Güzelkız.com

Göbek Eritme


Göbek Eritme

Kilo problemi çağımızın en büyük sorunlarından biri haline geldi. Bir taraftan yaşam standartlarımızı yükseltmek daha iyi evlerde yaşayıp daha iyi arabalara binmek için çalışırken bir taraftan dünyaya geldiğimiz andan itibaren sahip olduğumuz bedenimizin her geçen gün daha fazla deforme olmasına neden oluyoruz. Çalışma şartlarının daha kolay olduğu, masa başı işlerinin popüler olduğu çağımızda bu tarz çalışma şekli konforlu bir iş hayatı sunarken aynı zamanda sağlığımızı kaybetmemize de neden olabiliyor.

Günümüzde kadın erkek çocuk ayrımı olmadan hemen herkesin şikayetçi olduğu konunun başında kilo problemi geliyor. İş hayatının yoğunluğu içerisinde bir koşturmacamız var diye kendimizi kandırırken masa başında, bilgisayar ekranına karşı yenilen yüksek kalorili yiyecekler, iş çıkışında bindiğimiz özel araçlar, kısacası teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın kolaylaştırdığını düşündüğümüz her olay bize kilo sorunu olarak geri dönüyor. Günümüzde obezite özellikle çocuklar için büyük sorun teşkil ediyor, kolay ve hazır yiyeceklerin sunduğu lezzeti ev yemeklerinde bulamayan çocuklar sağlıklı yemeklerine çikolata ve cipsi tercih ederken oyun oynamak ve sosyalleşmek için de bilgisayar ve internet ortamını tercih ediyorlar.

Farklı sağlık problemleri ile savaşmak zorunda olduğumuz şu dönemde obezite diğer hastalıklara ilk kapıyı açan hastalık olması sebebi ile tüm dünyayı bu konuda teyakkuza geçirmiş durumda. Dünya üzerinde bu konuda bilinçli olan ve gelecek nesillerin daha sağlıklı olması için çaba sarf eden ülkeler bu konuda obeziteye savaş açarcasına çalışmalar yürütüyor ve insanları bu konuda uyarıyor. Yaşam şekillerimiz gereği dünya üzerindeki kilo problemi incelendiğinde ise sürekli oturan kişilerde özellikle bel ve göbek bölgesinde yağlanma problemi ile karşılaşıldığı ve bel göbek çevresindeki kalınlaşmanın şeker başta olmak üzere birçok hastalığın habercisi olduğu kanıtlanmış durumda. Bu yazımızda günümüzde kadın erkek fark etmeden vücut yapısına göre birçok kişinin problemi haline gelen göbek bölgesinden kilo verme ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

            Göbek Eritme Kürü

Kilo alırken özellikle bölgesel kilo alan insanlar için normal diyet listelerinden ziyade bölgesel kilo vermeyi sağlayacak listelerin kullanılması her zaman daha iyi sonuçlar verir. Göbek kısmından kilo alanlar için verilen göbek eritme kürü hem vücuttaki ödemin atılmasını sağlarken hem de aynı zamanda göbek kısmında birikmiş olan yağların yakılmasını da sağlamış oluyor. Eğer göbek kısmını birkaç kg fazlalığınız varsa ve uzun süreli diyet yapmadan göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız sizler için verdiğimiz göbek eritme kürünü uygulayabilirsiniz.

Göbek Eritme Kürü;

Malzemeler: 2 – 3 kaşık yoğurt, yarım limon suyu, pul biber ya da zerdeçal

Uygulanışı: Yapmış olduğunuz karşımı gece yatmadan önce 1 – 1, 5 saat önce tüketin ve bu kürü denedikten sonra kesinlikle bir şey yemeyin.

Göbek eritme kürü içerisinde bulunan yoğurt probiyotik etkisi ile metabolizmayı hızlandırırken limonun vücuda girdikten sonra kazandığı alkali ile birleşiyor. Yağ yakmada çok etkili olan zerdeçal ya da pul biber ile birleşimi sayesinde kısa sürede göbek bölgesinde biriken yağların yakılmasını sağlıyor. Ancak bu kürü uygularken unutulmaması gereken bir konu bu dönemde daha çok hareket etmeniz ve gün içerisinde su tüketiminizi artırmanız olacaktır. Menülerinizden ekmeği çıkarmanız ve tuz ve şeker kullanımını azaltmanız da olumlu sonuç almanızı hızlandıracaktır.

Göbek Eritmek İçin Diyet

Uzun yıllar süren yanlış beslenme alışkanlıkları sayesinde kilo problemi yaşayan ve özellikle göbek bölgesinde yağlanma problemi yaşayan kişiler için kısa süreli devam eden kürler yerine biraz daha uzun süreli devam eden diyet daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Aşağıda detaylı bir şekilde verilen göbek eritmek için diyet listesini uygulayarak hem göbek bölgenizdeki kilolardan kurtulabilir hem de sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Göbek eritme diyeti listesinde bulunan yiyecekler yağ yakan ve kilo verimini sağlayan yiyeceklerden oluşur ve kilo vermenizi de hızlandırır.

  1. Gün;

Kahvaltı: 3 adet yumurtanın akı ile ıspanak ve biberi karıştırarak yapılan omlet.

Ara Öğün: Közlenmiş dilimlenmiş kırmızı biber, 100 gr tavuk ızgara

Öğle: 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katılmış taze fasulye, ızgarada pişirilmiş taze fasulye, közlenmiş yarım kırmızı biber

Ara Öğün: Yarım salatalık, 100 gr hindi göğsü

Akşam: Buharda pişmiş brokoli, 100 gr ızgarada pişmiş tavuk göğsü

  1. Gün;

Kahvaltı: Tavada az yağ ile kavrulmuş karalahana, haşlanmış tavuk göğsü

Ara Öğün: Yarım yeşil biber, 100 gr hindi göğsü

Öğle: Yarım yemek kaşığı zeytinyağlı yeşil salata, Fileto mezgit balığı

Ara Öğün: 75 gr buğulanmış brokoli, 100 gr hindi göğsü

Akşam: Buharda pişmiş somon balığı

  1. Gün;

Kahvaltı: Ispanak ve 100 gr füme somon

Ara Öğün: Yarım sarı biber, 100 gr haşlanmış tavuk

Öğle: Izgarada pişirilmiş tavuk göğsü, az zeytinyağlı mevsim salata

Ara Öğün: Çeyrek Avokado, 100 gr hindi füme

Akşam: buharda pişirilmiş ıspanak yanında ızgarada pişmiş pirzola ya da kuzu bonfile 100 gr

  1. Gün;

Kahvaltı: 1 adet haşlanış yumurta, 1 domates, 50 gr buharda pişmiş yeşil fasulye

Ara Öğün: Yarım salatalık, 100 gr hindi dilimleri

Öğle: 75 gr ıspanak, 100 gr ızgara pişmiş balık ya da tavuk eti, 1 küçük domates

Ara Öğün: Yarım kabak, 100 gr ızgara tavuk

Akşam: Yarım yemek kaşığı zeytin yağı ile pişirilmiş sebze yemeği, 100 gr haşlanmış tavuk göğsü

  1. Gün;

Kahvaltı: Çeyrek avokado, çeyrek salatalık, 200 gr haşlanmış hindi göğsü

Ara Öğün: 2 adet haşlanmış yumurta akı ile yarım kırmızı biber kavurması

Öğle: 150 gr ızgarada pişirilmiş yağsız tavuk eti, az yağlı mevsim salata

Ara Öğün: 5 adet çiğ badem, 100 gr haşlanmış hindi göğsü

Akşam: buharda pişmiş brokoli, 100 gr tavuk göğsü

  1. Gün;

Kahvaltı: Izgara ’da pişirilmiş 100 gr mezgit fileto, Kavrulmuş biber ve kabak

Ara Öğün: 100 gr haşlanmış tavuk ve 1 ufak domates

Öğle: Buharda pişmiş brokoli, 150 gr Izgarada pişmiş hindi eti, az yağlı yeşil salata

Ara Öğün: 5 adet ceviz, 100 gr tavuk eti

Akşam: Buharda pişirilmiş brokoli, 150 gr biftek ya da dana eti, 100 gr yeşil fasulye

  1. Gün;

Kahvaltı: 3 yumurtanın akından yapılmış ıspanak ve domatesli omlet

Ara Öğün: 5 adet çiğ fındık, 100 gr hindi eti

Öğle: buharda pişirilmiş kuşkonmaz ya da farklı bir yeşil sebze, 150 gr yağsız tavuk göğsü, az yağlı yeşil salata

Ara Öğün: Çeyrek salatalık, 100 gr haşlanmış hindi eti

Akşam: Izgarada pişirilmiş yağsız tavuk ya da balık, buharda pişirilmiş brokoli, az yağlı mevsim salata

 

Not: Diyetinizi uygularken göbek eritme kürünü de takviye olarak kullanabilirsiniz. Gün içerisinde en az 2 – 2,5 litre su tüketmeniz ve en az 30 dakika yürüyüş yapmanız hem kilo vermenizi kolaylaştıracak hem de hızlandıracaktır.

            Göbek Eritmek İçin Bitkisel Çözüm

Kilo verme aşamasında uyguladığınız diyetlerin yanı sıra kilo vermenizi hızlandırması için göbek eritmek için bitkisel çözüm sunan kürleri de deneyebilirsiniz. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için pek çok farklı bitkisel yöntemi kullanabilirsiniz, sizler bu konuda size yardımcı olacak 3 adet bitkisel önerimiz olacak.

  1. Öneri: Ilık Limonlu Su

Her gün sabah aç karnına güne başlarken ılık limonlu su içerek başlarsanız hem göbek bölgesindeki yağların erimesini sağlar hem de metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlarsınız.

  1. Öneri: Zencefil Çayı

Zencefil vücut ısısını yükselterek yağ yakımını hızlandırır. Her gün 1 – 2 fincan limon ve bal eklenmiş zencefil çayı tüketerek göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

  1. Öneri: Tarçınlı Süt

Tarçında zencefil gibi vücut ısısının yükselmesini sağlar bu yüzden günde en az 1 bardak tarçınlı süt yağ yakmanızı sağlayacaktır.

            Plusform Göbek Bandı

Kilo verme sürecinde diyet ve bitkisel kürler ile kilo verimini sağlarken aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırmak ve daha kısa sürede kilo vermek için bu konuda yardımcı olan ürünlerden de kullanabilirsiniz. Plusform göbek bandı göbek kısmına yapıştırılması sureti ile kullanılır, bant yapıştırıldığı yerde 12 saat boyunca kalmalıdır. 12 saatlik kullanım sonunda bandı çıkarabilirsiniz. Böylelikle göbek bölgesinde kan dolaşımınızın hızlanması ile kilo veriminiz daha kolay hale gelmiş olur.

            Ahmet Maranki Göbek Eritme

Kilo verirken eğer bitkisel yöntemler ile zayıflamak ve sağlığınızı korumak istiyorsanız bu konuda yılların tecrübesine sahip olan uzman kişilerin paylaşımlarını da dikkate alabilirsiniz. Ahmet Maranki göbek eritme konusunda sunmuş olduğu farklı kürler ve zayıflama yöntemleri ile bu konuda danışanlarının problemlerine bitkisel çözümler sunmaktadır.

            Göbek Eritme Hareketleri Resimli

Diyet ve kilo verme aşamasında hayatınızdan olması gereken en önemli şeylerden biri de spor hareketleridir. Özellikle bölgesel zayıflama hareketlerini yapacak olan kişiler göbek eritme hareketleri resimli uygulamaları bulunan programları her zaman ulaşabilecekleri telefon ya da bilgisayarlarına yüklerlerse bu konuda büyük kolaylık elde etmiş olurlar.

            1 Haftada Göbek Eritme Egzersizleri

Eğer diyet yapmakta geç kaldınız ve kısa bir süre içerisinde göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız hem göbek eritme kürlerini uygulayarak hem de 1 haftada göbek eritme egzersizleri hakkında çalışmalar yürüterek kısa sürede bel ve göbek gölgenizdeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

            Evde Göbek Eritme Hareketleri

Kilo verme sürecinde oturtulması gereken konuların başında gelen yürüyüşün yanı sıra evde göbek eritme hareketleri yaparak da kilo veriminizi hızlandırabilir ve vücudunuzun daha güzel şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Ürünlerdeki Zararlı Maddeler başlıklı makalemizde paraben içermeyen markalar ve paraben nedir zararları hakkında bilgiler verilmektedir.Göbek Eritme Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.