Güzelkız.com

Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler


Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler

Çoğu kadının hayalidir sağlıklı parıldayan uzun saçlar, ancak bu hayalin gerçekleşmesi için yapılması ve dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunuyor. Saçların hızlı uzaması için beslenme alışkanlıkları dahil olmak üzere vitamin takviyeleri, doğru saç bakım ürünlerinin kullanımı ve evde doğal saç bakımı yapmak için doğru doğal yağların seçilmesi çok önemlidir. Saç bakım uzmanlarına göre saçlar ayda 0.5 cm ile 2.5 cm arasında uzuyor, bu uzama evresinde genetik nedenler olmak üzere yukarıda bahsettiğimiz gibi beslenme alışkanlıkları, saç tipine göre doğru bakım yapılması gibi etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Saçların doğal uzama evresini etkileyen bir çok neden bulunuyor, bunların başında gelen en önemli etkenlerden biri yetersiz beslenme ve vitamin eksikliğidir. Yapılan araştırmalara göre sağlıklı beslenen kişilerin, düzensiz ve yetersiz beslenen kişilere göre saçları daha hızlı ve sağlıklı şekilde uzuyor. Cilt gibi saç kökleri’de vitamine ihtiyaç duyuyor ve saç tellerinin daha canlı ve parlak görünümü için vitamin takviyesi çok önemli.

Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler

Saçların yavaş uzamasını sağlayan ve bir çok kadının bile bile yaptığı hataların başında gelen sürekli saç boyama işlemleri geliyor. Sık sık saç boyatılması saç uzamasını engelleyen en önemli etkenlerden bir tanesidir, saçların kolayca yıpranmasını sağlar ve saç tellerini güçsüzleştirir. Aynı şekilde saça yüksek ısı veren saç şekillendiriciler saçların kolay yıpranmasını sağlıyor. Sağlıklı ve uzun saçların hayalini kuran kadınlar saçların uzamasını engelleyen bu etkenlerden uzak durmalı, daha doğal bakım kürleri tercih ederek saçlarını daha sağlıklı ve hızlı şekilde uzatabilirler.

Hızlı saç uzatmak demek aslında yukarıda yazdığımız gibi saçların uzamasını engelleyen, yıpratan ve güçsüzleştiren uygulamalardan ve yanlış yapılan saç bakımlarından kurtulmak anlamına geliyor bir nevi. Çünkü saç tipine uygun şekilde yapılan saçı besleyen, canlandıran ve parlaklık kazandıran bakımlar yapıldığında saçlar olması gerektiği gibi sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlayacaktır. Saçların ihtiyaç duyduğu çeşitli vitaminleri ve mineralleri sağlayacak şekilde hazır yada doğal saç bakım kürleri ile daha sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olunabilir.

Saç köklerini güçlendirin

Sağlıklı saçların sırrı saç köklerinde gizli, sağlıklı parlak ve güçlü saçlar için ilk olarak saç köklerine gereken önemi ve değeri göstermelisiniz. Saçların daha parlak ve sağlıklı olmasının sebebi doğru şekilde saç derisini ve köklerini yağlardan arındırmak, temizlemek ve ihtiyaç duyduğu vitamini sağlamak çok önemlidir. Saç köklerini güçlendirmek için yapabileceğiniz bakımlar arasında zamanla oluşan yağlanmaları temizlemektir, bu işlemi çeşitli saç bakım kürlerin’de sıkça kullanılan doğal yağlar ile yapabilirsiniz. Her duştan sonra saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını arttırabilirsiniz.

Saç bakımı için doğal yağları kullanın

Saç tipinize uygun ve hazır satılan saç bakım ürünlerini kullanıp istediğiniz sonuçları elde edemediyseniz saç bakımı için doğal yağlardan destek alabilirsiniz. Evde basit ve hızlı şekilde yapabileceğiniz ve son derece etkilidir. Doğal yağlar ile yapılan saç bakımlarında saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitaminler ve mineraller yeterince sağlanır ve daha sağlıklı, parlak ve canlı saç tellerine sahip olabilirsiniz.

Saçların daha sağlıklı olmasında ve beslenmesinde etkili olan doğal yağlar uçucu ve taşıyıcı olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Uçucu yağlar sınıfında bir çok doğal saç bakım kürün’de karşımıza çıkan limon, lavanta ve biberiye yağları, taşıyıcı doğal yağlar sınıfında ise oldukça etkili olan badem yağı, zeytin yağı ve hint yağı yer alıyor. Doğal yağlar saç dersini temizleme, nemlendirme ve güçlendirme konusunda son derece etkilidir.

Özellikle saç derisini yumuşatmak için masaj şeklinde uygulanmalıdır. Saç tellerin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve saç tellerini güçlendirir, daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. Doğal yağlar ile yapılan saç bakımları sonucunda saç kırılmaları ortadan kaybolur ve bu sayede saçlar daha hızlı şekilde uzar.

Hız saç uzatmak için hazır ürünler

Saçların hızlı ve sağlıklı uzaması için sağlık marketlerde yer alan multivitamin takviyeleri içeren saç bakım ürünleri bulabilirsiniz. Bu tarz ürünler aynı zamanda eczanelerde rahatça bulunabiliyor. Ancak saç bakımı için hazır ürünleri tercih edecekseniz saç tipinize uygun olup olmadığı konusunda bilgiye sahip olmalısınız.

Hazır aldığınız saç bakım ürünlerini kullanmadan önce herhangi bir yan etkisinin olup olmayacağı konusunda ilk olarak uzman bir doktordan yardım alabilirsiniz.Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] İpucu 10: Saç Bakım Kürlerinize Vitamin E ekleyin E vitamini saçlar için son derece besleyici bir maddedir. E vitaminini isterseniz tek isterseniz Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak da kafa derinize uygulayabilirsiniz. ilgili: Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler […]

  2. […] Bakınız: Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler 2-Limon suyu ile Hindistan cevizi yağının kullanılması : Limon suyu ile Hindistan cevizi […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.