Güzelkız.com

Güzellik İçin Makyaj Önerileri


Güzellik İçin Makyaj Önerileri

Güzellik İçin Makyaj Önerileri 

Günümüzde hemen her bayan artık güzel görünmek için ilk iş olarak makyaj yapma yoluna bir an önce başvurmaktadır. Görsel yönden daha iyi görünmenize en iyi şekilde yardımcı olacak makyajları sizlerde dilediğiniz zaman sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına sahip olacaksınız. İster gündüz makyajında isterseniz de gece makyajında eğer ki doğru yöntemleri bilirseniz hiçbir şekilde problem yaşamadan güzelliğinize güzellik katmış olursunuz. İnsanlar artık kendilerini özel ve aynı zamanda da güzel hissetmek adına daha çok makyaj yapma yollarına bir an önce başvurmaya da çalışıyor. Güzellik insanlar için son derece önemli bir konu olduğundan dolayı makyajında güzelliğe artı bir katkısı olduğu da en güzel şekilde bilinmektedir. Tabi ki makyajı yaparken de abartmamak ya da yanlış hatalara başvurmamak gerekir. Çünkü yapacağınız yanlış makyaj yöntemleri de sizlerin ister istemez daha kötü görünmesine sebebiyet verecektir. Kötü görünmemek için daha çok doğal makyajları yüzünüz de uygulamak sizin adınıza daha mantıklı bir yol olmaya başlayacaktır.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyajı yüzünde deneyecek olan kişiler için en çok üzerinde durulması gereken temel konulardan birisi de makyajı yapacağınız malzemelerin tam ve eksiksiz olmasına da mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekir. Çünkü makyajı yapacağınız malzemeler eksik olursa istediğiniz makyajı yeniden ortaya çıkarabilme durumunuz da ne yazık ki söz konusu olmayacaktır. Ülkemizde artık kozmetik bayanların en çok önem verdiği ve vazgeçemediği konulardan birisi olarak da göze çarpmaktadır. Makyaj yaparken mutlak doğru teknikleri bilmeniz gerekir bu sayede daha güzel bir görünümün de basit adımlarla ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Teni Matlaştıran Pudra Kullanın

Yaş ilerledik sıra kadınlar da doğal olarak görünümlerin daha küçük olmasını ister. Bunun içinde artık en iyi çözüm yollarından birisi de doğru makyajı yapmaktır. Makyaj yaparken bayanların ilk olarak pudra ve ya fondöten tercihinden başlaması daha doğru olacaktır. Fakat yüzün daha güzel ortaya çıkması adına da pudra seçimi oldukça önemlidir. Cilt kusurlarını en iyi şekilde kapatmaya yardımcı olacak ve teni matlaştıran bir görüntüyü ortaya koyacak makyajla doğal yönden daha güzel görünebilmeniz de sizin için son derece kolay bir yol olmaya başlayacaktır. Toz pudralar daha çok ince ve hafif bir özelliği içerirken şeffaf bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Diğer yandan Kompakt pudralar ise hem taşınma ve hem de kullanım kolaylığından dolayı bayanlar tarafından daha çok tercih edilen bir üründür. Makyajı sabitlemek ve yüzün daha canlı görünmesine yardımcı olmak adına önemlidir.

Göz Kalemi ve Rimel Kullanımları

  • Rimel kullanacak olan bayanların kirpiklerini daha dolgun ve uzun gösterebilmeleri adına bir takım pratik yöntemleri de mutlaka bilmeleri gerekir. Bunun için de doğru rimel kullanımları şu şekilde söylememiz de mümkün olacaktır.
  • Rimel sürerken kirpik diplerinden kirpik uçlarına kadar rimelin sürülmesi hem daha uzun hem de daha gür olmasına en iyi şekilde yardımcı olacaktır.
  • Rimel ürününüzün mutlaka kaliteli seçilmesine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü eğer ki kalitesiz olursa kirpiklerde ki istenmeyen dökülme sorunları da ne yazık ki ortaya çıkabilecektir. Rimel insanların bakışlarına hem çarpıcılık hem de yoğunluk kazandırdığından dolayı ne yapıp edip doğru şekilde kullanılması gerekir. Bu sayede istenilen olumlu görüntüyü de yeniden açığa çıkarabilmek sanıldığı kadar zor bir durum olmayacak ve tam aksine kirpikleriniz göze daha hoş gözükmeye de başlayacaktır.
  • Rimelin özelliğine bağlı olarak kirpiklerinizi ister uzatabilir isterseniz de kıvırabilirsiniz. Bu sayede gözlerin daha etkileyici görünmesi de oldukça kolay olmaya başlayacaktır.
  • Özellikle kirpik kıvırıcı aparatları bayanlar son dönem de makyajlarını yaparken oldukça fazla ihtiyaç duyarak kullanmaya başlamaktadırlar.

Makyajda Ruj Kullanma

Makyajınızı yaparken ruj kullanmazsanız hiçbir önemi kalmayacaktır. Çünkü dolgun ve hoş gözüken dudaklarla makyajınızı tamamlamanız ve güne bomba gibi hazırlanmanız gerekir. Bu sayede daha güzel görünmeniz de sizin için zor olmayacaktır. Makyajınızı tamamlamaya yardımcı olacak son dokunuşlardan birisi de rujdur. Rujun yüzü canlandıran ve görsel yönden iyi görünmesini sağlayan etkileyici bir yanı bulunduğundan dolayı sizlerde ne yapıp edip ruj kullanmayı makyajınız sırasında ihmal etmemeniz gerekir. Renk seçiminizi daha çok kıyafetinize uygun bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Bunun için sizlerde ne yapıp edip ruj seçimini dikkatli yapmanız gerekir. Eğer ki dudaklarınız küçük ve sizlerde daha büyük görünmesini istiyorsanız o zaman dudak kalemi kullanmaya başlayabilirsiniz. Dudak kalemini daha çok dudak çevresinde uygulamanız ve dışa doğru çok abartmayacak şekilde taşırmanız da doğal olarak dudağınızın olduğundan daha güzel ve büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Fakat dudağınız zaten yeterince büyük ise o zaman daha fazla büyütme gibi bir uğraşınız olmasına gerek yoktur. Fakat dudağı olduğundan fazla büyük olan bayanlarında daha çok açık renge sahip rujları tercih etmesi daha doğru bir çözüm yolu olmaya başlayacaktır.

Eğer ki ruj sürme işlemlerinizi fırça ile yaparsanız daha etkili bir sonuç almanız da sizin adınıza daha kolay olacaktır. Çünkü hem daha iddialı bir dudak ortaya çıkarmış hem de daha güzel bir dudağa sahip olmuş olarak hata yapmamış olacaksınız. Rujunuzu sürdükten sonra eğer ki dudağınız da bir fazlalık var ise o zaman kağıt mendil aracılığı ile dudağınız da ki fazlalıktan bit an önce kurtulmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki dudağın kenar kısımlarına ruj sürüyorsanız tam orta bölümüne de renksiz bir parlatıcı kullanmanız da sizin adınıza daha doğru bir seçim olacaktır. Makyaj bayanların artık çağımız da olmazsa olmaz temel ihtiyaçlarından biri haline geldiğinden dolayı doğal olarak makyaj tercihlerini en doğru şekilde yapabilmeniz de sizin için oldukça doğru ve dikkatli olması gerekir. İlk önce kıyafetinizi giymeli ve ardından kıyafetinize en uygun olan makyajları yapmanız hem kombinlemenizi hem de görünümünüzü daha doğal ve bir o kadarda şık yapmaya en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Gün için doğal bir makyajı yüzünde görmek isteyen bayanların mümkün olduğunca abartıdan uzak durmaları da dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli hususlardan birisi olarak karşımıza çıkacaktır. Yüzünüzü canlı ve bir o kadar da bakımlı göstermeye yardımcı olacak makyajla artık sizlerde son derece iddialı olabileceksiniz. Tabi ki makyajlarınızı yaparken nereye gideceğiniz ve neresi için makyajınızı yapıyor olacağınız da önemlidir. Makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan birisini de şu şekilde belirtebiliriz;

  • Makyajınızı yaparken daha çok doğal renkleri tercih etmeye çalışın
  • Eğer ki gece makyajı yapacaksanız mümkün olduğunca koyu tonların tercih ederek geceye hazır olunması gerekir
  • Dudak kalemi ve ruju dudağınıza sürerken dikkatli olmalı ve taşırmamalısınız. Eğer ki dudakta ki ruj taşarsa o zaman nemli bir kâğıt ya da mendil ile dudağınızın çevre kısmını temizlemeniz gerekir.
  • Dudağınız oldukça kuruysa nemlendirici sürüp temiz bir fırça ile dudağınızın üstünü fırçalama geçiş yapmalısınız. Bu sayede dudağınızın üst kısmındaki ölü derilerden de kurtulmuş olacak ve rujunuzun makyajınız sonrasında daha çok ortaya çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Güzellik İçin Makyaj Önerileri

Bir önceki yazımız olan Ünlülerden En Cool Saç Modelleri başlıklı makalemizde Bob Kesim Saç Kullanan Ünlüler, Cool Renklerde Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri ve Dağınık Saç Kullanan Ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.
Güzellik İçin Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.