Güzelkız.com

Hızlı Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Hızlı Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sabahları yataktan kalkmak oldukça zor gelir. Bunun yanı sıra bir de makyaj yapmak ve saçınız ile ilgilenirken gideceğiniz yere daha da geç gidersiniz. Ancak hızlı bir şekilde makyaj yapsanız hem geç kalmazsınız hem de size büyük oranda fayda sağlar. Özellikle de kısa sürede yapılacak olan bir makyaj hayat kurtarıcı niteliğe sahiptir. Doğru makyaj ürünlerinin kullanılması halinde daha hızlı bir şekilde hazırlanma durumuna sahip olursunuz. Onun içinde yapmanız gereken bazı durumlar vardır.

Göz Kalemi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hızlı bir makyaj için öncelikle doğru bir göz kaleminin seçilmesi gerekir. Sabahları dumanlı bir göz makyajı yapmak hem zor hem de zaman alıcıdır. Ancak doğru kalem ve doğru taktiği kullanmanız durumunda bu hiçte zor değildir. Üstelik sadece birkaç dakika içerisinde istediğiniz buğulu gözlere sahip olma imkânınız olur. Ancak göz kaleminin yumuşak uçlu olması gerekir. Yumuşak uçlu göz kaleminin üst kirpiğin diplerine doğru sürülmesi gerekir. Ardından onun güzel bir şekilde dağıtılması gerekir. Ardından ortaya çıkan sonuç ise mükemmel. Kısa bir süre içerisinde farklı bir göz makyajı elde edilmiş olur. Üstelik saatlerce uğraşmaya gerek kalmadan bu sayede sizde zamandan büyük oranda tasarruf sağlamış olursunuz. Bu da sabah makyajı için oldukça önemli bir durumdur.

Doğru Bir Kapatıcı

Cilde fondöten sürmek zaman alır. Hele ki sabahları cilde fondöten sürmek çok daha zaman alıcı olur. Özellikle de acelenizin olduğu durumlarda fondöten sürmek oldukça zaman kaybettirir. Sabahları doğru bir kapatıcı tercih ederek bu zaman sorununu ortadan kaldırma imkanına sahip olursunuz. Kapatıcıyı cildinize sürüp tampon hareketler ile dağıtmanız durumunda göz altınızda bulunan morluklar, cildinizde bulunan kızarıklıklar ve sivilce izleri ortadan kalkmış olur. Üstelik tek bir ürün ile ve fazla zaman harcamaya gerek kalmadan işlemi tamamlamış olursunuz. Eğer ucu süngerli olan aplikatörlü bir kapatıcı tercih ederseniz o zaman hem kolay kullanabilir hem de etkili bir kapatma işlemi yerine getirilmiş olur. Bu da sizin zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Maskara Olmazsa Olmaz

Makyajda en önemli durumlardan birisi de maskaradır. Çünkü hacimli bir görünüme sahip olan kirpikler makyajın tamamlayıcısı niteliğinde yer alır. Kirpiklerin hızlı bir şekilde öncelikle kıvrılması gerekir. Ardından kirpiklere güzel bir şekilde maskara uygulanmalıdır. Maskaranın uygulanmasının ardından gözler çok daha belirgin görünmeye başlar. Aynı zaman da daha iri bir görünümü de kavuşur. Kirpikleriniz kısa ve aynı zaman da düz bir yapıya sahipse o zaman maskaranın iki kat sürülmesi çok daha güzel bir sonucun elde edilmesine yardımcı olur. Bu sayede kısa bir süre içerisinde harika bir makyaj elde edilmiş olur.

Aydınlatıcı ve Ruj ile Makyajını Tamamla

Stick formunda yer alan bir aydınlatıcının tercih edilmesi oldukça önemlidir. Ten rengine en uygun olan ürünün tercih edilmesi gerekir. Ürünün elmacık kemiklerine, çene kısmına, burun kemiği kısmına ve kaş üzerine uygulanması durumunda aydınlık ve ışıltılı bir cilt elde edilmiş olur. Üstelik kısa bir süre içerisinde bu durum tamamlanmış olur. Makyajın olmazsa olmazlarından birisi de dudak kalemi ve ruj dur. Ancak kısa bir sürede içerisinde bu uygulamayı yerine getirmek oldukça zordur. Sabahları hızlı bir makyaj için dudak parlatıcılarının kısa bir sürede tamamlanarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Kadınların Hiç Karşılaşmak İstemediği Tuhaf Durumlar

Hemen her kadının başına en az bir kere gelmiş olan bazı garip durumlar vardır. Bunlardan 8 tanesini burada anlattık. Kadınlara özel olan ve hiç karşılaşılmak istenmeyen durumlardan bazıları şöyledir.

Ruj Meselesi

Romantik ve özel bir akşam yemeğine davetlisiniz. Özenle hazırlandınız ve en koyu ve ateşli gösteren rujunuzu sürdünüz. O da ne? Rujunuz dişlerinize bulaşmış. Bütün gecenin heyecanını başlamadan bitiren ve kadınların sinir olduğu durumlardan sadece bir tanesidir bu durum. Silersin silersin bir türlü geçmez ve sıkıntı yaratır. Kırmızı dişleriniz sizi büyük bir sıkıntıya gark eder.

Maskara Sürme

Maskaranızı sürdünüz ve göz makyajınızı tamamladınız. Her kadın gibi göz makyajınızın bozulmaması için özen gösteriyorsunuz. Fakat birden geldi işte, hapşurdunuz,yapacak bir şey yok, oldu bir kere.

Ojelerden Sonra

Ojelerinizi özenerek sürdünüz ve kurumalarını bekliyorsunuz. Ama aksilik bu ya. Çok fena sıkıştınız ve tuvalete gitmeniz gerekiyor. Kadınlar için en sıkıntılı anlardan birisi de budur. Şimdi ne yapacaksınız daha kurumamış ojeli parmaklarınızla?

Fönden Sonra

Özel bir yere gidiyorsunuz, kuaföre zamanında geldiniz. Saçlarınızın fönü yaklaşık bir saat sürüyor. Fön çektirdiniz ve hazırlandınız. İşte şimdi gitmeye hazırsınız. Fakat o da ne? Kuaförün kapısından çıktıktan hemen sonra yağmura yakalandınız. Gitti bütün emekler.

Tırnak Kırılması

Tırnakların kırılması hiç hoş olmayan ve bazen acı veren bir durumdur. Ama bir de bu durumun manikürden hemen sonra başınıza geldiğini düşünün. Ne yapmanız gerekiyor. Tekrar maniküre dönüp tırnaklarınızı aynı boya getirmek uzun sürer mi?

Göz Makyajı

Gözlerimiz yüzümüzün en önemli kısmıdır. Özenli bir makyaj ister. İşte siz de güzel bir filme gideceksiniz ve güzel bir göz makyajı yapmayı başardınız. Ama işte aksilik bu ya. Film çok içli ve gözyaşlarınıza engel olamıyorsunuz. Gitti makyaj. Kadınlar en korktukları durumların başında göz makyajının bozulması gelir.

Yine Göz Makyajı

Eyeliner sürmesi zor olan ama göz makyajının ayrılamaz bir parçasıdır. En zor kısmı da eyeliner kuyruklarını eşitlemektir. Ama çoğu kadın bunu bir türlü başaramaz. Silip silip tekrar yapmak da her kadının harcı değildir. Ne yaparsanız yapın bazen o kuyruklar simetrik görünmez ve bu da kadınların en gıcık olduğu durumlardan birisidir.

Bir Türlü İstendiği Gibi Olmayan Saçlar

  • Bazen ne yaparsanız yapın saçlarınız istediğiniz gibi olmaz. Aksilik eder, inadı tutar ve fön tutmaz. Toplasanız olmaz, dağınık bıraksanız ayrı dert. Toka, saç bandı ve evde ne varsa denediniz. Olmuyor bir türlü olmuyor. Saçlarımız kötü ise modumuz düşer. Çünkü bizi en çok gösteren şey saçlarımızdır. Bir türlü yapılamayan saçlar da kadınların en çok korktuğu şeylerden birisidir.
  • İşte bunlar hiçbir kadının karşılaşmak istemediği pek çok durumdan sadece 8 tanesidir. Hemen her kadın bunlarla karşılaşmıştır. Ne kadar gıcık ve zor durumlar olduğu bilinir.

Bir önceki yazımız olan New York’ta Yaşasan Nasıl Bir Stilin Olurdu? başlıklı makalemizde avrupa modasi, avrupa stili ve avrupa trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.Hızlı Hazırlanmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.