Güzelkız.com

Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir


Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Göz makyajı yaparken neler dikkat etmek gerekir sorusunun cevabı olarak; iyi bir makyaj yapmak için göz makyajına özen göstermenin gerekli olduğunu söylemeliyiz. En azından küçük tüyolarla iyi bir göz makyajına sahip olunabileceğini herkes bilir. Biz de bu sebeple çok basit bir göz makyajı için gereken en temel kuralları ve birkaç ipucunu bir araya getirdik. Sizlere başlıklar halinde sunacağız. Bu temel kurallar ve tüyolarla ne kadar kolay göz makyajı yapabileceğinizi keşfedeceksiniz.

Eyeliner / Göz Kalemi Nasıl Uygulanmalı?

Eyeliner ve göz kalemi sürmek sandığınız kadar zor bir prosedür gerektirmiyor. Her ne kadar zorlu bir süreç gibi görünse de aslında birkaç basit hareketle uygulamanız mümkün. Eliniz alıştıkça da daha farklı şekiller vermek size kalıyor.

Temizlik ve pürüzsüzlük her şeyin başı ? Bu makyaj için de geçerli. Öncelikle göz çevrenizin ve kapağınızın temiz olmasına önem vermelisiniz. Sonrasında bir yağ veya primer sürebilirsiniz. Böylece makyajınız bozulmaz ve uzun süre kalıcı olur. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için göz kaleminizi kirpik dibinize en yakın şekilde sürmeniz gerekiyor. Böylelikle daha doğal ve dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz kaleminizin ucunun ince olması önemli isterseniz kalemtıraşla öncesinde açabilirsiniz. Eğer çizgi hoşunuza gitmediyse bu aşamada şekillendirebilirsiniz. Kuyruklu bir çizgiye sahip olmak için de gözünüzün dışına doğru biraz daha uzatmanız doğru olacaktır. Mükemmel bir göz çizgine sahip olmak için likit liner ile son uygulamayı yapmalısınız. Göz kalemiyle çizdiğiniz çizgiyi takip ederek ince uçlu likit liner’ınızı uygulayabilirsiniz. Eğer alışkın olmadığınız bir uygulama ise kalem şeklinde satılan likit liner temin edebilirsiniz. İşinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Rimel / Maskara Nasıl Uygulanmalı?

Kirpikler.. Kirpiklerimiz.. İyi bir maskaranın mükemmel bir kirpik etkisi yaratacağını biliyor musunuz? Gerçekten de doğru maskara ve doğru uygulama takma kirpiklere taş çıkarak bir görünüm elde ettirebilir. Göz makyajına hayat veren ve doğru uygulamalarında mükemmel değişim elde ettiğimiz ürün kesinlikle rimel ve maskaralardır. Bu sebeple kirpiklerimiz çok değerli onlara bakmayı unutmamalıyız.

Uygulamaya her zaman kirpik köklerinden başlayıp uçlarına hafif hareketle başlamalısınız. Bu uygulamayı yaparken maskaranızı hafif hafif dalgalandırarak iyice kirpiğinize yedirmelisiniz. Böylelikle daha volümlü ve ağır olmayan kirpiğe sahi olursunuz. İlk katı sürdükten sonra biraz vakit verip ikinci katı ister farklı bir maskara ile ister aynı maskarayı tekrar üstünden geçirerek uygulayabilirsiniz. Ancak kirpiklerinizin ağırlaşıp topaklanmaması için başka temiz bir ince uçlu fırçayla geçmenizde yarar olacaktır. Rimelinizi doğru tutmanız da önemli bir ayrıntı, daha kalın kirpik elde etmek için yatay bir şekilde uygulamasınız daha doğal bir sonuç için ise dikey şekilde uygulamalısınız. Eğer kirpiklerinizin daha kıvrık olmasını istiyorsanız maskara uygulamadan önce kirpik kıvırıcı ile daha kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz. Kıvrılan kirpiklerinize uygulamak daha iyi sonuçlar elde etmenize sebep olacaktır.

Rimel uygulamadan en iyi sonuç için ise makyajınızın son adımı olarak uygulamalısınız.

Göz Farı Nasıl Uygulanmalı?

Far doğru uygulandığında gözünüzün daha derin ve farklı boyutta görünmesine gerçekten de sebep olabilir. Göz makyajı yaparken de en büyük zorluğu belki de bu noktada yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta ile bu sorunu da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle gerçekten kaliteli fırçalara sahip olmanız önemli. Sadece fırçalara sahip olmanız yeterli değil hangi fırçanın hangi alanda nasıl uygulamanız gerektiğini de öğrenmelisiniz. Zaten göz kapağınız doğal olarak size bu yöntemi kendi öğretecektir ama önceden bilmenizde fayda var. Çok basit bir mantıkla hareket ediyoruz. İlk olarak primer veya yağ ile yüzeyi temizliyoruz ve bir baz ile başlıyoruz. Baz uygulaması yaptıktan sonra gözünüzün iç köşesine açık bir renkle far sürün orta kısmına birkaç ton koyu ve göz çizgisine yakın kısmına da en koyu tonunuzu kullanın. Sadece renk tonlarını kendi cilt tonunuza uygun olanını seçmenizde yarar var.

Kaş Şekillendirme

Kaşlarınız gerçekten yüzünüzün görünümü için oldukça önemlidir. Göz makyajı yaparken de dikkat etmeniz gereken önemli unsurdur. Göz ardı ediyorsanız makyaj yaparken çok fazla tatmin olmayabilirsiniz, ama eğer bakımını yapıyorsanız sorun yaşamayacaksınızdır.

Makyaj uygulaması yaparken kaş renginize en uygun olan ürünü seçmelisiniz. Özellikle kaş farı kullanmanızı öneririz, kaş kalemleri sert kullanımlarda dökülmelere yol açabiliyor. Günlük hayatta aceleyle yapılan uygulamalarda da çok yumuşak olamayabiliyoruz bu sebeple kaş farı en zararsız yöntem. Kaşınızın ne kadar doğal olacağına siz karar vermelisiniz, ancak unutmayın doğal bir kaş aşırı boyalı yapay bir görünümden çok çok daha iyidir. Kaşınızın altına veya üstüne highlighter uygulaması yapabilirsiniz daha kalkık görünmesi için. Kaşlarınız doğru bir doldurmayla çok doğal ve hoş bir görünüme sahip olabilir. Bunu unutmadan istediğiniz şekilde uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların dışında eğer göz makyajınız çok koyu renklerden oluşuyorsa dudağınıza açık tonlarda kendini belli etmeyen ruj uygulaması yapmalısınız. Gözünüzün daha ışıltılı ve genç görünmesi için gözünün iç tarafa açık renkte far sürmeniz çok önemli.

Bu bahsettiklerimiz çok basit uygulamalar, göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gerekenler ve günlük makyajınızın için gerekenleri bu ipuçları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fenty Beauty - Rihanna’nın Yeni Markası başlıklı makalemizde fenty beauty 40 shades, fenty beauty balmumu ve fenty beauty by rihanna hakkında bilgiler verilmektedir.Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.