Güzelkız.com

İç Bacak Sıkılaştırma Hareketleri


İç Bacak Sıkılaştırma Hareketleri

Bacaklarında problem yaşayan ve bu bölgeyi sıkılaştırmak için egzersiz yapmayı planlayan pek çok kişi için önerilen iç bacak sıkılaştırma hareketleri önem verilmesi gereken konular arasında yer alıyor. İç bacak ile ilgili yapılacak çalışmalar ise ister evinizde isterseniz herhangi bir fitness salonunda eğitici ile birlikte düzenli egzersiz yaparak istediğiniz forma kavuşabiliyor. Bu konuda yaptığınız düzenli çalışma bacaklarınızın daha formda ve fit görünmesine sebep oluyor. Bacak kaslarınızın daha verimli bir çalışma ile forma girmesini istiyorsanız bazı hareketleri bilmeniz büyük fayda sağlıyor. Örneğin; ısınma hareketleriyle başlandıktan belli bir süre sonra iç bacak çalışması için jumpingjack öneriliyor. Yani; ayaklar birbirinden ayrı kolların iki yanda ve açık pozisyonda durmasıyla başlanıp, hafif bir şekilde zıplamak, zıplarken kolları başın üstüne kaldırıp ayakların açık pozisyona gelmesini sağlamak daha sonra ise yine ilk pozisyona geri dönmek. Normalde 10 veya 20 kez tekrarlanması önerilmektedir.

Daha Sıkı Bir Vücut İçin Yapılması Gereken Öncelikler

Daha sıkı bir bacak görünümü için ilk aşama tamamlandıktan sonra devam eden süreçteki işlemlerde başarı ile sürdürüldüğünde pek çok kişinin başarılı sonuçlara ulaştığı görülüyor. Bu kapsamda ikinci işlem olan, scissorkicks yöntemi devreye giriyor. Bu yöntem, çalışma yaptığınız matın üzerine boylu boyunca yani sırt üstü yatarak, elleri kalçanın altına alıp belinizi desteklemeniz ve sonrasında bacakları yukarı aşağı doğru hareket ettirerek, yere değmemesi için hem karın kaslarınız hem de ayaklarınızı gergin bir şekilde tutmanız işlemi başarı ile sonuçlandırmanıza sebep olabilecektir. Böylece havada kalan ayaklarınız iç bacaklarınızı daha çok çalıştırmanıza sebep olacaktır. Normalde tüm hareketler aynı sayıyla yapılması önerilmektedir.

Devam Eden Aşamalar

Jogging in place yöntemi ise devam eden aşamada gelmektedir. Bu yöntem ile bacaklarınızı yaza hazır hale getirmenin devam eden üçüncü aşaması tamamlanmış olacaktır. Bu kez matın üzerinde ayakta pozisyon alarak hafif tempolu yürüyüş yapıyormuş gibi sağ dizinizi kaldırıp sol dirseğinizi göğüs hizasında bükülü tutmanız bu işlem bitince diğer işleme geçmeniz önerilmektedir. Ancak bu tempolu yürüyüş bir veya bir buçuk dakika sürede yapılırsa fayda sağlayabilecektir.

En Zorlu Maraton

Bir sonraki işlem ise sumo squat’dır. Yani ayaklar yanlarda paralel parmak uçları dışarı bakıyor, bacaklar ise kol genişliğinde açılıp elleri de başın yanında kulak hizasında tutmanız önerilmektedir. Daha sonra çömelme işlemi yapılarak egzersiz tamamlanacaktır. 10 veya 20 kez tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Son olarak da köprü egzersizini 10 veya 20 kez tekrarlayarak, günlük egzersiz çalışmasını tamamlamış olacaksınız. Bu uygulamada ise biraz daha zorlayıcı bir hareket sizleri bekliyor. Önce matın üstüne sırt üstü yatmanız gerekiyor. Daha sonra ayaklar açık dizler bükük, ayaklar yere basıyor, kollar düz pozisyonda iki yana açık tutulacak ve belinizi kontrollü bir şekilde yukarı aşağı indirip kaldıracaksınız ve istediğiniz forma kavuşmanız için bu günlük hazırlanan uygulama listesine uyarsanız çok kısa bir sürede amacınıza ulaşmış olabileceksiniz.

Bacakların Sıkı Ve Fit Olması İçin Tavsiyelere Uyulmalı mıdır?

Bacakların sıkı ve fit olması hemen hemen her bayanın istediği bir durumdur. Bunun için pek çok egzersiz planlaması yapılmış ve düzenli egzersiz yapanların yapmayanlara olan oranı hesaplandığında başarı yüzdesi hafife alınmayacak kadar yüksek çıkmıştır. Bu sebeple istenilen sayıda yapılan tekrarlar sonucunda iç bacak forma kavuşacak ve yaza kadar yine istenilen forma girilebilecektir. Ancak bu egzersizler uzman kontrolünde yapılmalı herhangi bir problem yaşandığında yerinde görülerek önlem alınmalıdır. Çünkü hemen hemen pek çok uzmanın tavsiye ettiği egzersizlerden olan bu uygulamalar bazı bayanlara sağlık sorunları yüzünden ağır gelebilmektedir. Bu kapsamsa bir uzmana danışmak, iç bacak yağlanması veya sarkması için verilen egzersizlere kontrollü başlamanıza sebep olabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Spor Yapma Teknikleri Nelerdir başlıklı makalemizde sağlıklı egzersiz hareketleri, sağlıklı spor hareketleri ve Sağlıklı Spor Yapma Teknikleri Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.
İç Bacak Sıkılaştırma Hareketleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.