Güzelkız.com

GUCCI SS19 Showtime Müzikal Keyfi İle Eğlenceli Anlar


GUCCI SS19 Showtime Müzikal Keyfi İle Eğlenceli Anlar

Moda devlerinden Gucci yeni sezon için hazırladığı koleksiyonu çok renkli ve harika bir gösteriyle takipçilerine sundu. Bilindiği gibi eskiye dönüş bugünün en önemli moda trendidir. Hemen her alanda eski bir tarzı yakalama, ya da Retro olarak adlandırılan bir havaya ulaşma amacı söz konusudur. Hem giyim, hem makyaj hem de sanat bugün genel olarak eskiye özlemi yansıtır. Gucci’nin koleksiyonu ise doğrudan 40’lı ve 50’li yılları yansıtmayı hedefliyor. İtalya’nın Floransa kentinden doğan Gucci bu sektöre deri çanta üreterek başlamıştır. Giderek ünlenen ve hem deri eşyalar hem de moda sektöründe en önemli markalar arasında yer alan Gucci bugün modayı belirleyen devler arasındadır. Her sene yeni sezonu merakla beklenen Gucci’nin bu sezonki konsepti oldukça açıktır. 40’lı ve 50’li yılların zarif modasından ilham alan Gucci bu sezonu tanıtan müzikalinde o yılların en ünlü filmlerine de yer vermektedir. Sonuç olarak müzikal de en az koleksiyon kadar dikkat çekmiştir.

40’lı Ve 50’li Yıllar Modası

Hızla modernleşilen ve tarihin en canlı ve farklı dönemlerinden birisi olan 40’lı ve 50’li yıllarda maskülen ve Retro saçlar ve kıyafetler modadır. Hem erkeksilik hem de zariflik sembolü olan 40’lı yılların en gözde parçaları geniş kemerler ve geniş paçalı pantolonlardır. Ayrıca bu yıl tekrar moda olan yüksel beller beli açıkta bırakan üstler ve derin V yakalı elbiseler de 40’lı yıllardan ilham alınmıştır. Elbiselerde sallanan detaylar ve dantel kullanımı da bu yıllardan kalmadır. 1950’li yıllara ise feminenlik biraz daha öne çıkacaktır. Gucci bu senelerden ilham alarak hazırladığı koleksiyonunu tanıtan müzikalde o yıllar çok ünlü olan filmlere de yer veriyor. Bu filmler arasında 1944’te çekilen Cover Girl, 1951’de çekilen An American in Paris, 1952’nin en ünlü filmi Singing in the Rain, 1953’ün kült filmlerinden The Band Wagon ve 1954’te çekilen ünlü müzikal No Show Like Business yer alıyor. Gucci hem koleksiyonun tasarımında hem de tanıtımında bu filmlerden ilham almış. Dolayısıyla tanıtım konusunda da öncülüğünü ve farkını ortaya koymuş ve herkesin dikkatini çekmiştir. Bu filmlerde yer alan ünlü aktrislerin tarzları da seyirciler üzerinde nostaljik bir etki yapmıştır.

Gucci Müzikali Gerçek Bir Müzikalden Daha Renkli

Gucci 2019 senesinde koleksiyon tanıtımı için gerçekten çok emek harcamış. Tanıtım filmi aynı o dönemdeki müzikaller havasında çekilmiş. Çok renkli ve rüya gibi bir âlemin sunulduğu müzikalin hem müzikleri hem de dansları özel olarak tasarlanmış. Kıyafetler ve renklerin incelikle seçildiği bu müzikaldeki her ayrıntı en az koleksiyon kadar ince düşünülerek üretilmiş. Ayrıca müzikalin sunumunda tıpkı 40’lı yıllardaki gibi bir gümüş ekranın kullanılması da dikkat çekiyor. Gucci’nin çok özel olarak hazırladığı ve uzun bir süre emek harcadığı bu tanıtım müzikalinde çok yetenekli oyuncular ve dansçılar yer alıyor. İhtişamlı görünümüyle bu müzikal gerçek müzikallerden çok daha renkli ve göz alıcı bir seyirlik sunuyor. Her sahnesi özenle hazırlanmış ve çok beğenilmiş olan bu müzikal de 40’lı ve 50’li yıllara ait pek çok ayrıntıya yer verilmiş.

Kamera Arkası Görüntüleri

Gucci’nin tanıtım müzikalinde kamera arkası görüntüleri de yer alıyor. Böylece izleyiciler müzikal hazırlanırken yapılan çalışmaları da izleyebilecek. Gucci’nin bütün ekibinin yer aldığı müzikal de set çalışanları ve oyuncular da yer alıyor. Müzikalin hazırlık aşamaları da burada izleniyor. Bu müzikalin gerçek bir filmden ya da müzikalden bu anlamda da bir farkı yoktur. Gucci 2019 senesinde ne kadar iddialı olduğunu bu iddialı tanıtım müzikaliyle de ispatlamış oluyor. Dünyanın en önde gelen markaları arasında yer alan Gucci bu alanda farkını tekrar ortaya koyuyor. Hem koleksiyonu hem de müzikali ile merakla takip ediliyor. 40’lı ve 50’li yıllara geri dönme fikri ise herkes tarafından çok beğenilmiştir. Merakla beklenen koleksiyonun pek çok parçasını ya da koleksiyonun genel konseptini ve havasını Gucci’nin tanıtım müzikali izleyerek hissedebilirsiniz. Aynı zamanda çok renkli ve muhteşem bir gösteri de izlemiş olacaksınız. Yakın bir zamanda sunulan bu müzikalin fotoğraflarını sitemizde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadın Ceket Modelleri başlıklı makalemizde Fabrika Ceket Modelleri, Gri Ceket Modelleri ve İpekyol Ceket Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
GUCCI SS19 Showtime Müzikal Keyfi İle Eğlenceli Anlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.