Güzelkız.com

Gri Platin Saçlar – Son Zamanların Trendi


Gri Platin Saçlar – Son Zamanların Trendi

Son zamanların saç trendleri arasında gri platin saçların oldukça büyük bir yer kapladığını belirtmek gerekir. Çoğu insanın vazgeçilmezleri arasına giren gri platin saçlar özellikle yaz aylarında çok popülerleşmişlerdir.

Saçlara hareketin gelmesini sağlayan bu renk saçlar, özellikle genç kesimin severek kullandığı modeller arasında bulunuyor. Aynı zamanda bu renk saçlar kişiye oldukça asil ve alışılmadık bir görünüm veriyor. Gri saçların aynı zamanda fantastik bir dünyadan geliyormuşcasına verdiği izlenim ise fantastik dünya sevenler için çekici kılıyor. Çevrede hayranlık uyandıracak bir yenilik yapmak isteyenlerin tercihi olan bu rengin ise yapılışı şu şekilde gelişiyor:

Gri Platin Saçları Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Gri platin saç rengi için öncelikle saçınızı yoğun bir bakım sürecine almanız şarttır. Çünkü etkili bir boya çeşidi olan gri platin boya, saçların hasar görmesine neden olabilecek kimyasa

llar arasında yer alır. Bu nedenle zaten hasar almış olan saçlara uygulanması önerilmez. Hasar almış saçlara uygulandığında ise, oldukça can sıkıcı sonuçlar görmenize neden olacaktır. Bu nedenle saçlarınızın iyi durumda olduğundan yüzde yüz emin olmanız gerekir. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken diğer husus ise, saçlarınızın boyalı olup olmadığıdır. Eğer saçlarınızda kısa dönem önce yapılmış bir boya varsa, bu boyanın yeniden yapılması tavsiye edilmez. Saçınızda boya olduğu halde bu uygulamayı yapmaktan yana olursanız, o zaman saç uçlarınızın bir hayli hasar alacağını belirtmek gerekecektir.

Sonucun daha iyi şekilde görülebilmesi adına, işlem öncesinde bazı uygulamaların yapılması tavsiye edilir. Bu sayede gri platin saçlar daha yoğun renklerde ortaya çıkmış olacaktır. Bunun için protein ve nemlendirici takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu takviyeler saçlarınızda meydan gelen kuruluğunda da önüne geçecek şeylerden olacaktır.

Gri saçlar için size uygun olan tonu seçmenizde yarar var. Gölge rengi ile birlikte bu saç rengini cilt yapınız için uygun bir hale getirmelisiniz. Aksi halde cilt yapısıyla uyumsuz olan bir saç rengi elde ettiğiniz için, bunu kısa süre sonra değiştirmek isteyebilirsiniz.

 

Gri Platin Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Gri platin saçları ortaya çıkarmak için önerilen yöntem bir profesyonele başvurmaktır. Bu sayede beklediğiniz tarzda sonuçlar alabilirsiniz.

Eğer kendinize boya alanında güveniyorsanız, bunu kendiniz de yapmayı deneyebilirsiniz. Tabi bu işin oldukça riskli olduğunu da göze önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 

Aşama 1:

Saçınız koyu renkli ise ilk olarak ağartma işlemi yapılmalıdır. Bu sayede saç renginin ortaya çıkması sağlanmış olur. Bunun için de kuaförünüz ek ücret talep edecektir. Ağartma işleminin saçınızın yapısını bozacağını ve yıpratabileceğiniz unutmayınız. Gri saç için saçın en açık olabilecek renklerine sahip olana kadar ağartma işlemine devam edilir. İstenilen açık renge ulaşıldığında saçın ağartılması tamamlanmış olacaktır.

Aşama 2:

İkinci aşamada ağartıcının ortaya çıkardığı yıpranmıl görüntünün ortadan kaldırılması vardır. Bunun için mor toner kullanılır. Böylelikle saçta meydana gelen renk geçişleri ve yıpranmışlığı ortadan kaldırılırken, saçın daha iyi bir görünüme ulaşması sağlanır. Bu aşamadan sonra saçın biraz bekletilmesi sağlanır.

Aşama 3:

 

Bu aşamada saçınız mor tonerinde etkisiyle mor görünecektir. Ama bu durum 30 dakika sonra ortadan kaybolacak durumlar arasındadır. Yıkandıktan sonra saçın gerçek rengi ortaya çıkmaya başlar.

Aşama 4:

Saç renginin ortaya çıktığı aşamadır. Bu aşamada saçınız için düşlediğiniz gri platin saçları tam olarak görmüş olursunuz. Dilerseniz bu saçlara farklı renkler ile kombinleyerek, işlemin daha farklı renklerle sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Düzleştirici Taraklar Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Avon Düzleştirici Tarak İşe Yarıyor Mu, Fakir Saç Düzleştirici Tarak ve Remington Saç Düzleştirici Tarak hakkında bilgiler verilmektedir.
Gri Platin Saçlar – Son Zamanların Trendi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.