Güzelkız.com

Hangi Saç Kesiminin Sizin İçin En Uygun Olduğunu Öğrenin


Hangi Saç Kesiminin Sizin İçin En Uygun Olduğunu Öğrenin

Saçlarını kesen bir kadın hayatını değiştirmek üzeredir. Hepimiz, Pınar Altuğ veya Serenay Sarıkaya’nın bir resmi ile kuaför salonuna girip yanılmaya başlamadık …  Ancak gerçek sert bayanlar hiç bir şey o resimdeki gibi olmuyor. Stilistlere göre gerçekte nasıl görüneceğine dair mantıksız beklentilere düşmesi adil değil. Yüz şeklinizi ve saçınızın dokusunu ve türünü anlamak, sizin için doğru saç kesimini seçmenin anahtarıdır ve sonuçtan mutlu bir şekilde kuaförden dışarı  çıkacağınızı garanti eder.

YÜZ ŞEKLİN NEDİR?

Yüz şeklinizi bilmek, üzerinde gülümseyici olacak bir saç kesimi seçmenin ilk adımıdır. Kirsten Dunst veya Michelle Williams gibi yuvarlak bir yüzün var mı? Bu şekil yanaklarda genişlik neredeyse aynıdır. Yoksa yüzünüz Beyonce veya Kim Kardashian’a daha yakın mı? Oval bir yüzün var. Bu yüz şekilli kişilerin alnı daha geniş ve çene eğiren bir çene çizgisi bulunur. Çenenizi yüzünüzdeki belirgin bir özellik, elmacık kemikleriniz ve alnınızla uyumlu mu? O zaman Olivia Wilde ve Keira Knightly gibi kare bir yüzün var. Sarah Jessica Parker ve Liv Tyler gibi uzun yüzlü insanlar çeneden saç çizgisine kadar uzunlamasına bir şekle sahiptir. Kalp şeklindeki bir yüz birçok kez sivri ve aynı zamanda belirgin bir alnına sahip olabilir, çene için güçlü bir koniklik vardır. Selena Gomez ve Reese Witherspoon bu yüz türüne iyi örneklerdir. Son olarak, elmas şeklinde bir yüz, özellikle elmacık kemiklerinde oldukça açılıdır ve tapınaklarda daha geniş olma eğilimindedir. Yüz şekillerinin en az görüleni budur ve Ashley Greene ve Rihanna’da iyi ifade edilmiştir.

Hangi Saç Kesiminin Sizin İçin En Uygun Olduğunu Öğrenin

yüz şekillerine göre saç kesimleri 2017 2018

yüz şekillerine göre saç kesimleri 2018

Saçınızın Tipi ve Doku Nasıldır?

Hangi şekilde bir yüzünüz olduğunu anladıktan sonra, saçınızın türünü ve dokusunu bilmek sizin için en iyi tarzı belirlemenin bir sonraki önemli adımıydır. Herhangi bir dalga veya kıvırcık varsa, süper düz saçlardan farklı bir şekilde muamele edilmesi gerekir. Saçlarınız iyi mi yoksa kaba mı? Kaba saçlar kalın ve hafif sert kuruma eğilimi gösterir. İnce saçlar gevşek ve kafa düz duruyor. Sahip olduğunuz saç tipini bilmek önemlidir, çünkü tüm saç kesimleri her saç türü ile çalışmaz. Dalgalı, kısa bir bob, ince saçlı bir kadının şık ve modern görünmesine karşın, kalın, kaba saçlı bir kadın, bu stili kaybetme ve kıvırcık olma riski altına sokar ve bu saç stilini kontrol etmeye yardımcı olması için saçlarının ağırlığına ihtiyaç duyar. .

Yuvarlak Yüz şekli için Saç Kesimleri

Yüz şekliniz yuvarlak ise, uzatan ve tanım oluşturan kesimler seçmelisin. Uzun katlar, daha uzun bir yüzün yanılsamasını oluşturmaya yardımcı olur. Kısa bir görünüm istiyorsanız, yüz tanımınızı verecek açısal bir görünüme sahip bir “lob” veya uzun bob veya asimetrik bob kullanmayı tercih edin. Her iki görünüm de çene çizgisinin altında olmalıdır. Kısa katlardan veya yüzünüzün etrafındaki alanlara hacim kazandıran herhangi bir stilden uzak durun – bunlar yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Ayrıca Bakınız: Yuvarlak yüzler için en iyi saç kesimleri 2017 /18

Oval Yüzler İçin Saç Kesimleri

Oval şekilli yüzleri olan şanslı kızlar herhangi bir stili rahatça kullanabilirler. Bu yüz şekli yeterince uzunluk ve genişliğe sahiptir ve her şey dengelidir, bu yüzden maceracı olun! Saç dokusunu unutmayın: Çoğu kesim için ideal yüz şekline sahip olduğunuz için saç türünüzün istediğiniz stilde olmasını sağlamaz. Kalın saçlarınız varsa, uzun, renkli modelleri deneyin.Bir pixie sa. kesimi de size çok yakışır. Sonuç olarak: Sana karşı iyi görünmeyecek bir saç şekli yok.

Kare Yüzler için Saç Kesimleri

Kalp şeklindeki yüzler gibi, kare yüzler daha belirgin bir alnına sahip olma eğilimindedir. kahküller bu yüz şeklinde denemek için mükemmel bir stildir, ancak sert görünebilir ve yüzünüzün daha kare görünmesine neden olabilen sert kahüllerden uzak durun. Bunun yerine yana ayrılan göz tempolu bir kahküla yapmayı deneyin. Gevşek, dağınık boblar bu yüz şekli için uygundur, çünkü yumuşarlar. Omuzların altında gelen herhangi bir kesik uzunluğu oluşturmanıza yardımcı olur. Bir merkez dışına gitmeyi deneyin. Çok gurur verici çünkü yuvarlak bir yüz ifadesine benziyor.

Uzun Yüzler için Saç Kesimleri

Bu yüz şekli, saç stilleri söz konusu olduğunda en zorlayıcı ve sınırlayıcı olabilir. Hatırlanması gereken ilk şey: Saçınızı omuz uzunluğunda veya daha kısa tutun. Uzun saçlar sadece uzun yüzleri daha da uzun gösterebilir. Kahkül bu yüz şekli için mükemmel bir seçenektir çünkü yüzü kısaltmaya yardımcı olurlar. Hatırlanması gereken ikinci şey: katlar.Genişlik oluşturmak istiyorsanız bunu katlar ile saçınıza doku ekleyerek yapın. Dalgalar ya da bukleler bir adım daha ileri gider. Bir orta bölümden kaçının, çünkü bu sadece uzunluğa arttıracaktır.

Kalp Şekilli Yüzler için Saç Kesimleri

Çoğu kalp şeklindeki yüzlerinde sert görünebilen belirgin çene çizgisi nedeniyle, yumuşayan stilleri seçmek en iyisidir. Tabakalı ve doğal dalgalı uzun ile orta uzunluktaki saçlar bu yüz şekli için çok uygundur.Yana ayrılmış kahküller veya düz kahküller, kalp şeklinde yüzlerin karakteristiği olan daha büyük bir alnı kamufle için harika bir yoldur. Kural: Saç kesiminiz veya kahkülleriniz çok kısa olmamalı.

Bir önceki yazımız olan Yeni yaz Trendi 2017 Saç Örgüleri başlıklı makalemizde 2017 örgü saç modelleri, 2017 yaz saç örgüleri ve 2017 yaz saç trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.Hangi Saç Kesiminin Sizin İçin En Uygun Olduğunu Öğrenin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.