için gerekli olanlar arasında. Bu serideki Wicked Lashes takma kirpikleri takıp çıkarması en kolay ürünlerden birisidir. Eğer kirpiklerinizi taktıktan sonra Worth The Hype maskarasını da uygularsanız kirpiklerinizin daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Alıcı Dudaklar İçin

NYX Professional’ın dudak kalemini dudaklarınızdan biraz taşırarak uygularsanız daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için Nuede Suede Shoes kalemi idealdir. Ardından göz makyajınızdaki koyu ve mat renklerle uyum sağlaması için gülkurusu renkli Seduction rujunu kullanabilirsiniz. Bu sayede makyajınız büyük oranda tamamlanmış olur. Ama asıl olarak Professional Make Up Matte Finish isimli sabitleyici spreyle makyajınızı bitirmelisiniz. Bu sayede hem mat görünüm kaybolmaz, hem de pudra ve fondötenin etkisi gün boyu sizinle birlikte olur.

Bir önceki yazımız olan Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği Sekiz Durum başlıklı makalemizde makyaj çıkarma teknikleri, Makyaj Temizleme Yöntemleri ve Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği Sekiz Durum hakkında bilgiler verilmektedir.İnstagram Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.