Güzelkız.com

Hangi Renkler Size Uyumlu


Hangi Renkler Size Uyumlu

Hangi Renkler Size Uyumlu

Herkese uyumlu olan renkler yoktur. Kişiden kişiye bu durum çok farklılık gösterir. Kişisel özellikler, hareketler bile size uyumlu olan rengi değişik kılar. Öncelikle belirtmek isteriz ki kıyafette renk uyumu her şeyden çok önemlidir. Renk uyumunu sağladığınız zaman pek ne giydiğinizin önemi kalmıyor.

Her zaman renk uyumu kıyafet seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken şeylerdendir. Giydiğiniz bir ayakkabı hatta taktığınız bir kolye bile sizin renk uyumunuza ters düşebilir ve kıyafetiniz hoş olsa da uyumsuz bir hal alır. Buda dışarıdan bakılınca hoş bir durum değildir.

Her rengin farklı insanlara uyanları vardır. Tek renk veya trend renkler olarak bakmayın bu konuya. Trend renk sizin üzerinizde en iyi duran renktir. Her insanda farklı renkler değişik etkiler ortaya çıkarabilir. Bazısına yeşil yakışırken bazısında hiç iyi durmaz mesela halbuki aynı kombini yapmışlardır.

Bu renk uyumu ten rengine, saç rengine, takılacak olan takı, giyilecek ayakkabı ve özelliklede kişiliğinizi yansıtacak renk seçimiyle alakalıdır. Her zaman renk konusunda başarılı olmanız için sizlere ten renginize ve gözlerinizin rengine göre birkaç tüyo vereceğiz.

  • Solgun bir ten renginiz varsa, gözleriniz renkli ise size mavi ve yeşilin tonları çok yakışacaktır. Özellikle saçlarınızın kızıl olmasıyla birlikte bu renkler sizi görüntü olarak müthiş hale sokabilir. Size uymayan renkler ise sarı, turuncu, bej, krem rengi ve beyazın tonları sizde pek hoş durmaz. Bu renklerin tonlarından uzak durmalısınız. Sizi daha cansız ve basit gösterecekleri kesindir.

  • Açık tenliyseniz ve koyu saçlara sahipseniz aynı zamanda gözlerinizde koyu renklerdeyse yani siyah veya kahverengi gibi tonlardaysa size koyu maviler yani özellikle lacivert rengi, pembe, kırmızı gibi sizi açacak renkler her zaman yakışacaktır. Parlak renkleri tercih etmeniz sizin de dikkatleri üzerinize toplamanızı sağlayabilir. Bu renklerin yerine de haki yeşil ve siyahta çok şık gözükecektir. Size uymayacak renkler ise, Yeterli parlaklığı bulunmayan ve keskin olmayan renkler sizi daha kötü gösterebilir. Üzerinizde sizi daha cansız bir görüntüye iter. Kahverengi, bej ve beyaz sizi daha solgun gösterecektir. Sizin için aksesuar seçimi ise genelde altın, ya da renkli renkli sizi canlandıracak taşlı takılar sizi hoş gösterir. Canlılığınızı sağlayabilir.

 

  • Koyu tenli olan ve saç renkleri açık tonlarda olan yani esmer bir ten, mavi, ela gibi renkli gözlere sahip olan kişilerin kahverengi ve kumral saçlara sahip olanların kullanması gereken renkler ise, bej rengi size canlılık katacaktır. Zaten canlı duruşunuz vardır. Ancak bu renk bu duruşa bir anlam daha sağlayacaktır. Sizin için önemli, kullanılabilecek bir renktir. Şampanya rengi herkesin gözlerini size takacaktır. Dikkat çekmeniz ve hoş gözükmeniz bu rengin üzerinden geçebilir. Bu rengi denemenizde kesinlikle fayda var. Pişman olmayacaksınız. Bu iki renkle birlikte yeşil, kahverengi, kırmızı gibi biraz canlı tam olarak parlak olmayan ama canlı duran renkleri tercih ederseniz ten ve saç uyumunda son noktaya gelebilir ve şık bir uyum aynı zamanda da şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Uzak durmanız gereken renklerde bahsetmek gerekirse, siyah sizi çok koyuluğa itecektir. Siyah rengini tercih etmemenizi öneririz. Ten renginizle pek bir uyum sağlamaz. Kestane rengi ve beyaz tonlarından kaçarsanız gerçekten sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz. Bununla birlikte makyaj konusunda bronz renklerde yapacağınız makyaj sizi daha etkili kılacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan En Yeni Kadın Elbise Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Hangi Renkler Size Uyumlu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.