Güzelkız.com

Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir?


Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir?


İnsanlardan yaşın ilerlemesiyle, aşırı zayıflama veya genetik olarak üzerinde küçülme ve sarkmalar görülmektedir. Yüzde görülen derinin elastik yapısını kaybetmesi ve bağ doku hacminin azalması, yüzde çöküntü, kırışıklık, sarkma gibi cilt sorunlarına sebebiyet vermektedir.  Yaşlı bir görünüme neden olan bu durumlar, insanları çok fazla rahatsız etmektedir. Günümüzde, bu görünümde kurtulabilmek için birçok kişi hyaluranik asit dolgu yöntemi tercih etmektedir. Hyaluronik denilen madde, insanlarda deride, eklemlerde ve bağ dokusunda bulunan bir moleküldür. Bu madde cilte canlılık ve parlaklık vermektedir. Hyaluronik asit denilen bu madde 1000 kata kadar su tutma özelliğine sahiptir. Son yıllarda yüzdeki sarkma, kırışıklıklar için çok fazla tercih edilen bu yöntem güvenilir ve vücutta bulunan bir asit olduğundan alerji riskini en düşük yöntemdir.

Hyaluronik Asit Dolgu Yöntemi Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Hyaluronik asit dolgusu yüzde hemen hemen tüm alanlarda kullanılabilir. Hyaluronik asit dolgusu en çok, dudaklarda, elmacık kemiklerinde, çene bölgesinde, gözaltı bölgesinde, burun kemeri ve ucunda tercih edilmektedir. Özellikle dudak bölgesinde çok etkili olan bir yöntemdir. İnsanların en dikkat çekici organ olan dudaklar yaşında ilerlemesi ile aşağıya doğru sarkmalar ve kenarlarında çizgiler görülebilir. Bunun yansıra doğuştan dudak yapısında incelik veya alt dudak ve üst dudak arasındaki oran farkı gibi sorunlar bulunabilir. Bu gibi durumlarda daha güzel dudaklar için hyaluronik asit dolgusu yöntemi kullanılabilir. Dudak bölgesinde ortalama 6 ile 12 arasında etkisini göstermektedir. Hyaluronik asit dolgusunu sıkça tercih edildiği diğer bir bölge ise göz çevresidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte en erken göz çevresinde yarışmalar ortaya çıkar. Göz çevresinde oluşan bu kırışıklıklar, insanlar da yorgun ve uykusuz bir görünüme neden olmaktadır. Göz çevresinde gözyaşı oluğuna uygulanan tedavi ile daha güzel bir görünüm elde edilmektedir. Hyaluronik asit dolgu yöntemi göz çevresinde ortalama 1 yıl kadar etkisini göstermektedir.

Hyaluronik Asit Dolgu Yöntemi Ne Kadar Dayanır?

Hyaluronik asit dolgusunun dayanıklılık süresi uygulanan bölgeye ve kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu dolgu yöntemi gözaltı ve yanak gibi bölgelerde etkisini daha uzun süre göstermektedir. Hareketli bir bölge olan burun bölgesinde etkisi daha kısa sürmektedir. Ayrıca kullanılan antioksidanlar ve sağlıklı beslenmede dolgu işleminin daha uzun sürelerde dayanmasına yardımcı olacaktır. Hyaluronik asit dolgu yönteminin dayanma süresini, tütünlü içecek kullanımı ve dolgu bölgesine uygulanan masajda olumsuz yönde etkilemektedir. Bu dolgu yönteminin ortalama süresi 6 ile 12 ay kadar dayanmaktadır.

Hyaluronik Dolgu Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hyaluronik dolgu işlemlerinin uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Dolgu istenilen bölgenin dolguya ihtiyacı olup olmadığı doktorunuzla konuşup ona göre karar verilmelidir. Uygulanan dolgunun yüz şeklini bozmadan doğru dozlarda uygulanması gerekmektedir. Uygulama sonrasında banyo, makyaj gibi konularda doktor tavsiyesine uyulması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ülkelere Göre Güzellik Maskeleri başlıklı makalemizde güzellik maskeleri, güzellik maskesi tarifi ve maske tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.Hyaluronik Asit Dolgusu Nedir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.