Güzelkız.com

Göz Makyajı Nasıl Yapılabilir


Göz Makyajı Nasıl Yapılabilir

Göz Makyajı Nasıl Yapılabilir? 

Bayanların çarpıcı bakışlara sahip olabilmesi adına mutlaka göz makyajını doğru tekniklerle yapması gerekir. Eğer ki doğru bir makyaj uygulanırsa o zaman istenilen görsel güzelliği de yeni baştan ortaya çıkarabilmeniz de sizin için son derece kolay bir yol olacaktır. Göz makyajını yapan bayanlar genel itibari ile yanlış makyajlar uyguladıklarından dolayı kötü bir görünüm olabiliyor. Göz büyükse daha da büyük ya da gözünüz küçükse daha da küçük gibi sorunlar yaşanabiliyor. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması adına mutlaka en doğru makyajın yapılması gerekir. Göz makyajını yapacak olan kişiler gözlerine en güzel şekilde yakışacağını düşündükleri makyajı tercih etmeleri gerekir. Göz makyajı ile bakışları da kolay yoldan ortaya çıkarabilmeniz son derece mümkün olacaktır. Gözlerinizin birbirine olan uzaklığı ya da yüz şekliniz de doğru makyaj yöntemleri ile ayarlamanız artık sanıldığı kadar zor bir durum olmayacaktır. İlla ki göz makyajınız için bir profesyonelin yolunu tutmanıza gerek yoktur. Kendiniz de eviniz de denemeler yapmaya başlayarak göz makyajınızın daha güzel görünmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajını Nasıl Yapabiliriz?

Son dönem de bayanların oldukça fazla tercih etmiş oldukları makyajların arasında duman makyajı yer almaktadır. Hem doğal görünümleri hem de sade oluşu nedeniyle dumanlı göz makyajı kadınların günlük yaşantı içerisinde en çok tercih etmiş oldukları en trend makyaj stilleri arasında da yer almaktadır. Dumanlı göz makyajının yapılmasını isteyen kişiler ilk olarak makyajı yaparken far kullanımına mümkün olduğunca özen göstermeleri gerekecektir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan gözünüzün daha çok ön plana çıkmasını ve güzel görünmesini de sağlayabilirsiniz. Far renginizi siyah, gri ya da koyu lacivert tonlarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Farı göz kapağınıza sürdükten sonra ise hemen bir fırça alarak farkın eşit oranda göz kapağının hemen her bir noktasına dağılmasını sağlayın. Fırça farın dağılmasını daha iyi sağlayacağından dolayı gözünüz de görmek istediğiniz dumanlı göz makyajınızın daha iyi şekilde görünmesini de sağlamış olacaksınız. Ayrıca farı gözünüze çektikten sonra ise göz makyajı yaparken işin bir diğer püf noktalarından birisi de göz kapağının yakınından ince bir çizgi çekmek olacaktır. Bu çizgiyi ister eyeliner isterseniz de göz kalemi aracılığı ile de yapabilirsiniz. Fakat göz kaleminin olması daha kolay bir şekilde dağılabilmesi açısından daha iyi olacaktır. Çünkü göz kalemi özelliği bakımından oldukça iyi dağılan cinse sahip olduğu için dumanlı göz makyajında daha çok göz kalemi kullanılmaktadır.

İsteyen cilt lekeleri ve istenmeyen kötü görünümlere sahip bir cildinin olmasından yana oldukça şikâyetçi olan kişiler içinde pudra ya da kapatıcı gibi ürünlerde cilde temas edilerek kullanılmaya başlanabilir. Bu sayede ciltte görünmesini istemediğiniz kötü lekelerde ortadan kolay bir şekilde kalkmış olacaktır.

Göz Makyajını Yapacak Olan Kişilere Öneriler

  • Göz makyajını yapacak ya da yaptıracak olan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunuyor. Bu hususları sayacak olur isek şu şekilde belirtmemiz de mümkün olacaktır.
  • Açık tonlarda mavi ton göz kalemi kullanmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu ton renkleri gözleriniz de kullanmanız daha çok parlamasına da en iyi şekilde yardımcı olur.
  • Kirpik tarağını mutlaka kullanmalı ve birleşen kirpiklerinizi de ayırmalısınız. Bu sayede göz makyajınızın daha çok dikkat çekmesini ve bakışlarınızın da son derece etkili olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kirpik bigudisini fön makinesiyle 5 saniye kadar yeterli olacak şekilde ısıtın ve kirpiklerinize tutun bu kıvrılmasını daha kolay şekilde sağlayacak olan yöntemlerin arasında yer almaktadır.
  • Mutlaka alt kirpiklere maskara uygularken alt kısma peçete koymanız yüzünüzün maskara olmasını engelleyecek ve göz makyajınızın da bozulmamasını sağlayacak pratik yollardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Göz kalemi ile ilgili bilmeniz gereken bir öneri ise göz kalemini 1 saat kadar buzdolabında bekletmeniz uç kısmını daha kolay bir şekilde açabilmenize de en iyi şekilde yardımcı olmaya başlayacaktır.
  • Gözlerinizin daha iri şekilde görünmesini istiyorsanız o zaman mutlaka koyu renge sahip olan göz kaleminizi göz kapağınıza kadar sürmeniz gerecektir.
  • Göz kaleminizi sürdükten sonra üzerinden de bir fırça ile geçebilmek daha net ve canlı şekilde durmasına yardımcı olacaktır.
  • Daha çok yumuşak bakışlara sahip olabilmeniz için ise gri ve kahverengi tonlarını kullanmaya başlayın.

Çarpıcı Göz Makyajı İçin Doğal Görünüm Elde Edin

Makyaj denilince ilk olarak akla gözler geliyor. Bir makyajın oldukça güzel ve bir o kadar da doğal görünebilmesi adına göz makyajının son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple sizlerde ne yapıp edip daha çok göz makyajını kusursuzlaştırmanız da ortaya çok güzel bir görünümün çıkmasına en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Çarpıcı göz makyajını yapmak için mutlaka eyeliner sürmeye gayret edin. Çünkü göz makyajınızın en temel unsurunu göz makyajının olduğunu söyleyebiliriz. Göz makyajının doğal ve taze görünebilmesi daha hoş ve doğal durabilmenize de yardımcı olacaktır. Çarpıcı bakışlar için sizlerde doğal görünüme sahip olan makyajları yapmaya başlayın. Göz makyajı yaparken dışa taşırmadan dikkatli bir şekilde yapmanız son derece önemli olacaktır. Bu sayede daha güzel görünecektir.

Gözünüz küçükse daha iri göstermek adın göz kalemini dışardan çekmeye başlarsanız küçük gözünüzün de daha iri görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede daha dikkat çekici olacak ve bakışlarınızı da etkili yapacaksınız. Gözler bir insanın güzel görünmesine son derece yardımcı olduğu için mutlaka göz kalemi kullanılması da gerekir. Üstelik aşağı kısımlara da far kullanılması gözlerin daha güzel ve dumanlı bakışı yakalamasına neden olacaktır. Çarpıcı göz makyajınız için sizlerde ilk öncelikle göz makyajında kullanmanız gereken malzemeleri ayarlamalı ve makyajınızı etkin bir şekilde yaparak gerek güne gerekse de özel günlere kendinizi hazırlamaya da başlayabilirsiniz.

Doğal makyajı aşmadan taze bir görünüm sergilemek her zaman sizin için daha iyi olacaktır. Bu sebeple sizlerde makyajlarınızı abartmadan yapmaya çalışın. Hatta uzman bir makyöze de giderek çok abartılmadan yüz hatlarınız oldukça iyi gidecek bir makyaj yapılmasını söyleyebilirsiniz. Eğer güne son derece şık ve bir o kadar da güzel çıkmak istiyorsanız sizlerde ne yapıp edip işe ilk olarak makyajla başlayın. Çünkü makyaj kadının oldukça güzel görünmesini sağlayacaktır. Her kadın mutlaka makyaj yaparak güzel görünmek ve kendine daha fazla özgüven hissetmek ister. Sizlerde onların arasında bir an önce olmaya başlayın ve makyajınızı yapın. Bu sayede oldukça doğal bir görünüm ve bebeksi bir görünüm ile çevreniz de ki tüm insanların dikkatini size vermesini de en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Bundan sonra artık sizlerde oldukça iyi görünmeye başlayacaksınız. Güne zinde başlamak ve her nereye gidiyorsanız gidin güzel görünmek hem göz makyajı hem de yüzünüze yapacağınız makyajla renklendirmelerle son derece mümkün olmaya başlayacaktır. O halde hemen sizlerde doğru makyaj teknikleri ile güzelliğinize güzellik katın ve görünümlerinizi daha etkileyici kılmaya da çalışın.

Göz Makyajı Nasıl Yapılabilir

Bir önceki yazımız olan Bahara Özel Makyaj Teknikleri başlıklı makalemizde Bahara Özel Makyaj Teknikleri, gece makyajı nasıl yapılır ve Profesyonel Makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.Göz Makyajı Nasıl Yapılabilir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.