Güzelkız.com

Hızlı Saç Uzatma İçin En Etkili Doğal Yöntemler


Hızlı Saç Uzatma İçin En Etkili Doğal Yöntemler

Hızlı Saç Uzatma İçin En Etkili Doğal Yöntemler

Çoğu insanın derdidir saçların geç uzaması. Bunun için kozmetik ürünlere yöneliriz ama aslında evimizde ve tamamen doğal malzemelerle saçlarımızın uzama hızına destek olabiliriz. Hem bütçemize katkı sunabilir hem de saçlarımıza zarar veren kimyasal formüllerden uzak durmuş olabiliriz. Bu yazımızda saç uzama hızınızı destekleyebilecek doğal malzemeler ile hazırlanmış kür ve tarifleri paylaşacağız. Dilediğiniz tarif ya da tarifleri evinizde hazırlayarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu saç bakım maskelerini haftada en az bir ya da iki defa düzenli olarak tekrarlamanızı öneriyoruz.

Saçların Uzamasını Destekleyen Yağlar

Birçok organik yağ ile saçlarınıza hem bakım yapabilir hem de uzamasına hizmet edebilirsiniz. Bu yağların temininde aktarları kullanabilirsiniz. Organik – doğal olmasına özen gösteriniz. Yağlar ile yapılan saç bakım uygulamalarında saçlarınızın beslenme ve nemlendirilmesine de yardımcı olabilirsiniz. Dilerseniz başlayalım;

Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Saç bakımında en çok kullanılan doğal yağlardan biridir. Saç diplerinin beslenmesine, saçlı derideki dolaşımın hızlandırılmasına ve böylece saç tellerinin daha aktif beslenebilmesine yardımcı olabilmektedir. Üstelik E vitamini bakımından da oldukça güçlüdür. Saç yapılarının güçlendirilmesine katkı sunabilmektedir. Doğal bir miktar Zeytinyağı ile temiz saçınıza ve kafa derinize haftada en az iki defa masaj yapınız ve bone yardımı ile kapatarak bekleyebildiğiniz kadar bekletebilirsiniz. Ardından birkaç kez doğal şampuanlarla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağı doğal formda A, B, K, E vitaminleri barındırmaktadır. Bu özellikleri ile saçların beslenmesine katkı sunabilir. Hızlı saç uzamasında kullanılan temel yağlar arasındadır. Saç parlaklığının arttırılmasında aktif rol alır. Aynı zamanda Fosfor, Kalsiyum gibi temel mineralleri de kapsamaktadır. Duşa girmeden yarım saat önce tüm saça dağıtabilirsiniz. Yarıms aat bekletmek yeterli olacaktır. Badem yağını kaş ve kirpik bakımınızda da tercih edebilirsiniz.

Lavanta Yağının Faydaları

Bu yağ özellikle saç derisi ve saç tellerinin diplerine yönelik bakımlarda tercih edilmeketdir. Böylece sağlıklı saç uzamasının desteklenmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca yeni saç oluşumuna yönelik olumlu katkılar sunar. Keskin yağlardan biri olmasından dolayı kullanmadan önce seyreltilmesi ya da diğer bitki yağları ile karıştırılması önerilmektedir. Bu nedenle içerisine Hindistan Cevizi yağı veya sizin tercih edeceğiniz başka bir yağ karıştırabilirsiniz. Saç derisinden başlayarak tüm saça masaj yapınız ve yaklaşık bir saat bekleyerek saçlarınızı temizleyiniz.

Argan Yağının Saça Faydaları

Fas’da yetiştirilen en önemli yağlardan biridir. Omega 9 ve C, E vitaminleri de barındırmaktadır. Saça zarar veren etkilerle mücadeleye yardımcı olur. Şampuanlama öncesi de sonrası da kullanabilirsiniz. Temzi saça uyguladığınızda saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlar. Üstelik çok kolay şekil almasında etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Özellikle ince tel saçlara sahip bireyler için önerilen doğal yağlardan biridir. Saçların ihtiyaç duyduğu protein seviyesinin desteklenmesine yardımcı olabilir. Evde saç uzatma yöntemleri arasında en sık başvurulan yağlardan biri olup saç derisindeki sorunların giderilmesine de yardımcı olabilmektedir. Haftada bir defa saç – saç derisine beş dakikalık masaj eşliğinde uygulamanız önerilmektedir.

Nane Yağının Saçta Kullanımı

Kan dolaşımını hızlandırıcı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Saç uzamasını hızlandıran temel yağlardan biri olup seyreltilerek yani diğer bitki yağları ile karıştırılarak uygulanması gereklidir. Aksi halde tek başına uyguladığınızda saç derinizde yoğun bir yanma hissine kapılabilirsiniz. Bu nedenle içerisine birkaç damla Zeytinyağı ya da tamamen sizin saç tipinize özel doğal yağlardan birini ekleyebilirsiniz. Haftada bir defa yarım saat bekletilmiş saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Hint Yağının Saçta Kullanımı

Saç uzamasını desteklediği gibi elektriklenme ve kabarma sorunlarınıza da yardımcı olabilir. Saç derisine masaj yaparak kullanılan bu yağ Omega 3 asitleri barındırmaktadır.

Susam Yağının Saça Faydaları

Saç tellerinin en çok kullandığı vitaminlerden biri olan E vitamini bakımından yüksek olumlu katkılar içeren bir yağdır. Ayrıca saç derisindeki sorunlar ile mücadelede de etkilidir. Deri mantarlarının giderilmesine yardımcı olduğu gibi doğal kepek giderici etkilere de sahiptir. Seyreltmeden kullanabileceğiniz bu yağı haftada bir defa bir saat bekleterek yıkayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlkbaharda Saç Bakımı Önerileri başlıklı makalemizde İlkbaharda Saç Bakımı Önerileri, İnce Telli ve Cansız Saçlar için Öneriler ve saç maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Hızlı Saç Uzatma İçin En Etkili Doğal Yöntemler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.