Güzelkız.com

Hızlı Kilo Almak için 9 Mucizevi Bitkiler


Hızlı Kilo Almak için 9 Mucizevi Bitkiler

Günümüzde obezite her geçen gün yaygın bir kilo sorunu olarak kendini göstermektedir. Obezite hastalığı çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Örneğin yüksek metabolizmalı kişilerde, genetik olarak yada küçüklükten aşırı yemeye yatkınlık gibi nedenleri sayabiliriz.

Eğer sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız diyetinize bir çift diyet otları eklemeniz gerekmektedir.

Kilo almak için işte diyetinize ekleyebileceğiniz maksimum etkili 10 farklı ot listesi:

1. Papatya:

Papatya iştahı arttırıcı özelliklere sahip bir bitkidir. Günlük alım miktarı iştahınızda artış sağlayacaktır. Doğal olarak kilonuzdaki değişimi fark edeceksiniz. Eğer yaşamınız boyunca zayıf kalmışsanız ve kilo almak istiyorsanız papatya kullanımı ile kilonuzdaki artışı mutlaka göreceksiniz.

2. Devedikeni:

Devedikeninde genellikle acı tonikler kullanılmakta ve iştah artmasına, sindirim sistemini geliştirerek bazı insanlarda kilo almayı sağlamaktadır. Kilo alma sorunları ile karşı karşıyaysanız mutlaka devedikenini bir kere denemelisiniz.

3. Kantaron:

Gentian kökleri istenmeyen kilo kaybı ve iştah sorunları eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Bu çok acı bir bitkidir ve genellikle acı otlar yemek sırasında iştahınızın artmasına yardımcı olur.

hızlı kilo aldıran bitkiler 2017

hızlı kilo aldıran bitkiler 2017

4. Karahindiba Kökü:

Karahindiba kökleri iştah artırmaya büyük destek sağlayan bir bitkidir. iştahı uyarması özelliği ile bilinen bu bitki özellikle hamileler için önerilmektedir.

5. Chen Pi – narenciye kabukları :

Chen Pi sindirim sistemini iyileştiren ve iştah artışına yardımcı olan bir kuru narenciye kabukları ekidir. Dispepsiyi tedavi etmek için kullanılan ve gevşetici özelliği ile bilinen bu bitki vücudun doğal salgılarını arttırır ve iştahı uyarır. Aynı zamanda karın şişliğini giderir.

6. Zencefil:

Zencefil bağırsak sorunlarını tedavi etmek için birkaç yıldır kullanılmaktadır. Aynı zamanda mide, bulantı ve dispepsi tedavisinde etkilidir. Bu etkileri sayesinde iştahınızı artırarak yemeğinizi zevkle yemenizi sağlar. Ayrıca sindirim sistemi üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir.

7.Elma:

Elma kilo almak için uygun bir bitkidir. Kilo almak istiyorsanız diyetinize elma ekleyebilirsiniz.

8. Meyan:

Meyan veya Yashtimadhu kilo alımına yardımcı olan etkili bir doğal destektir. Bu bitki zayıf bağışıklık sistemine sahip olanlar için idealdir.

9. Ashwagandha:

Ashwagandha zengin ve doğal takviyeleri ile bilinen popüler bir Hint bitkisidir. Bu bitki aynı zamanda stres, enerji eksikliği, iştahsızlık, yorgunluk, gerginlik gibi durumların giderilmesinde etkilidir. Sağlıklı ve besleyici diyet ile alınması durumunda, kesinlikle kilo almanıza yardımcı olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Kanıtlanmış Limonata Diyeti başlıklı makalemizde diyet, limon ve limon diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.Hızlı Kilo Almak için 9 Mucizevi Bitkiler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.