Güzelkız.com

Gucci 2018 Koleksiyonu


Gucci 2018 Koleksiyonu

Gucci’nın yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele Pazartesi gecesi Floransa’nın tüm Gucci severlerini toplandı. Lüks moda markası Gucci 2018 Koleksiyonu, şehrin merkezinde Palazzo Pitti’nin Palatine Galerisi’nde gerçekleşti. Benzersiz ve eksantrik stili ile tanınan Alessandro, herkesi şaşkına çeviren bir koleksiyon daha gösterdi. Rönesans esin kaynağı olan Gucci Resort 2018 koleksiyonu, kesinlikle özel cazibesi ile övgüyü hak ediyor.

Michele’nin birinci arzusu, koleksiyonu Atina’daki Parthenon’da sunmaktı, ancak bu tarihi binanın her türlü olayla ilgili katı bir kuralı vardır. Modeller, bütün atmosfere uyması için kadife halatlarla mükemmel bir şekilde tutturulmuş bir pist üzerinde 115 tasarım ile yürüdü. Her odada bir eser vardı. Palatine Galerisi, Raphael, Rubens, Titian, Perugino, Velazquez, Caravaggio ve daha pek çoğu gibi dünyanın en ünlü sanatçılarının eserlerine ev sahipliği yapıyor.

gucci resort 2018 koleksiyonu (3)

gucci resort 2018 koleksiyonu (3)

En ilginç ayrıntılar, aslında Lorenzo de ‘Medici’nin “Bacchus İçin Bir Şarkı” şiirinden çıkan nakışlardı.

“Başlangıçta Yunanistan ve Atina’yı düşünüyordum, ancak bu mümkün değildi, bu yüzden ilham için en güçlü yerin ne olduğunu düşünüyordum. Her şey Akdeniz fikrinden, antik Yunan ve Roma kültürüne, her şeyi nasıl dönüştürdüğünden yola çıkarak başladı. Diğer büyük adım Rönesans’tı, bu yüzden buraya geldim ve markanın doğru anıydı. Floransa hâlâ geçmişin en büyüleyici metropollerinden biridir. Kültürümüzün klasik parçalarına bayılıyorum, Yunan ve Roma hala içeride ve her yerde hissediliyor. Burada çok rahat hissediyorum. “- Alessandro, mekan seçimini bu sözleri ile açıkladı.

gucci resort 2018 koleksiyonu (4)

gucci resort 2018 koleksiyonu (4)

Michele Rönesans zamanlarından ilham aldı. Tasarımcıya göre o zamanlar ve Simonetta Vespucci (Botticelli’nin bir modeli olan) güzelliklerine çok bağlı ve ilham aldığını hissediyor. Alessandro başyapıtlarını “Rönesans rock ‘n’ roll” olarak tanımlamak için yalnızca dört kelime kullandı.

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

Markanın logosuna nasıl hayat verileceğini en iyi o biliyor. Bu sefer “Guccy”, “Guccify Yourself” ve “Guccification” sloganları ilgi odağıydı. Tasarımcı birçok nakış, inci, çiçek kumaşı ve saçak tasarımlarını birleştirdi. Tuhaflığı, aşırılığı ve savurganlığı konuklar üzerinde bir çene düşürücü etkisi vardı. Yılanlar, ejderhalar. Çinli vasi aslanları, siyah kediler, oyuncak ayılar, büyük boy kapitone ceketler, sarı puförler ve daha fazlası üzerinde işlem gören çeşitliliğin sadece bir parçasıydı.

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

Bu hat, hem erkekler hem de kadınlar için garip ama sevimli tasarımlar sundu. Aksesuarlar kelimenin tam anlamıyla hayal edebileceğiniz her şeyi içeriyordu. Çantaların hepsi tanınabilir logolu, her ölçekte mevcuttu. Ayrıca, şapkalar gösterinin büyük bir parçasıydı ve türbanlar, inci şapkaları görme şansımız oldu. Makyaj basit, ama cüretkârdı, kaşsız modeller ve inciler gibi detaylar ile doluydu. Kelimeler Floransa’da olan baş döndürücü şovu tanımlamak için yeterli değil.

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

2018 Cruise Show’a dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce editör ve Gucci’yi baştan parmaklarına kadar giyen gösteri sonrasında birçok A-listerler katıldı. Tüm zamanların Gucci severleri Jared Leto, Dakota Johnson , Salma Hayek, François-Henri Pinault, Sir Elton John, Dev Hynes, Soko, Kirsten Dunst, David Furnish, Beth Ditto, Michele’in olağanüstü koleksiyonunu kutlamak için oradaydılar.

gucci resort 2018 koleksiyonu (1)

Güzel mekan Gucci’ye “sadece” 200.000 Euro’ya mal oldu, ama tamamen buna değerdi. Gucci, Floransa’daki Boboli Bahçelerinin restorasyonu için kullanılacak 2.1 milyon dolar bağışta bulunduğunu açıkladı. 1995 yılından bu yana Floransa’da lüks markanın sunduğu ilk koleksiyon oldu.

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

gucci resort 2018

gucci resort 2018

gucci resort 2018

gucci resort 2018

gucci resort 2018 koleksiyonu (2)

gucci resort 2018 koleksiyonu (2)

Gucci 2018 koleksiyonu (8)

Gucci 2018 koleksiyonu (1)

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

Gucci 2018 koleksiyonu

Bir önceki yazımız olan Muhteşem 20 Çiçek Desenli Yazlık Elbise Modeli 2017 başlıklı makalemizde 2016 yaz modası, çiçek desenli elbise ve çiçek desenli elbiseler 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.Gucci 2018 Koleksiyonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.