Güzelkız.com

Gecelik Modelleri 2018


Gecelik Modelleri 2018

Gecelik Modelleri 2018

Hepimiz günlük hayatın koşuşturması, ev, iş, okul telaşlarından yorgun düşerek kendimizi evlerimize atarak dinlenmeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir beden için uyku kalitesi de oldukça önem taşımaktadır. Dinlenmiş, uykumuzu almış mutlu bir şekilde uyanmamız uyku süremiz kadar uyku kalitemize de bağlıdır.

Dışarı çıkarken kıyafetlerimizin uyumlu, ütülü olmasına özen gösteriyoruz. Peki ya geceliklerimizin uyumuna, modeline gerekli özeni gösteriyor muyuz? Gece boyunca bedenimizi saran geceliklerimizin kumaşı, renk tonları, modeli zevkimize ne kadar uygun? Kişiliğimizi yansıtıyor mu? 2018 gecelik modellerine baktığımızda çok çeşitli gecelik modelleri, sabahlık modelleri görmek mümkündür.Gecelik modellerinde; fantezi gecelik modelleri, pamuklu gecelik modelleri, saten gecelik modelleri, fantezi kostüm tarzı gecelik modelleri, alt üst gecelik modelleri, kışlık gecelik modelleri, yazlık gecelik modelleri, hamile gecelik modelleri, lohusa gecelik modelleri, olmak üzere birçok çeşit mevcut.

Gecelik modellerini detaylı olarak inceleyecek olursak;

Fantezi gecelik modelleri; piyasada çok fazla fantezi gecelik çeşidi bulunmaktadır. Fantezi gecelik çeşitlerinde en yaygın kullanılan renkler, beyaz, kırmızı, siyah olmakla beraber, sıra dışı renkleri de görmek mümkündür. Turuncu, sarı, saks mavisi, yeşil, kahverengi gibi renkler de karşımıza çıkmaya başlamıştır. Fantezi gecelik modellerinde kullanılan kumaşlar, güpür, dantel olmak üzere çoğunlukla göz zevkimize hitap ederler.

Pamuklu gecelik modelleri; kuşkusuz vücudun en rahat edeceği kumaş türü pamuklu kumaşlardır. Pamuklu gecelik seçerken pamuk oranı yüksek mümkünse yüzde yüz pamuklu kumaşlar tercih etmeliyiz. Pamuklu kumaşlar rahat oluşları, vücudu terletmemesi gibi nedenlerden dolayı en sık tercih edilen gecelik modelleridir.

Saten gecelik modelleri; saten parlak bir kumaş çeşididir. Gecelik sektöründe saten çok fazla kullanılır. Saten gecelikler tek olarak satıldığı gibi takım halinde de satılır. Saten gecelik takımlarının içerisinde uzun kollu saten pijama takımı, baby doll, saten askılı gecelik ve saten sabahlık bulunur.

Fantezi kostüm tarzı gecelik modelleri; fantezi kostüm tarzı gecelikler sınırları zorlayan, kışkırtıcı gecelik modelleridir. Liseli kız kostümü, hizmetçi kostümü, vücut çorabı, seksi cadı kostümü gibi seçenekleri olan gecelik türleridir.

Alt üst gecelik modelleri; alt üst gecelik modelleri farklı kumaş çeşitlerine sahip, askılı takım, kapri takımı, uzun kollu takım olarak iki parçadan oluşan gecelik modelleri çeşididir. Yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kışlık gecelik modelleri; kış mevsiminde soğuk havalarda, polar alt üst gecelik takımları, polar gecelikler, kadife alt üst pijama takımları, kadife gecelikler gibi kalın kumaşlar kışlık gecelik modellerinde kullanılmaktadır.

Yazlık gecelik modeller; yaz mevsiminde sıcak havanın etkisiyle genellikle pamuklu kumaştan, pazen kumaştan, penye kumaştan dikilmiş gecelikler kullanılmaktadır. Yazlık gecelik modellerinde ip askılı gecelik modelleri, askılı takımlar, yarım kollu takımlar, babydoll takımları tercih edilen modeller arasında yer almaktadırlar.

Hamile gecelik modelleri; hamile gecelik modellerini, normal gecelik modellerinden ayıran en önemli özellik geceliğin göbek kısmının daha geniş tutulmasıdır. Anne adayının hamileliği boyunca sıkmayan rahat kıyafetler giymesi anne adayının ve bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Gebelik ayları ilerledikçe anne adayının alınan kilolara göre gecelik seçimi yapması gerekir. Hamile gecelik modelleri her renk olmakla beraber genelde doğacak bebeğin cinsiyetine uygun renklerde tercih edilmektedir. Kız bebek bekleyen anne adayı için pembe tonları, erkek bebek bekleyen anne adayları için ise mavili tonlar tercih edilmektedir.

Lohusa geceliği modelleri; anneliği yeni tatmış olan annenin doğumdan sonra kullandığı gecelik çeşidine loğusa geceliği denir. Loğusa geceliği modellerinin en önemli özellikleri annenin rahat edebileceği şekilde bel ayarının geniş olması, bebeği kolayca emzirebilmek için göğüs kısmının kolayca açılabiliyor olmasıdır. Göğüs kısmı bazı modellerde düğmeli, bazı modellerde ise fermuarlıdır. Rahatlığın önemli olduğu kadar yeni annenin kendini güzel hissetmesi için loğusa gecelikleri son yıllarda çok süslü tasarlanmaktadır. Loğusa geceliklerinde en sık tercih edilen renkler, beyaz, krem, kırmızı olmakla beraber bebeğin cinsiyetine uygun renkler de tercih edilmektedir.

Gecelik Modelleri 2018

Bir önceki yazımız olan 2018 Aksesuar Şıklığı Sizleri Bekliyor başlıklı makalemizde 2018 aksesuar modası, 2018 aksesuar trendleri ve 2018 çanta modası hakkında bilgiler verilmektedir.
Gecelik Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.