Güzelkız.com

Güzel Görünmek Sizin Elinizde


Güzel Görünmek Sizin Elinizde

Her kadın güzel görünmek ister, bunun içinde giyimden sağlığa kadar her konuya büyük bir titizlik gösterirler. Güzel görünmeyi önemseyen kadınlar bu uğurda hem para hem zaman hem de emek harcamaktan geri durmazlar. Her ne kadar güzel görünmek büyük ölçüde dış etkenlere bağlı olsa da çok farklı içsel faktörler de etkilidir. Güzel kıyafetlerin yanında sağlıklı ve mutlu bir insan olabilmek de oldukça önemli güzellik detaylarıdır. Stres yüklü bir insan ne kadar güzel olabilir ki?

Güzelliğin Başı Sağlık

Sağlık denilince akla ilk gelen beden sağlığı oluyor. Beden kadar ruh sağlığı önemsenmiyor. Fakat beden ve ruh sağlığı birbirinden ayrılamaz iki parça. Sinirli, sürekli bağıran ya da sürekli kaşları çatık somurtan birinin güzel göründüğünü kimse söyleyemez. Ruh hali iyi durumda olmayan birisi de kendini bu şekilde olmaktan alıkoyamaz. Bu sebepledir ki güzel görünmek hususunda ruh sağlığı önemli bir etken. Bedenen rahatsız biri de sağlıklı bir insana kıyasla daha solgun daha yorgun görünecektir. Türlü türlü sağlık sorunları arasında cilt rahatsızlığı yaşayan bir birey de sağlıklı insanlarla kıyaslandığında daha vahim görünecektir.

Güzel Görünmek İçin Bakım Şart

Güzellik göreceli bir kavramdır. Güzellik algısı birçok insanın bakış açısına göre değişen bir algıdır. Birisi için çok güzel olan biri, bir başkası için çokta güzel görünmeyebilir. Güzel bir görünüme sahip olmak için mutlaka bakımlı olmak gerekiyor. Bakımlı olmak içinde kıyafet seçiminde renk uyumu, kombin uyumu, üzerinizde duruşu gibi hususlar güzel görünüm açısından önemli unsurlar. Sonra cilt bakımını düzenli olarak yapma, cilt temizliği güzel görünmek konusunda olmazsa olmazlardandır. Her cildin kendine özgü bakımının yapılması uygun bakım kremlerinin kullanılması güneşin zararlı ışınlarından korunması, cilt üzerindeki akne veya yaraların mutlaka tedavisinin yaptırılması güzel bir görünüme kavuşmak açısından son derece önemlidir.

Güzel Düşün Güzel Yaşa Güzel Görün

Hayata olumlu bakabilmek, olumlu duygular ve düşünceler güzel görünmek konusunda faydalı etkenlerdir. Olumlu bir bakış açısına sahip olmak, hayatın her alanında çok önemli bir hayat felsefesidir. Pozitif düşünebilmek insanları hem bazı hastalıklardan korur hem daha mutlu ve kendisiyle barışık kılar. Mutlu olan insanın yüzüne vurur ve mutluluk ışığı daha canlı daha güzel görünmesi kaçınılmaz olacaktır. Çünkü en güzel makyaj gülümsemektir. Pozitif düşünce hayatımızla birlikte güzümüze güzellik katacaktır. Hem olumlu düşüncelerle hem de aksatmadan yapılan sağlık bakımı ve cilt bakımı ile güzel görünmek sizin elinizdedir. Kendiyle barışık insanlar zaten ufacık kusurları sorun etmez o kusurlarını sever. Kıyafet seçimlerinizi yaparken kendi bedeninize uygun seçtiğinizde saçlarınızı yüz hatlarınıza uygun kestirdiğinizde ve her şeyden önemlisi yüzünüzde tatlı bir tebessüm olduğunda sizden dünyanın en güzel kadınlarından biri olacaksınız.

Güzellik İçin Ufak Dokunuşlar Yeterli Olacaktır

Güzellik için bazı ufak dokunuşlar, yüzde farklı bir görünüme neden olacaktır. Eyeliner kullanımı, allık ve maskara seçimi, bakışları ve yüzü farklı gösterecektir. Makyajın temel amacı, yüzdeki kusurların örtülmesidir. Yüzde beğenilmeyen unsurların kapanması ve bazı güzelliklerin öne çıkarılması başarılı bir makyajın temel hedefi olmalıdır. Bu konuda en öne çıkan makyaj ürünü, eyeliner olmaktadır. Özellikle, gözleri küçük olan bir bayanın gözlerini daha iri göstermek için, kuyruklu çekim önem taşır. Kirpik altlarına pastel tonlarda sürülen kalemler de gözü iri gösterecektir.

Güzellik İçin Başarılı Göz Makyajı

  • Etkileyici bakışlara sahip olmanın en önemli yolu, başarılı bir göz makyajından geçmektedir. Göz makyajında gözleri etkileyici gösteren eyelinerler, en fazla kullanılan kozmetik ürünleridir. Göz makyajında en tercih edilen ürün olan eyelinerde kaliteli bir marka seçmek, önem taşır. Ayrıca, eyeliner sürerken de belli tekniklere riayet etmek gerekir. Etkileyici bir bakış için, eyeliner sürerken, kuyruk oluşturmak tercih edilir. Göz bitiminde uzatılarak yapılan kuyruk tekniği, gözleri son derece güzel ve çekik gösterecektir.
  • Dumanlı bir ifade taşıyan gözler de bu sene trend olan makyaj türleri içerisindedir. Göz kuyruğunu siyah ya da koyu tonlarda farlarla belirlemek, ilk aşamadır. Bu aşamadan sonra, koyu renklerle doldurmak, buğulu bir ifade için önem taşır.

Aydınlık Bir Yüz Makyajının Önemi

Yüzdeki kusurları örtmek, güzel olan detayları vurgulamak başarılı bir makyajın temel hedefi olmalıdır. Kapatıcıları kullanarak, yüzdeki sivilce ve lekeleri kaybetmek mümkündür. Kapatıcıları bu amacın dışında da kullanmak, başarılı sonuçlar verecektir. Göz altı morluklarını kapattığı gibi, kaşların belirlenmesi için de önem taşır. Bazı ufak kızarıklıklar da bu sayede kapatılabilir. Kapatıcılarla daha pürüzsüz ve aydınlık bir çehre yakalanabilir. Kontur ile yüzün belli bölgelerini öne çıkarıp, anlam katmak mümkündür. Bu konuda, çok farklı ürün malzemesi bulunmaktadır. Elmacık kemikleri daha belirgin göstermek te yüzü daha zarif gösterecektir. Bunun için daha koyu renkli allıklardan da yardım alınabilir. Allık seçiminde, ten rengi de önem taşımaktadır.

Canlı Bir Görünüm İçin Rujların Önemi

Canlı bir görünüm için, makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biri de rujlardır. Mükemmel bir makyajı, uygun tonlarda bir rujla taçlandırmak mümkündür. Dudakları ince olan bir kişinin de makyaj hileleri ile bu konunun üstesinden gelmesi mümkündür. Yöntemi son derece kolay olmakla birlikte, güzel bir görünüm sunmaktadır. Dudak ortasına çizilen beyaz bir kalem ardından, çevresi açık tonlarla çizilir. Beyaz renkli çizgi dağıtılıp, içi de parlatıcı ile boyanır. Bu sayede, daha kalın bir görünüm elde edilmiş olacaktır.

Doğru Makyaj Tekniklerinin Önemi

Yüzü canlı, sağlıklı göstermenin en kolay yollarından biri, uygun makyaj tüyolarıdır. Bunun için, estetik yaptırmadan ufak dokunuşlarla, mükemmel sonuçlar alınacaktır. Kozmetik ürünleri, bu konuda oldukça zengin alternatifler sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Hileleri ile Daha Mükemmel Makyajlar başlıklı makalemizde doğru allık secimi, doğru fondoten secimi ve doğru ruj secimi hakkında bilgiler verilmektedir.Güzel Görünmek Sizin Elinizde Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.