Güzelkız.com

Hafta Sonunu Makyaj Malzemelerinle Geçir


Hafta Sonunu Makyaj Malzemelerinle Geçir

Hafta sonları kişilerin en fazla sevdiği günlerdir. Hele bir de iki gün tatilse o zaman en sevilen gün cumadır. Çünkü hafta sonu tatilinin habercisi niteliğindedir. Hafta sonu yapılacak olan işlemlerin planları hafta başından yapılmaya başlanır. Özellikle de makyajı çok seven kişilerin bu hafta sonunu dolu geçirecekleri öneriler bulunur. Çünkü güzellik bayanlar için her zaman önemlidir. Hafta sonunu güzellik için harcamak ise yapılabilecek olan en güzel işlemdir. Bu nedenle de sizlere birkaç fikir vererek yardımcı olmak istedik.

Makyaj Malzemelerin Düzenli Olsun

 

Hafta içi yoğunluğundan dolayı makyaj malzemelerini düzenleyecek bir vakit bulunamaz. Düzenleyecek vaktin olmadığı gibi evden hızlı çıkışlar nedeni ile makyaj masasında bulunan malzemeler de karışık bir halde durur. Ancak bu durum hem sizin için hem de makyaj malzemeleriniz için oldukça yanlış bir durumdur. Makyaj malzemelerinin düzenli bir şekilde durması hem onlar için hem de sizin için oldukça faydalıdır. Bu sayede siz aradığınız her ürüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dağınık olan bir masa üzerinde makyaj malzemesi ararken daha fazla karışmasına neden olursunuz. Bu da eşyaların yere düşerek zarar görmesine neden olur. Bu nedenle makyaj malzemelerinin düzenlenmesi için zaman ayrılması gerekir. Bu sayede hem malzemelerinize bir zarar gelmemiş olur hem siz düzenli bir alan bulursunuz hem de aradığınız eşyalara rahatlıkla ulaşırsınız.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Fırçaları Yıkamak Unutulmamalıdır

Makyaj fırçalarının mümkün olduğunca her kullanım sonrasında yıkanması gerekir. Fırçaların sürekli olarak yıkanmaması durumunda ciltte sivilcelere neden olur. Çünkü yıkanmamış olan bir fırça üzerinde makyaj kalıntıları bulunur. Bu makyaj kalıntıları cildinizde gözeneklerin kapanmasına neden olur. Gözeneklerin kapanmasının sonucunda da ciltte sivilceler meydana gelmeye başlar. Bu nedenle her kullanım sonrasında fırçaların güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Eğer hafta içi bunu yapacak vaktin olmuyorsa o zaman hafta sonu makyaj fırçalarını yıkaman en doğru işlem olur. Makyaj fırçalarının en doğru şekilde ve güzelce temizlenmesi gerekir. Bu oldukça önemli bir durumdur.

Kırılan Malzemelerine Yeniden Hayat Ver

Gün içerisinde yaşanan koşuşturma ya da herhangi bir dikkatsizlik anında makyaj malzemeleri yere düşer. Sonucunda da kırılmalar meydana gelir. Ancak kırılan makyaj malzemesini hemen çöpe atmak en büyük hatadır. Çünkü kırılan makyaj malzemesinin onarılarak tekrardan kullanma durumunuz vardır. Üstelik yapmanız gereken işlemde oldukça basittir. Çünkü makyaj malzemesinin kırılması onun kullanılamayacak bir hale gelmesine neden olmaz. Sizden sadece yardım bekler. Sizde makyaj malzemenizi onararak ona tekrardan hayat verebilirsiniz. Bu sayede hem malzemenizi tekrardan kullanmaya devam edersiniz hem de tekrardan almak için para harcamanıza gerek kalmayacağından tasarruf etme şansına da sahip olursunuz. Bu nedenle kırılan malzemelerinizi çöpe atmayıp tekrardan hayat vermeniz oldukça önemlidir.

Farklı Ürünleri Dene

Okula giderken ya da işe giderken sürmeye cesaret edemediğiniz koyu rujunuzu cumartesi günü akşam deneyerek dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Bu sayede koyu rujun size yakışıp yakışmadığını da öğrenme şansını elde etmiş olursunuz. Hafta sonu her zaman yaptığınız makyajın dışına çıkarak bir farklılık yaratabilirsiniz. Bu sayede yeni uyguladığınız tekniğin size ne kadar yakıştığını öğrenme şansını yakalamış olursunuz. Aynı zaman da aynada yeni bir siz görme şansını da elde edersiniz. Hafta sonunda almak istediğiniz makyaj ürünlerinizi almak için bir alışverişe çıkabilirsiniz. Bu da alışverişinizin oldukça güzel ve keyifli geçmesine yardımcı olur.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Makyaj Malzemeleri  

Hayatınızı kolaylaştıracak makyaj malzemeleri olarak kullanabileceğiniz ürünlerden birisi bb kremlerdir. Bb kremler, her mevsim hava şartlarında kullanılabilen makyaj malzemeleridir. Bb kremler sayesinde cildinizde olan soluk görünümü kapatabilirsiniz. Her mevsim sıcak ya da soğuk hava koşullarında kullanılma imkânı olan bu kremler, nemlendirici içerikli olmaktadır. Cildinizin sağlıklı bir şekilde ışıldaması için bu kremleri günlük olarak kullanabilirsiniz. Makyaj öncesinde nemlendirme özelliğinden yararlanarak baz görüntüsü vermek için tercih edebilirsiniz. Makyaj yaparken cildinizin daha pürüzsüz olması gerekir. Bu nedenden dolayı ten renginiz ile uyumlu olan bb krem ürününü kullanabilirsiniz. Cilt alt tonunuz ile uyumlu olan bu kremleri satın alabilirsiniz.

 Kalıcı Mat Rujlar  

Kalıcı mat ruj modelleri ile cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Cilt renklerinin duruşunda ruj tonları önemlidir. Cildinizin sağlıkla ışıldaması için BB Krem ve kalıcı mat ruj modellerini kullanabilirsiniz. Makyaj yapan kadınların yapmış oldukları makyajları profesyonel bir çerçevede gösterebilmek adına bu modellerinin koyu renk olan tonlarını tercih ettiklerini görebilirsiniz. Koyu renkli ruj modelleri her zaman için daha dikkat çekici bir görünüme sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı katılacağınız ortam için uyumlu olan koyu renkli ruj modelleri tercih edebilirsiniz. Kolaylaştırıcı olan bu ruj modelleri makyajda çok önemli bir yere sahiptir. Kendi boylarında satın alabilirsiniz ya da kendi boyundan küçük seyahat boyu veya çanta boyu vardır.

KontürStick Ürünleri

Stick kontur ürünleri kadınların makyaj yaparken yüz hatlarını belli etmek adına kullandıkları önemli bir malzemedir. Bu kontur ürünleri ile birlikte yüzünüze istediğiniz boyutu kazandırabilirsiniz. Kontur uygulamaları yaparken makyaja ilk başlayanlar ve makyaj yaparken profesyonel alanda ilerleyen kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği ürünlerden birisi bu Stick formunda olan konturlerdır. Kremsi bir yapıda olduklarından dolayı herkes rahat bir şekilde kullanabilir. Krem yapıları olduğu için fırça yardımıyla ya da makyaj süngeri kullanarak yüzünüzde istediğiniz bölgeye dağıtabilirsiniz. Kontur ürünlerinin renk tonlarına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü açık tonlu olan bir kişi iseniz kontur ürünlerinden orta ton olan modellerini tercih edebilirsiniz Esmer ve buğday tenli olan kişiler ise koyu tonu olan modellere yönelebilirler. Cilt tonuna göre uygun ve doğal duruşu olan modelleri tercih edebilirsiniz.

 Ruj Allık Modelleri  

Kadınların makyaj yaparken ciltlerini daha sağlıklı ve makyajın profesyonel olarak gözükmesi adına yapmış oldukları uygulamalardan birisi de allık kullanımıdır. Allıkların kullanılırken rahat bir şekilde dağıtılması açısından ruj formunda olan modelleri üretimde yerini alır. Bu ruj formunda olan allıkları hem ruj olarak hem de allık olarak yüzünüzde rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu modeller bu yılın trend makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Siz de cildiniz için doğru olan ve aynı zamanda doğal gösterecek olan allık modellerini satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Makyajın Sırları başlıklı makalemizde dogru makyaj, Kusursuz Makyajın Sırları ve makyaji tazelemek hakkında bilgiler verilmektedir.Hafta Sonunu Makyaj Malzemelerinle Geçir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.