Güzelkız.com

Hamiyet Akpınar İle Makyaj Trendleri 2019


Hamiyet Akpınar İle Makyaj Trendleri 2019

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar bu yılın makyaj modaları konusunda açıklamalarda bulundu. Dünyada da tanınan ve Türkiye’de Hazar Ergüçlü, Sinem Kobal ve Aybüke Pusat gibi ünlülerin makyajlarını yapan Akpınar’a göre bu yıl natürel ve çok parlak olmayan tonlardaki makyaj trendleri çok moda. Aşırı derece aydınlatma yapmak ve makyajda çok parlak tonları tercih etmek artık tercih edilmiyor. Bu yıl dudaklarda daha çok koyu tonlar ve bordo rengi hakim olacak. Gözlerde ise toprak renkler ve kahverengi moda olacak. Pırıl pırıl parlayan cildin yerine daha solgun ve doğal görünen tonlardaki farlar ve allıklar kullanılacak. Dünyada da moda olan ve ünlülerin takip ettiği bu trendlerin Türkiye’de de pek çok temsilcisi bulunuyor.

Makyaj Konusunda Dünyaca Ünlü İsimler

Makyaj konusunda modayı takip eden ve dünyaca ünlü olan isimler arasında Bella Hadid, Kendall Jenner ve Kaia Gerber geliyor. Bu isimler senenin bütün moda akımlarını takip etme konusunda adeta birbiriyle yarışıyor. Ama Akpınar için makyaj trendlerini takip etme konusunda onlarla birlikte Angelina Jolie, Jennifer Lopez ve Gigi Hadid de başı çekiyor. Koyu tonlar ve daha doğal görünümlü makyaj trendini yakından izliyorlar. Akpınar’a göre Türkiye’de onların izinden giden bazı isimler var. Bunlar Hazar Ergüçlü, Sinem Kobal ve Burçin Terzioğlu’dur.

Buğulu Gözler Modası

Hamiyet Akpınar göz makyajı konusunda smokey olarak bilinen ve gözlere buğulu ve dumanlı bir hava veren makyaj modasının çok gözde olduğunu belirtiyor. Bunun için yapılması gereken en önemli şey far kalemin çok daha yumuşak geçişlerle kullanılmasıdır. Daha dağınık bir göz makyajı bu sene çok modadır.

Daha Koyu ve Daha Doğal Gözüken Dudaklar

Nude renkler olarak adlandırılan mat ve daha doğal renkler bu sene rujlarda ve genel olarak makyajda çok görülecek. İncelik isteyen bir makyaj trendi olan nüde makyajın temeli doğal bir görünüm kazanmaktır. Bu yıl dudakların kendi rengine yakın ya da bordo tonlarda fazla belirgin olmayan rujlar her yerde kullanılacaktır. Eski gibi dudak kalemleri ya da çok parlak ruj renkleri görmeyeceğiz. Çok özel geceler içinse altın tonlarındaki renkler tercih edilecektir. Açık tenliler için vizon rengi tonları, buğday tenli olanlar karamel ve bal tonlarını koyu tenliler ise bronz ya da çikolata rengini tercih edebilir. Bordo ve kahvenin her tonu ise bu sene çok modadır.

Makyajsız Modası

  • Bu sene en çok duyacağınız kelimelerden birisi ise “no make up”tır. Makyajsız demek olan bu kelime yüz makyajınızın sanki hiç yokmuş gibi görünmesi anlamına gelir. Yüze son derece natürel ve doğal bir hava veren bu makyajla teninize en yakın ve mümkünse onu mat ve soluk gösterecek olan renkler seçilmelidir. Kızıl ve bordo renkler, tarçın, kırmızı, çikolata ve toprak renkler bu yıl en çok aranılan renkler olacaktır. Bu yıl temel hedefler yumuşak, mat ve kadifemsi bir makyaj trendini yakalamaktır. Bunun da bir diğer adı “no make up”.
  • Özellikle gözlerde rocker ya da grunge tarzı olarak da adlandırılan buğulu ve dramatik hava yakalamak bu sene çok önemli bir trenddir. Yani gözler mümkün olduğunca karartılıp dağınık bir makyajla kaplanacaktır. Renk seçiminde cilt ve göz rengine dikkat etmek de esastır. Ama bu makyajın asıl hedefi hüzünlü bir havadan çok doğal bir hava yakalamaktır.

İncelik İsteyen Bir Makyaj Stili

Pastel renklerle süslenmiş ve incelik isteyen bu makyaj trendine hem makyajsız hem de nüde makyaj adı verilir. Bohem, Retro ve Rocker tarzlarından hoşlanan kadınlar bu yılki trendleri çok beğenebilir. Hem daha enerjik ve genç hem de modern bir görünüm kazanmak için burada sayılan makyaj yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Yüzünüz hem daha doğal hem de daha güzel görünsün isterseniz 2019 makyaj trendlerine bir göz atabilirsiniz. Farah Sarah Abdullah, Sinem Kobal, Hazal Ergüçlü, Burçin Terzioğlu ve Aybüke Pusat gibi genç ünlüler de bu modayı ve renkleri yakından takip etmektedir. Onlardan ve dünyaca ünlü kişilerden doğal ve nüde makyaj konusunda ilham alabilir ve yüzünüze en çok yakışacak doğal renkler konusunda seçim yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En iyi 30 Gelin Saçı ve Makyaj Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Gelin Topuz Modelleri, En iyi 30 Gelin Saçı ve Makyaj Modelleri ve Gelin Makyajı için Harika ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.Hamiyet Akpınar İle Makyaj Trendleri 2019 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.