Güzelkız.com

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı?


Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı?

Fıstık ezmesi oldukça sağlıklı bir besindir. Vücudun kuvvetlenip güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Tabii ki içeriğinde yağ olması nedeniyle birçok kişi kilo aldırdığı düşüncesi ile fıstık ezmesini tüketmemektedir. Peki fıstık ezmesi kilo aldırır mı bu sorunun yanıtını merak edenler için cevaplayalım.

Fıstık ezmesi protein oranı oldukça yüksek olan bir besindir. İçeriğindeki yağlar tamamen sağlıklı yağlardır. Protein kas gelişimi için oldukça önemlidir. Bu da kullanılan fıstık ezmesinin kas gelişimine fayda sağladığını göstermektedir. Fıstık ezmesi sadece kasların yağ olarak değil de kas olarak kilo almasına yardımcı olmaktadır. Özellikle kas gelişimi için spor yapanlar düzenli olarak fıstık ezmesi tüketebilirler.

Fıstık Ezmesi Ne Kadar Yenmeli?

Fıstık ezmesi içerdiği protein ve doymuş yağlar nedeniyle oldukça faydalı bir besindir. Peki fıstık ezmesinden faydalanmak için fıstık ezmesi ne kadar yenmeli? Fıstık ezmesinin içerisinde protein, vitamin, mineral ve doymuş yağlar olması nedeniyle fıstık ezmesinin düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

 

Kilo almak isteyenler veya kilo vermek isteyenler fıstık ezmesi içerisindeki kalori miktarını öğrenerek günlük kullanımlarına fıstık ezmesini ekleyebilirler. Bunun yanında kas geliştirme çalışmaları yapanlarda uzmanlardan aldıkları bilgiler doğrultusunda fıstık ezmesini düzenli olarak tüketebilirler.

Diyette Fıstık Ezmesi Yenir mi?

Fıstık ezmesi insanlar tarafından çok yanlış tanınan bir besindir. Fıstık ezmesi içerisindeki yağlar doymuş yağlar olduğu için kilo alımına neden olmaz. Diyette fıstık ezmesi yenir mi sorusuna verilecek cevap ise tabii ki evettir. İçerisinde lif ve protein olduğu için diyet yapanlar bu tür besinleri mutlaka tüketmelidir. İçerisinde bulunan lif sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Ayrıca içerdiği lif sayesinde tokluk hissi oluşur.

Fıstık Ezmesi Faydaları?

Fıstık ezmesi faydaları sıralandığında; içeriğindeki protein, lif, doymuş yağlar, vitamin ve mineraller ile fıstık ezmesinin birçok faydasının olduğunu görmekteyiz. İçeriğinde bunun E vitamini kalp hastalığı ve Alzheimer hastalığı risklerini azaltmaktadır. Fıstık ezmesi kişiyi tok tutarak kilo almasını önler, kasların gelişmesini sağlar, vücudu kansere ve diyabete karşı korur.

Fıstık Ezmesi Kalori Miktarı

Fıstık ezmesini düzenli olarak tüketmek istiyorsanız kalori miktarını bilerek günlük almanız gereken miktarı belirleyebilirsiniz. Özellikle kilo vermek ve kilo almak isteyenler kalori miktarını iyi bilmelidir Fıstık ezmesi kalori miktarı iki yemek kaşığında 188 kaloridir. Günlük kalori alım miktarınız içerisine bu oranı ekleyerek diyet listenizi kontrol edebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Protein Oranı

Fıstık ezmesi protein bakımından oldukça zengin bir besindir. Bir yemek kaşığı fıstık ezmesi içerisinde yaklaşık 8 gram protein bulunmaktadır. Kas gelişimi için gerekli olan protein fıstık ezmesinin düzenli tüketimi ile desteklenebilir.

Fıstık Ezmesi Fiyatları

Fıstık ezmesi fiyatları üretici markaya göre ve kalitesine göre değişmektedir. Küçük bir kutuda satılan fıstık ezmesi fiyatları yaklaşık olarak 20 TL’den başlamaktadır. Küçük kutular halinde satılan fıstık ezmelerini marketlerden satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dukan Diyeti başlıklı makalemizde dukan diyeti, dukan diyeti işe yarıyor mu ve dukan diyeti kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.
Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.