Güzelkız.com

Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi?


Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi?

Parlak ve sağlıklı saçları istemeyen herhangi bir kişi var mıdır? Saçlarının sağlıklı olması için günümüzde insanlar serumlar, yağlar ve şampuanlar uygulayarak çeşitli yollar aramaktadırlar.Bu ürünlerin içinde çeşitli kimyasallar olduğunu unutmamamız gerekir.Saça fayda sağlamak yerine de daha da kötüleşmesine neden olabilir.
Doğal bir tedavi olan Hindistan cevizi yağı saçı nemlendirir saç derisini besler ve düzenli uygulama ile saç büyümesini kolaylaştırır.Güçlü antioksidanlar içerir ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.İçinde bulunan yağ asitleri saç bakımı ve saç derisi için faydalıdır.
Limon ise mutfakta kullandığımız popüler bir narenciyedir.Limonda bulunan C vitamininin saça büyük faydaları vardır.Ayrıca limon suyu kafa derisi üzerindeki yağı temizler kepeğin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Saç büyümesini kolaylaştırmak saç ve saç derisi sorunlarını tedavi etmek için aşağıda listelediğimiz Hindistan cevizi ve limon suyunun kullanım yolları bulunmaktadır.

1-Günlük saç bakımı için Hindistan cevizi yağı kullanmak : Saç büyümesini sağlamak için günlük saç bakım rutininiz içine Hindistan cevizi yağını dahil edebilirsiniz.Banyodan önce Hindistan cevizi yağı ile kafa derinize masaj yapın.Yumuşak bir şampuan ile durulayın.Ayrıca gece yatmadan önce ılık Hindistan cevizi yağı ile saç derinize masaj uygulayabilirsiniz.Sabah olduğunda ise duşunuzu alabilirsiniz.
2-Şampuan ve saç kremi ile birlikte kullanılması : Yağlı saç derisi olan kişiler Hindistan cevizi yağı uygulamasını kullanabilirler.Organik şampuanınızın içine Hindistan cevizi yağını dökün.Sonra banyo yaparken saçınızı şampuanlayın.Kullandığınız saç kremi ile de yağı karıştırabilirsiniz.Bu saçınıza parlaklık ve yumuşaklık katacak ayrıca saçınızın büyümesine teşvik edecektir.
Kuru saçlar için de bu kombinasyon ideal bir yoldur.Hindistan cevizi yağı ile sızma zeytinyağını bir kaç yemek kaşığı karıştırın.Saçınız uzun ve kalın ise daha fazla yağ sürmelisiniz.Saçınızı taradıktan sonra bu karışım ile masaj yapın.uçlarından başlayın.Daha sonra diğer taraflarada yayıp bir kaç kez saçınızı tarayın.Bunu yaptıktan sonra her zamanki gibi uyuyun.Ertesi sabah uynadığınızda ilk soğuk su kullanarak saçınızı durulayın.Daha sonra saçınzı için biraz bal kullanabilirsiniz.Sonra ılık su ile durulayın.
3-Diğer bitki yağları ile kullanma : Ekstra beslenmeyi sağlamak için Hindistan cevizi yağını başka bitki esaslı yağlar ile birlikte kullanabilirsiniz.Zeytin ve badem yağı ile karıştırarak olabilir.Yağ karışımını ısıtın ve kafa derisi üzerine hafifçe masaj yapın.Daha iyi sonuç almak için sıcak suya batırılmış bir havlu ile başınızı sarın.Hafif bir şampuan ile yıkayın.Bunu haftada 1 kez yapın.
4-Hindistan Cevizi yağını Bal ile kullanma : Bal mükemmel bir doğal nemlendiricidir aynı zamanda antibakteriyel özelliklere de sahiptir.Saç dökülmesini önlemeye de yardımcı olur.Hindistan cevizi yağın da saç derisini soğutmak eğilimindedir.Bal saça ekstra parlaklık katar ve kırık uçları önler.Eşit miktarda organik bal ile Hindistan cevizi yağını karıştırın.Kafa derisi üzerine karışımı eşit şekilde dağıtmak için tarak kullanın.Saçınızı 1 saat böyle bekletin.Daha sonra iyice su ile yıkayın.
5-Hindistan Cevizi yağını Nemm ile kullanma : Kepek erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi sorununa yol açan kalıcı kafa derisi sorunudur.Bu sorun gençlerin yanı sıra yetişkinleri de etkiler.İçinde kimyasallar barındıran şampaunlar yerine Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.Bir kaç temiz tespih ağacı ve ya nem yaprağını alıp Hindistan cevizi yağı ile bunları kaynatın.Bunun ile saç derinize masaj yapın.Sonradan hafif bir şampuan ile yıkayın.
6-Hindistan cevizi yağını Uçucu yağlar ile kullanma : Hindistan cevizi yağı ile çeşitli uçucu yağları kullanmak saç sorunları ile mücadeleye yardımcı olur.Ayrıca saç büyümesine de yardımcı olur.Parlak ve sağlıklı saçlar için Hindistan cevizi yağı ile birlikte biberiye ve çay ağacı yağını kullanabilirsiniz.Uçucu yağlar çok güçlü olabilir bu yüzden bir şişede hindistan cevizi yağı ile bu yağları bir kaç damla karıştırmanız yeterlidir.
7-Hindistan cevizi yağını Kafur ile kullanma : Bu asırlık bir yöntemdir.Kepekten kurtulmak için en doğal yollardan biridir.Hindistan cevizi yağı ile az miktarda kafur yağını karıştırmanız gerekmektedir.Kafa derisi üzerine uygulamadan önce biraz ısıtın.Gece bu şekilde saçınızda bırakın.Sabah şampuan ile yıkayın.
8-Hindistan cevizi yağını Saç paketi yapma : Hasarlı saç tedavisi için evde besleyici Hindistan cevizi yağı karışımı ile saç paketi yapabilirsiniz.Sızma zeytinyağı ile birlikte Hindistan cevizi yağını karıştırın.İçine 1 kaşık yoğurt ve bal ekleyin.Saç ve saç derinize uygulayıp bir saat kadar bekletin.Sonradan hafif bir şampuan ile yıkayın.
9-Hindistan cevizi yağını Avokado ile kullanma : Avokado mükemmel nemlendirici özelliği ile bilinir.Hindistan cevizi yağı ile kombine edildiğinde yararları mükemmeldir.Hindistan cevizi yağı ile avokado püresi karışımını saçınıza uygulayıp bir saat boyunca muhafaza edin.Daha sonra şampuan ile durulayın.Kafa derisi üzerinde hiçbir avokado kalıntısı kalmadığına emin olun.
10-Hindistan cevizi yağını Yumurta ile kullanma : Yumurta protein bakımından zengin olduğu için saç köklerinin güçlü olmasına yardımcı olur.Saç dökülmesi ve diğer yaygın saç sorunlarını engeller.Sıcak Hindistan cevizi yağı ile bal ve yumurta sarısını çırpın.Miktarını saç uzunluğunuz ve kalınlığınıza göre ayarlayın.Saçlarınıza masaj uygulayarak yayın.Uygulama için bir fırça kullanabilirsiniz.Yatmadan önce bir duş başlığı kullanın.Ertesi sabah şampuan ile yıkayın ve kremleyin.

Saçlar için limon suyu nasıl kullanılır

1-Limon suyu ile Şampuan kullanılması : Saç sorunları olan herkes için limon suyu kullanmak tavsiye edilmez.Limonda saç derisi üzerinde kaşıntı ve tahrişe neden olan asidik maddeler vardır.Şampuanınızın içine bir kaşık limon suyu dökün ve bununla saçlarınızı yıkayın.Saçlarınıza parlaklık gelecektir.

Ayrıca Bakınız: Hızlı saç uzatmak için doğal öneriler
2-Limon suyu ile Hindistan cevizi yağının kullanılması : Limon suyu ile Hindistan cevizi yağını kullanmak kepeği ortadan kaldırır. Aynı zamanda saç derisini besler.Hindistan cevizi yağı saç derisini beslerken limon asidik antibakteriyel özelliği ile kepeğin kaybolmasına yardımcı olur.İkisini karıştırın ve nazikçe kafa derisi üzerine masaj yapın.Bir saat boyunca devam edin ve hafif bir şampuan ile yıkayın.
3-Limon suyunu Saç durulama da kullanma : Limon suyu saça parlaklık vermek için durulama da kullanılabilir.3,4 taze limon kullanabilirsiniz.Su içine bunu dökün ve suyu alıp saçlarınıza dökün bir kaç dakika kadar bekletin.Daha sonra saçınızı tekrar su ile yıkayın.Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.
4-Limon suyu ile Badem yağı ile kullanma : Hasarlı saç tedavisi için bal,badem yağı ve limon suyunu karıştırabilirsiniz.Kafa derisi üzerinde bu karışımı hafifçe uygulayın.1 saat sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.
5-Limon suyunu Yoğurt ile kullanma : Limon kepek için doğal bir çaredir yoğurt ile karıştırarak etkinliğini attırabilirsiniz.Sade yoğurdu alın ve içine 1 kaşık limon suyu dökün.Kafa derisi üzerine nazikçe masaj yapın.Kepek ortadan kalkacak ve yoğurt saç büyümesi için saçları besler ve yatıştırır.Bunu haftada 2 kez yapabilirsiniz.
6-Nemm yaprakları ile kullanma : Limon suyu ile nemm yapraklarını kullanmak kepeği ortadan kaldırmaya yardımcı olur.Nemm yaprağını alıp bir hamur yapmak gereklidir.İçine 2 kaşık limon suyu karıştırın.Kafa derisi üzerine bu karışımı uygulayın ve yarım saat kadar bekletin.Sonra şampuan ile yıkayın.Bunu haftada 2 kez uygulayın.

Akılda tutulması gereken noktalar

Limon suyu ve çeşitli şekillerde Hindistan cevizi yağı kullanarak saçınızın sağlığı mümkün olmakla birlikte aşağıdaki önerileri de dikkate almalısınız.
1-Piyasada mevcut çeşitli Hindistan cevizi yağı türleri vardır.En iyi sonuç için bakire Hindistan cevizi yağı ve taze limon suyunu kullanmalısınız.
2-Doğasında asidik olan limonsuyu dikkatli kullanılmalıdır.Çünkü yüz ve cilt üzerinde tahrişe neden olabilir.Dikkatli şekilde kafa derisi üzerine uygulanmalıdır.Her gün saç durulamak için limon suyu kullanmak doğru değildir.
3-Eğer yağlı kafa deriniz varsa büyük miktarda herhangi bir biçimde Hindistan cevizi yağı yararlı değildir .Bu saçı daha yağlı ve gevşek yapar.
4-Saç paketlerini yaparken Hindistan cevizi yağını ısıtmak gerekir.Kısık ateşte ocakta yağı ısıtmalısınız. Mikrodalga kullanmak büyük ölçüde faydalı özelliklerini yok eder.
5-Eğer mükemmel sonuçlar istiyorsanız Hindistan cevizi yağı ile masaj yaptıktan sonra saçınızda o gece kalmasına izin vermelisiniz.
6-Saçınızın aşırı kuru ise göre her hafta kullanabilirsiniz.
7-Tedavinin daha etkili olması için nemli saçınıza uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Uzun Saçlar İçin 10 Popüler İpuçları başlıklı makalemizde hızlı saç uzatma, saç nasıl uzar ve saç uzatmak hakkında bilgiler verilmektedir.Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi? YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Bakınız: Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi? 3-Cilt katmanını geliştirir: Cilde Diğer yağlar ve malzemeler gibi Hindistan cevizi yağı uygulamak cilt üzerinde sağlıklı bir tabaka oluşmasına yardımcı olur.Bu cildinizin UV ışınlarına karşı korunmasını sağlar. 4-Enfeksiyonlara karşı korur: Bir plaj kenarında bronzlaşmak için saatlerce kalmak cildinize ortamdan çeşitli mikrop ve mikroorganizmaların buluşmasına neden olur.Bu durum farkında olmadan gerçekleşir.Hindistan cevizi yağında ise sizi bu mikroplardan koruyacak antimikrobiyal ve antifungal özellikler vardır. 5-Cildi parlak gösterir: Güçlü güneş ışığına sürekli maruz kalmak cildi daha koyu ve mat yapabilir.Hindistan cevizi yağı kullanmak ise cildin her zaman parlak görünmesini sağlar.Cildinizi bronzlaşmış ve parlak yapar. 6-Hızlı birmşekilde emilir: Hindistan cevizi yağı cilt tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir cilt yüzeyinin altında melanin üreten enerji verir ve alır.Yani kavurucu güneşin altında daha az zaman harcarsınız. 7-D vitamininin emilmesini sağlar : Güneş ışınları insan vücudunun çeşitli fizyolojik fonksiyonlarını yürütmesi için gerekli D vitaminini içerir.Kremler ve güneş losyonları zararlı UV ışınları ile birlikte D vitaminini bloke eder .Hindistan cevizi yağı iseD vitamininin vücuda alınmasını sağlar. […]

  2. […] İlgili: Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu Saç Uzamasını Teşvik Edebilir mi? […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.