Güzelkız.com

Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey !


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey !

Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey
Mucizevi güzellik yağlarını duymayan yoktur. Herhangi bir cilt bakımı için bu doğal yağlar inanılmaz güzelliklere kefil olacaktır. Burada mevcut farklı güzellik yağları için kapsamlı bir rehber oluşturduk. Onların büyülü yararlarını listeledik.

Başlangıçta, yağların üç türü vardır. Hepsi nemlendirici özelliklere sahiptir. Birincisi, baz yağlardır. Cilde bir çok yararı bulunmaktadır.Sonra, şişlik veya kuru cilt gibi belirli bir sorunu hedefleyen tedavi edici yağlar gelir. Yoğunlaşmıştır uçucu yağlar ise güçlü güzellik faydaları ile dikkat çeker. son derece güzel kokulu olan yağlardır.
Dikkatli bir şekilde evde bu güzellik yağları kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle bir alerji testi yaparak cildinizi garanti altına almalısınız. Eğer cildiniz olumsuz olarak bu yağlara tepki vermezse güvenirliğinden emin olabilirsiniz. Yağlar, özellikle uçucu yağlar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Bu güzellik yağları, size pürüzsüz bir cilt ve parlak saçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Baz Yağlar ve Güzellik Faydaları

Bu yağlar çekirdekler, tohumlar, çalılar, ağaçlar, çiçekler veya çıkarılan genellikle bitkisel kökenli yağlardır. Hemen hemen her zaman, bu yağlar daha yüksek uçucu yağlar için taşıyıcı yağlar olarak hareket ederler. Onlar besleyici, son derece tedavi edici ve aynı zamanda yaşlanmaya karşı mücadele ederler. Bu yağlar saç ve cilt güzelliği için son derece hayati olarak kabul edilirler. Onlar cildi ve saçı koruyarak nemlendirir ve cilt ve saç için iç ışıltısını sağlar. Ancak en iyi kalitedeki yağları kullanmak son derece önemlidir.

1. Argan Yağı:
Yağ asitleri ve E vitamini ile doludur, Argan yağı saç, cilt ve tırnak için büyük bir nemlendirici ajan olarak çalışır. Sivilce azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda çatlakları azaltmak için gebelik sırasında kullanılır.Cildi nemli tutmak için dudaklar ve ayaklar için bu yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ doğaldır ve herhangi bir DIY saç tarifi için mükemmel bir üs yapan güzel bir ceviz kokusu vardır.

guzellik-yaglari-2017

guzellik-yaglari-2017

2. Avokado Yağı:
Bu muhtemelen insanlığın bildiği çok yönlü yağlardan biridir.Dokusu ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, E vitamini, yağ asitleri ve proteinler ile doludur.Farklı bir dizi şeyler için kullanılır. Bir makyaj çıkarıcı, bir nefes spreyi, saç biti için bir çare, bir nemlendirici olarak, ya da tüm saç sorunları çözmek için kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı, tüm güzellik ihtiyaçlarınız için doğal bir çözümdür.

cildi-guzellestiren-yaglar

cildi-guzellestiren-yaglar

4. Üzüm Çekirdeği Yağı:
Sıkılaştırıcı özelliklerinden dolayı, bu şaşırtıcı yağ akne sorunları giderir. Bunun dışında bu yağın bir anti-inflamatuar özellikleri, hem de iyileştirici özellikleri vardır. Linoleik asit içerir. Diğer baz yağlar gibi, bu yağ büyük bir nemlendirici ajan ve aynı zamanda cilt sıkılaştırma ajanı olarak çalışır. Ayrıca kepekle mücadele eder ve saç büyümesini artırır.

sikilastirici-yaglar-2017

sikilastirici-yaglar-2017

5. Jojoba yağı:
Bu yağın şaşırtıcı nemlendirici ve besleyici faydaları vardır. Aynı zamanda sebum üretimini sağlar. Bu nedenle yağlı cilt ve saçı olan kadınlar güvenle bu yağ kullanabilir. Jojoba yağı epidermis tarafından yağın doğal üretimini düzenler. Bu yağın antifungal, anti-aging ve nemlendirici özelliği vardır. Ayrıca, güneş yanığını hafifletmek için ve çatlaklarla mücadele için kullanılır. Bu yağ, bir tıraş jeli ve de yüz temizleyici olarak da kullanılabilir.

6. Zeytinyağı:
Bu antioksidan açısından zengin yağ tüm egzama ve kuru cilt sorunları ile mücadeleye yardımcı olan vitamin A ve E’yi bol miktarda içerir. Bu anti-aging antioksida içeren yağ cildi iyileştirir cilt ve saçın beslenmesine yardımcı olur. Sadece Hindistan cevizi yağı gibi, zeytinyağı, bir olmazsa olmaz yağı cilt ve saç bakım yağıdır.

7. Susam Yağı:
Antibakteriyel olarak kabul edilmesi, bu baz yağın cilt lekelerini çıkarmasına yardımcı olur. Güneş yanığı, akne gibi her türlü cilt tahrişi için mükemmel bir çözümdür. Susam yağı aynı zamanda cilt dokusunu ve elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. E vitamini bakımından zengin olması, saçı besler ve saç büyümesini destekler. Pul pul olan deriyi temizler ve aynı zamanda saçın koyulaşmasına yardımcı olur.

8. Tatlı Badem Yağı:
Tatlı badem kolaylıkla ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan doğal bir exfoliatordür. Bu yağ cilt tonunu ve koyu lekeler eşitler. Cildi temizler ve aynı zamanda leke ve koyu halkaları azaltır. Ayrıca egzama ve sedef hastalığı rahatlatmak için yardımcı olur. E vitamini, çinko, protein, potasyum ve cilt ve saç için son derece yararlı olan tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Eğer fındık alerjiniz varsa badem yağını kullanmadan önce bir alerji testi yapın.

Tedavi Eden Yağlar ve Güzellik için Faydaları

Tedavi yağları belirli bir deri ya da saç sorununu tedavi etmek için kullanılır. Onların sayısız faydaları vardır. Baz yağların aksine olsa bile bunlar kesinlikle bir baz yağ ile birlikte kullanılmalıdır , böylece etkisi oldukça güçlü olacaktır.

9. Aloe Vera Yağı:
Herkes aloe vera jeli ve meyve suyunun inanılmaz faydalarını duymuştur. Aloe vera yağının faydalarının farkında olmalısınız. Bu yağ, kepek, sedef hastalığı ve egzamanın tedavisi için topikal olarak da kullanılabilir. Ayrıca cilt tahrişini tedavi etmek için kullanılabilir.

tedavi-eden-yaglar-2017

tedavi-eden-yaglar-2017

10. Arnica Yağı:
Bu inanılmaz kokulu yağ kan dolaşımını artırmaya , ağrı ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Bu boğaz kaslarını yatıştırmak için büyük bir gevşetici gibi davranır. Bir masaj yağı olarak mükemmel çalışır.

11. Havuç Tohumu Yağı:
Herkes havucun A vitamini ve beta-karoten açısından zengin olduğunu bilir. Havuç tohumu yağı da bu besinler açısından zengindir. Bu besinler cilt detoksu ve hücre çoğalmasını sağlamak için yardımcı olur. Yağ aynı zamanda kirlilik ve zararlı UV ışınlarına karşı cildi korur.

12.Hint Yağı:
Bu yağ sayısız saç bakım yararları ile bilinir. Bu saç büyümesini artırır ve saç dökülmesi azaltır. Hint yağı saçınızı koyulaştırır ve aynı zamanda nemlendirir ve besler. Sorunsuz olarak kaba saçın düzleştirilmesi sağlayan bir yağdır.

13. Çuha Çiçeği Yağı:
Bu yağın şaşırtıcı nemlendirici özelliği vardır. Bu kaşıntı ve iltihapı rahatlatmak için yağ asitleri bakımından doğal olarak zengindir.Egzamadan muzdarip kadınlar için büyük bir tedavi edicidir.

14. Kalça yağı Gül:
Bu yağ cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olur.Likopen ve C vitamini açısından zengin olan bu yağ cildi gençleştirir. Bu yağ aynı zamanda çatlakları ortadan kaldırmada harika çalışır.

genclestirici-ve-catlak-giderici-yag

genclestirici-ve-catlak-giderici-yag

15. Çay Ağacı Yağı:
Çay ağacı yağı enfeksiyonla savaşan özellikleri ile bilinir. Akne, kepek, ya da herhangi bir mantar veya bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Ayrıca bitleri kaldırılması ve böcek sokmasında yatıştırıcı olması da diğer faydalı özelliklerindendir.

Esansiyel Yağlar ve Güzellik için Faydaları

Beşinci element, bir yaşam gücü olarak kabul edilir.Uçucu yağlar su dört elementin hava, ateş ve toprak içeren bir Aristotelesçi fikrinden kaynaklanır. Bu uçucu yağlar damıtma yoluyla elde edilir ve çıkarılan bitkinin karakteristik kokusu vardır.

esansiyel-yaglar-2017

esansiyel-yaglar-2017

16. Calendula Yağı:
Bu esansiyel yağ anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir ve ayrıca bir serbest radikal savaşçı olduğuda bilinir.Sivilcelerin azalmasına yardımcı olur ve aynı zamanda şişme ve kızarıklıkları azaltır. Bir anti-enflamatuar olarak, aynı zamanda göz torbalarını azaltmak için kullanılabilir.

17. Papatya Yağı:
Çay vücudunuzu yatıştırdığı gibi papaya yağıda önemli bir bileşen varlığı ile cildi yatıştırmaya yardımcı olur . Onun sakinleştirici etkisi sedef, egzama, güneş yanığı, akne izlerini ve örümcek damarları yatıştırmaya yardımcı olur.

18. Okaliptüs Yağı:
Bu yağ birçok şifalı özellikleri ile bilinir.Lekeler ve akne izleri üzerinde harika çalışır. Aynı zamanda, bir böcek kovucu olarak hareket eder.

sivilceler-ve-lekeler-icin-yag

sivilceler-ve-lekeler-icin-yag

19. Sardunya Yağı:
Bu yağ öncelikle anti-aging olarak katkıda bulunur. Bu gevşek cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Hücre yenilenmesine teşvik eden antioksidan içerir. Bu yağ aynı zamanda büzücü özelliklere sahiptir.

20. Yasemin Yağı:
Eğer çatlakları veya akne izlerinden kurtulmak istiyorsanız yasemin yağı, go çok işinize yarayacaktır. Bu yağ cildinizin elastikiyetini artırır ve cildinizin parlamasına yardımcı olur.

catlaklar-ve-sivilce-izleri-icin-yaglar-2017

catlaklar-ve-sivilce-izleri-icin-yaglar-2017

21. Lavanta Yağı:
Bu yağ sizi sakin ve keyifli bir ninni gibi uyumanızı sağlar. Başka bir yağ ile birlikte kullanıldığı zaman, saç kaybının azalmasını sağlar. Aynı zamanda baş ağrısının iyileşmesinde yardımcı olabilir.

22. Nane Yağı:
Bu yağ böcek ya da bitkiden kaynaklanan herhangi bir alerjik reaksiyon azaltmak için harika bir yöntemdir.Cildinizi yatıştırmak için bir baz yağ ile birlikte çok iyi çalışır. Aynı zamanda gerginlik ve sinüs baş ağrısında sizi rahatlatmaya yardımcı olabilir.

23. Biberiye Yağı:
Başka bir şaşırtıcı yağı olan biberiye yağı, kan dolaşımını uyarır ve kasları rahatlatır. Bu yağın zihninizi temizleyen bir enerji kokusu vardır.

24. Kekik Yağı:
Kekik inanılmaz antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu tomurcuk halinde aknenin büyümesini engeller . Bu yağ temizleyici bir toner bir taşıyıcı madde ile karıştırılarak kullanılabilir.

sac-uzamasi-icin-ylang-ylang-yagi

sac-uzamasi-icin-ylang-ylang-yagi

25. Ylang-Ylang Yağı:
Bu esansiyel yağ saçlar için mükemmeldir.Tuzlu suyun zararlarından saçları korumak için sayısız kez kullanılmıştır. Ayrıca, saç büyümesini teşvik ettiği ve kalınlığı arttırdığı bilinmektedir. Ylang ylang büyük bir masaj yağı olarak stres giderici özellikleri vardır.
Güzellik rejiminlerine bu güzellik yağlarını da dahil etmek müthiş bir fikirdir. Bu yağlar doğal bir şekilde çalışır.Mükemmel

Bir önceki yazımız olan Yarı Kalıcı Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri başlıklı makalemizde kirpik gürleştirme, kirpik uzantıları ve kirpik uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey ! Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.