Güzelkız.com

Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur


Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur

Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur

Gözaltı morlukları hepimizin yaşayacağı sıkıntılar olabilir. Genel olarak nedenleri uykusuzluk, çok stresli olmak, fazla bilgisayar başında veya bir oyun konsolu karşısında durmak, çok televizyon izlemek gibi birçok nedeni olabilir. Göz altı morlukları hoş görülmeyen bir görüntüye yol açar. Aynı zamanda da rahatsız edicidir. Tabi ki bu sebeplerden sonra doğuştan, kalıtımsal ve alerjik bir rahatsızlık yüzünden de bu şekilde morluklar yaşayabilirsiniz.

Göz Altındaki Morluklar İçin Doğal Yöntem

Göz altında olan morluk, şişlik ve kırışıklar gibi sıkıntılar için evden birkaç malzemeyle çözüm bulabilirsiniz. Bunu yapmak için bir kiviye veya elmaya ihtiyacınız vardır. Kivinin kabuğuyla veya elmayla göz bölgesine biraz kompres uygulamalısınız. Göz kapaklarının ağırlığı, düşmesine ve kırışmasına karşı ise her gün düzenli 4 parmağınızı kaşınızın dip noktasına koyarak, alın bölgenizi aşağı doğru baskı uygulayın. Bunu günde 10 kez tekrarlayın.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri

Göz altı morluklarında en çok görülen nedenler genetik olanlardır. Sonrasında ise alerjik reaksiyonlar sonucu ve burun akıntıları yer almaktadır. Genetik açıdan Asyalılarda daha çok görülmektedir. Asyalı kişilerde melanin denilen koyu renge yatkınlaşmaya sebep olan madde daha çok olduğu için daha çok gözaltı morlukları oluşmaktadır. Ülkemizde ki kişilerde de çok sık rastlanabilir bir rahatsızlıktır.

Cilt hastalığı olarak bilinen atopik egzema rahatsızlığı göz etrafında oluşan mor halka sebeplerindendir. Bu rahatsızlıkla ilgili bir sebepte yaşlanmadır. Yaşlanma olduğundan dolayı cildimiz incelir. Bunun sebebiyse kollejan denilen cildin genç kalmasını, canlı ve gerginliğini sağlayan maddenin yaş ilerledikçe azalmasıdır. Bu durumdan sonra ise cilt altında bulunan damarlar görünmeye başlar. Bu görüntülerde morluklara neden olur.
Bir diğer gözaltı morluğu sebebi ise yüz yapımızdır. Yüzümüzde ki kemik olan yapıların şekilleri çıkıntı halinde olması gözaltı çukurlarımızı belirginleştirebilir. Bu durumda da gözaltı morluklarının daha çok ortaya çıktığı söylenmektedir. Aynı zamanda bu durumda daha belirgin morluklar oluşacaktır.

Göz Altı Morluğunuzun Sebebini Öğrenin

Sizin gözaltı probleminizin ne olduğunu ufak bir testle öğrenmenizi sağlayacağız. Çözüme gitmek için öncelikle gözaltı morluğunuzun sebebini öğrenmeniz gereklidir. Şimdi testimize başlayalım.

  • İlk olarak parmak uçlarınızı kullanarak gözaltı bölgenize cildinizi gerecek kadar baskı uygulayın. Bu baskıyı 30 saniye kadar devam ettirin. Bu baskıda dikkatli ve hafif bir baskı uygulamalısınız.
  • Sonrasında gözaltlarınıza dikkatli şekilde bakmalısınız.
  • Gözaltınızda bulunan mor halkaların koyuluğunun iyice arttığını görüyorsanız bu morlukların sebebi belli olacaktır. Bu morluklar genetiktir veya yaşlanmaya bağlıdır. Bir doktora başvurarak gerekli adımı atmış olursunuz.
  • Eğer ki koyu olan morluğun koyuluğu değişmemiş ise ultraviyoleye ya da alerjiye bağlıdır.
  • Eğer ki ilk baştaki morluğa göre bu morluk azalmış ise morlukların nedeni damarsal yapılardandır. Damarsal yapılarınız görünürdür. Pigmentasyon fazlalığına ve damarsal yapıların ikisine de bağlı bir morluk olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Boyun Sarkmasında Genel Sorular başlıklı makalemizde Boyun Sarkması ve Boyun Sarkması Sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.