Güzelkız.com

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri


Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Saç uzatan maskeler Suna Dumankaya gibi birçok uzmanın tarif ettiği, olumlu sonuç alınan maskelerdir. Saçların beslenmesi ve güçlenmesi esasına dayalı olan bu maskeler, kısa süre içerisinde saçların istenilen boya ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Saçlarda meydana gelen dökülme, yıpranma, kopma ve daha birçok sorun zaman içinde uzama hızına etki etmektedir. Saçlarının olduğundan daha uzun görünmesini isteyenler öncelikle bu sorununun nedenini bulup ona göre çözüm üretmelidir.

Saç uzamamasının nedeni çoğunlukla yetersiz beslenmedir. Kişi sağlıklı beslenemediğinde saçları da istediği gibi beslenemeyecektir. Dolayısıyla uzama hızı yavaşlayacaktır. Doğal yollardan hızlı saç uzatma yöntemleri kullanılarak saçın uzamasına yardımcı olunabilmektedir.

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Saçlarınız yavaş uzadığında nasıl uzatacağınıza dair araştırma yapmaya başlarsınız. Karşınıza dünyanın en hızlı saç uzatan formülü, 3 günde 30 cm saç uzatan ilaç gibi birçok reklam çıkar. Gördüğünüz bilgilerin hiçbiri doğru değildir çünkü saç mucizevi şekilde uzayabilen bir şey değildir.

Bakım, besleme, canlı tutma ve ilgilenme ile saçların zaman içinde uzayacağı bilinmektedir. Siz de saçlarınızın daha uzun olmasını hayal ediyorsanız zamana yayarak doğal bakımını yapmalısınız. 1 haftada saç uzatma yöntemlerinden hangisini kullanırsanız kullanın birden, hızla uzamayacaktır. Birkaç haftada etkisini gösteren ve zaman içinde daha hızlı uzamayı sağlayan doğal maskeler bu açıdan daha sağlıklı kabul edilmektedir.

Hızlı Saç Uzatmak için Soğan Suyu Maskesi

Saç uzatan soğan maskesi saçta koku bırakan fakat tüm doğal maskeler içinde en etkili olan maskedir. Saçı hızla besledikten sonra tüm sorunları onarabilme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla kullandıktan kısa süre sonra sonuç vermeye başlamaktadır.

Saçlarınızın uzaması için 5 adet soğanı, kabuklarını soyduktan sonra rendelemelisiniz. Rendelerken rendenin küçük kısmını kullanmaya özen göstermelisiniz. Suyunu çıkarana kadar rendeledikten sonra posasıyla beraber ayrı bir kaba suyunu sıkmalısınız. Avcunuza alıp suyunu sıktığınızda verim alabilirsiniz.

Çıkan suyu saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza sürmelisiniz. Sonrasında 1 saat kadar saçınızda beklemesini sağlamalısınız. Süreniz dolduktan sonra ılık su ile saçlarınızı arındırmalısınız.

Hızlı Saç Uzatmak için Çemen Otu Maskesi

Çemen otu, saç bakımı için önemli kabul edilen malzemelerden biridir. Bu sebeple birçok kozmetik ürünün içinde de tercih edilmiş ve saç bakım malzemelerinin ana maddesi olarak kabul edilmiştir.

Hızlı saç uzatmak için çemen otunu kullanmak isterseniz 5 yemek kaşığı çemen otunu küçük bir tencerenin içine atmalısınız. Tencereyi su ile doldurduktan sonra çemen otunu 24 saat boyunca bu suda bekletmelisiniz.

Süresi dolduktan sonra çemen otu suyunu saçlarınıza sürmelisiniz. 3-3,5 saat boyunca saçınızda kalması gereken suyu daha sonra ılık su ile temizlemelisiniz. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu yöntem 1-1,5 ay içerisinde uzamaya yardımcı olacaktır.

Hızlı Saç Uzatmak için Yumurta Maskesi

Saçların, besinsiz kalması nedeniyle uzaması yavaşlayabilmektedir. Yavaşlamayı durdurmak ve uzama hızını arttırmak için kullanılması önerilen maskelerden biri de yumurta maskesidir. Saç, yapısal olarak proteinden oluştuğu için yumurta maskesi de bu protein ihtiyacını dışarıdan destekleyecektir.

Yumurta maskesi için 2 adet yumurtanın beyazını, derin bir kabın içinde köpük köpük olana kadar çırpmalısınız. Üzerine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ilave etmelisiniz. Hazırlayacağınız bu karışımı, saçlarınıza sürüp 40 dakika kadar beklemesini sağlamalısınız.

Yumurta maskesi saçınızda kuruduktan sonra saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Haftada 1 kez yapacağınız bu maske, olumlu sonuç almanız açısından fayda sağlayacaktır.

Hızlı Saç Uzatmak için Zeytinyağlı Yoğurt Maskesi

Saçların zaman içinde daha hızlı uzaması, nasıl baktığınızla ilgilidir. Doğru şekilde bakılan saçların uzama problemi bulunmamakta aksine çok daha hızlı ve canlı uzamaktadır.

Saç uzamasını hızlandırabilmek için derin bir kasenin içerisine 2 yemek kaşığı ev yoğurdu ilave etmelisiniz. Yoğurdu kendi içinde güzelce karıştırdıktan sonra üzerine 1 çorba kaşığı zeytinyağı eklemelisiniz.

Hazırladığınız karışımı saçlarınızın diplerinden başlayarak güzelce sürmelisiniz. Dağıttıktan sonra saçınızı streç film ile sarmalısınız. 30 dakika bekletip yıkamalısınız. 10 günde 1 kez yapacağınız maske istediğiniz uzamaya yardımcı olacaktır.

Hızlı Saç Uzatmak için Ballı Süt Maskesi

Saç uzamasında en etkili olan malzemelerden biri de baldır. Saçı besleyen ve doğal olduğunda canlılık kazandıran bal, süt ile birleştiğinde istenilen uzunluğa ulaşmayı sağlayacaktır.

Saçlarınızın hızlı uzaması için haftada 1 gün 1 kase sütün içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edip sürmelisiniz. 25 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Dağınık Topuz Saç Modelleri 2018- Merak Ettikleriniz başlıklı makalemizde Dağınık Topuz Saç Modeli fiyatı, Dağınık Topuz Saç Modelleri ve Dağınık Topuz Saç Modelleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.Hızlı Saç Uzatma Maskeleri YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülçin dedi ki:

    Hiç keratinden bahsetmemişsiniz. Keratin saçta bulunan bir madde olduğu için saçın dökülmesi, çıkması ve ona bakım yapıyor. Ben saç uzatmak için patentli doğal keratin kulanmaya başladım. Etkisini de gördüm. Sizlere de öneririm.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.