Güzelkız.com

İdeal Gelinlik Seçimi


İdeal Gelinlik Seçimi

Bir gelinlik seçerken nefes kesen size yakışacak bir gelinliği seçmeye özen göstermelisiniz.Geleneksel olmayan bir renk veya beyaz seçimi olsun, önemli olan vücut şeklinize ve cilt renginize uygun gelinliği seçmektir. Bir gelinlik seçerken gelinler kendilerini bunalmış hissedebilir çünkü mevcut stillerin sayısı çok fazladır.İşte gelinliği seçerken size yardımcı olacak birkaç ipucu:

Vücudunuzun Şekline uygun olan doğru gelinliği seçin

Alışverişe gitmeden önce bilmiyorsanız vücut şeklinizi bulmanız gerekir.Sizin büstünüz küçük ama kalça ve uyluklarınız genişse bir A-çizgili gelinlik tercih etmelisiniz.Bu gelinliklerde bir monte korse ve dışarı doğru olan bir etek vardır. Beli daha da vurgulamak için boncuk gibi bel süslemeli bir gelinliği tercih edin.
Eğer bir büst vücudunuz varsa yerleşik korseli ile bir gelinlik seçin. Artı daha ölçülü kadınlar imparatorluk gelinliklerini giymeli .

Farklı Gelinlik Stillerini Araştırma

Gelin dergilerine bakarak farklı gelinlik stilleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.İdeal gelinlik istiyorsanız özellikle daralttırabilirsiniz..Bu özellikleri daha çok kişisel zevkleri ve tercihleri ile yapmak zorundayız.
Boyun çizgisinde hangi yakayı tercih ettiğinizde önemlidir. V boyunları yüksek boyunlar tercih etmemeli çünkü boyunları daha da uzun görülebilir.

İdeal Gelinlik Renk Seçimi

Hangi rengi istiyorsun? Cesur renkleri tercih edebileceğiniz gibi geleneksel beyaz rengi de seçebilirsiniz.
Sonra tüm favori stilleri bir araya getirin .Bu size istediğiniz gelinlik türü hakkında bir fikir verecektir.

gelinlik seçimi

gelinlik seçimi

Bir Bütçe Oluşturun

Muhtemelen bir düğün için bütçe oluşturmuşsunuzdur. Ancak belirli öğeler üzerinde yoğunlaşarak ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermelisiniz. Ayarlamalar yapma maliyeti daha düzenli yapacaktır. Ne kadar harcamak istediğinize karar verin. Sizin için ısmarlama mükemmel uyan bir gelinlik bulmak zor.
Ayrıca aksesuarlar için de bütçe olmalıdır.Takı, ayakkabı ve duvak gibi aksesuarlara da bütçe ayarlamalısınız. Düğün bütçenize saç ve makyajı da eklemeyi unutmayın .

ideal gelinlik seçimi

ideal gelinlik seçimi

Gelinlik İçin Alışveriş

Gerçek bir alışveriş için, size en yakın butikleri ve gelinlik mağazalarını aramaya başlayın. Gelinliğiniz için randevu rezervasyonu yaparak önce fiyat aralığı hakkında bir fikir edinmek için mağazanın web sitesini ziyaret edin. Diğer elbiselerinizi aldığınızda dükkandan alırsanız bir indirim de alabilirsiniz.
Kendinize doğru gelinliği bulmanız için yeterli zamana ihtiyacınız vardır. Bunun için erken gelinlik alışverişine başladığınızdan emin olun. Eğer zamana karşı yarış olmayacak ölçüde erken başlarsanız stres düzeyiniz de azalacaktır. Alanında iyi olan bazı dükkanlar bulduğunuzda randevu alarak zaman israfını önlemek için tercihlerinizi bildirin.

Gelinlik Ayarlama

Eğer ideal bir gelinlik bulmak için herhangi bir ayarlama gerekiyorsa gelinliği terziye götürün. Düğünden 2 ay önce gelinliğin uygun olduğundan emin olmak gerekli ayarlamaları yapın.

Bir önceki yazımız olan Elie Saab Sonbahar 2017 Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 gelinlik, 2017 gelinlik modelleri ve Elie Saab hakkında bilgiler verilmektedir.
İdeal Gelinlik Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.