Güzelkız.com

Gelin Adayları İçin 7 Ayrı Gelinlik Modeli


Gelin Adayları İçin 7 Ayrı Gelinlik Modeli

Prenses Model Gelinlik

Prenses model gelinlikler etek kısımları kabarık olan gelinlik çeşitlerinden meydana gelmektedir. Bu gelinliklerde etekler tamamen tüllerden meydana gelir ve bel ölçünüz ortaya çıkar. Prenses model gelinlik tasarımlarında taşlı prenses model gelinlikler de yer almaktadır. Etek kısımlarında yer alan taşlar gelinliğinizi minik kız havasından çıkarır. Prenses gelinlik türlerinde yer alan tasarımlardan biride; ince askılı olan gelinlik modelleridir. Bu gelinliklerde straplez tasarımlar kullanıldığı gibi; ince askılı gelinliklerde vardır. Prenses gelinliklerde tüller oldukça kabarık olduğu için üst kısım her zaman daha dardır. Belinizin ortaya çıktığı bu modeller genellikle minyon kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Prenses gelinliklerde incili modellerde yer almaktadır. İnciler eteklerde yada üst kısımda işlemeli olarak kullanılabilir. İşlemeler ya parlak taşlardan yada incilerden oluşabilir. Gelinlik modelinizi seçerken her zaman vücudunuzu da iyi tanımalısınız. Vücut ölçüleriniz buna uygun değilse prenses gelinlik türlerini seçmeyin. İnce belli ve minyon bir yapıya sahipseniz; bu gelinlik türleri tam size göredir.

Prenses model gelinlik türlerinde tesettür gelinlik modelleri de yer almaktadır. Tesettürlü kadınlarında kullandıkları prenses gelinlik türleri yine tüllerden ve kabarık tarlatanlardan meydana gelen modelleri ile tesettürlü kadınların kullandıkları modellerden biridir. En güzel prenses gelinlik tasarımları arasında yer alan tesettür prenses gelinlik modellerinde kol ve yaka kısımları tamamen kapalıdır.

 

M Yaka Gelinlik Modelleri

Gelinlikler modelleri ile farklı zevklere hitap ederler. En popüler gelinlik türleri arasında bulunan M yaka gelinlik modelleri değişik tarzı ile farklı görünmek isteyen genç kızlara hitap etmektedir. En güzel M yaka gelinlik tasarımlarının göğüs kısmı m şeklindedir. Bu gelinliklerde straplez modeller fazlasıyla kullanılır. Bazı gelinliklerde ise straplez gelinliğin üzerine dantel bolero giyilir. Dantel bolerolar m yaka gelinlikleri daha fazla ortaya çıkarır ve şıklığını pekiştirir. M yaka gelinlik türlerinde üst kısım daha sade iken alt taraf hareketli ve detaylıdır. Bu gelinliklerin etekleri kabarık ve genelde pul işlemeli olurlar. Kadınların zevkle giydikleri M yaka gelinlik çeşitlerin de straplez olan gelinliğe ilave olarak askı detayı tasarlanır. Bu askılarda M gelinliğin modelini kapatmayan ve tül askılardan seçilir. M yaka gelinliklerde kimi zaman göğüs bölgesinin bulunduğu kısım güpürler hafif şekilde kapatılır ve boyundan bir hareket verilir. Boyun kısmının arka tarafında inci düğmelerle tutturulan bu güpürler M yaka gelinliklerin zarafetini artırır.

M yaka gelinliklerde daha zevkli bir tasarım istiyorsanız balık etek M yaka gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Bu gelinlikler yerlere dek uzanan kuyruk detayı ile son derece zariftir. M yaka detayı ile göz kamaştırıcı olan bu gelinliklerde balık etek modeli de oldukça şık görünür.

 

Kabarık Duvak Modelleri

Gelinlikler her ne kadar renkleri ve modelleri ile gösterişli olsa da duvak tercihlerinde de kimi zaman gösterişli modeller seçilir. En gösterişli duvak modelleri arasında kabarık duvaklar bulunmaktadır. Adeta başınızı kaplayan bir gösterişe sahip olan bu duvaklarda tüller yoğun şekilde kullanılarak kabarık bir görüntü yaratılır. Kadınlar gelinliklerinde olduğu gibi duvaklarında da gösterişi severler. Kabarık duvak modelleri içinde uzun duvaklar olduğu gibi kısa duvaklarda yer almaktadır. Sadece omuzların alt kısmında biten kabarık duvaklar olduğu gibi oldukça uzun kabarık duvaklarda bulunmaktadır. Tepeden duvak modelleri kabarık duvak tiplerine bir örnektir. Topuz saçlarda oldukça gösterişli duran tepeden duvaklar daha çok etek kısmı kabarık olmayan gelinliklerle bir arada kullanılır. Kabarık duvak türleri içinde; taçlı duvak modelleri de bulunmaktadır. Bir taçla birlikte şekillendirilen duvaklar oldukça şık görünür ve gelinlikleri de gösterişli hale sokar.

Kabarık duvak türleri içinde tesettürlü kadınların kullanmış oldukları duvaklarda kullanılmaktadır. Bu kabarık duvaklarda eşarbın üzerine yerleştirilen kabarık tüller tesettür gelinliklerine renk katar. Ayrıca prenses gelinlik modellerinde en çok kullanılan duvak türlerinden biri de; kabarık duvaklardır. Kısa kabarık duvaklar bu gelinliklerle birlikte daha çok kullanılır. Kabarık duvaklar modelleri kimi zaman uç kısımları dantel olan duvaklardan oluşmaktadır. Gelinliklere ayrı bir görsellik kazandırmak için tercih edilen danteller kimi zaman güpür olarak karşımıza çıkar.

 

Rahibe Duvak Modelleri

Rahibe duvakları gelinlerin daha farklı olmak amacı ile tercih ettikleri duvaklardan biridir. Duvak başın üzerinde ve genellikle kenarları dantel ve güpür olan duvaklardan oluşmaktadır. Bu duvaklarda kenarlarda yer alan girintili çıkıntılı oymalar kimi zaman incilerle süslenir. Rahibe duvak tasarımları arasında aynı zamanda kendinden simli olan duvaklarda bulunur. Bu duvaklarda ise hiç bir dantel detayı içermez. Aynı zamanda rahibe duvaklarda uzun ve kısa modellerde bulunmaktadır. Uzun modeller balık etekli gelinliklerle beraber oldukça hoş görünür. Kısa rahibe duvaklar ise kabarık gelinliklerle bir arada kullanılmaktadır. Rahibe duvaklarda tepesi kabarık olan ve tamamen tülden yapılan modellerde bulunur. Parlak taşlı bir tacın üzerine geçirilen bu tüller gelinin baş kısmını daha hoş gösterir. Gelinliğiniz sade ise böyle bir duvak modeli tercih edebilirsiniz. Rahibe duvak türlerinde tamamen baş kısmına geçirilen ve sadece tek bir detaya sahip olan duvaklarda bulunur.

Rahibe duvaklarda genellikle saç yerden ya da tepeden topuz yapılarak kullanılır. Enseden topuz yaptıracaksanız sade ve tepede toplanmayan modelleri tercih edin. Yukarıda yapılan topuzlar içinse yoğun tüllerden oluşan kısa rahibe duvak çeşitleri daha hoş görünecektir. Rahibe duvaklarda gelinliğin rengine uygun olarak krem rengi gibi uygun renklerde kullanılabilir. Rahibe duvaklar tesettürlü kadınların kullandıkları duvak çeşitleri içinde bulunur. Tesettürün üzerine takılan rahibe duvak gelinliğe daha romantik bir hava kazandırır.

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Firmaları 2019 başlıklı makalemizde Gelinlik Firmaları, Gelinlik Firmaları 2019 ve Gelinlik Modaevleri hakkında bilgiler verilmektedir.Gelin Adayları İçin 7 Ayrı Gelinlik Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.