Güzelkız.com

Festivalin En Işıltılı Hali Makyaj Festivali


Festivalin En Işıltılı Hali Makyaj Festivali

Okulların kapanmasına az bir süre kaldığında, finallerin sona erdiği dönemlerde en fazla festivaller ile eğleniliyor. Bu festival diğer festivallerden farklı bir makyaj festivalidir. Festivallerde bulunan makyajı yüzünüze yaptırmadan önce yapmanız gereken bir durum var. Oda öncelikle cildinizin makyaja hazırlanmasıdır. Bu nedenle festivalde finaller nedeni ile cansızlaşmış olan yüzünüze öncelikle Garnier Nem Bombası Canlandırıcı kâğıt ve yüz maskesi uygulaması gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamayı yapmamızın nedeni ise öncelikle sizin cildinizin nem ihtiyacını tamamlamaktır. Aynı zamanla cildinizin canlı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktır. Bu uygulamalarımızı gerçekleştirirken aynı zaman da festivale gelirken giyeceğiniz giysilerinizi hazırlamak için dolabınıza doğru ilerleyebilirsiniz.

Tene Uygun Doğru Makyaj

Finallerin bitmesi ile birlikte yorucu bir dönemde geride bırakılmış olur. Ancak yüzde meydana gelen bu etkileri silmek oldukça kolaydır. Uygulamamız sırasında sizin yüzünüze fondöten olarak Affinitone kullanıyoruz. Bu fondöteni tercih etmemizdeki neden içerisinde yer alan doğal pigmentlerin cildinizin kusursuz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmasındandır. Aynı zaman da bu fondöten cildinize sağlık, tazelik ve canlılık katar. Eğer senin içinde bu final dönemi çok yorucu geçtiyse o zaman hiç bekleme sende kulübümüze katıl. Kulübümüze katılarak gözaltınızda bulunan morlukları ortadan kaldırabiliriz. Aynı zaman da yorgunluğunuzun ortadan kaldırılmasında da oldukça etkiliyiz. Gözaltında bulunan morlukları kapatmak için Maybelline New York tercih ediyoruz. Dinlenmiş bir görüntüye kavuşmak için Eraser Kapatıcıyı tercih ediyoruz. Aynı zaman da bu kapatıcının koyu renk tonu ile kontör yapma imkânı da olur. Kapatıcının en önemli özelliği çizgilere dolmamasıdır. Yüksek derece de bir kapatıcılık etkisi vardır. Üstelik gün boyunca kapatıcılığını da korur.

Renkli Gözlere En Uygun Makyaj

Herkesin aklına festival makyajı olarak parlak bir makyaj gelir. Bizimde festivalimizde tercihlerimiz arasında pembe ve sarı parlak renkler yer alır. Bu parlak renkler için tercih ettiğimiz farlarımız ise Maybelline New York Markasına sahip olur. Far paleti türümüz ise Lemonade Craze’nin far paleti olur. Göz makyajımız sırasında kullandığımız bazı renkler bulunur. Örneğin katlanma bölgesi için tercihimiz pembe renkli türler, göz kapakları için tercih ettiğimiz renkler bakır tonları, gözün dışın kısımlarında tercihimiz mat kahverengi, göz pınarları için tercih ettiğimiz renkler ise sarı şeklinde bulunur.

Gözlerden Sonra Makyajın Devamı Nasıl Olur?

Göz makyajının devamı için bir limonata etkisi yaratılarak kirpikler ile devam edilir. Kirpikler içinde tercihimiz Maybelline New York maskarası olur. Kullandığımız maskara kirpiklerinizin tek tek ayrılmasına yardımcı olarak, kirpiklerinizde bir yelpaze etkisi yaratmaya yardımcı olur. Aynı zaman da kirpiklerinizin dolgun ve yoğun bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur. Kirpiklerinizin arkasından yüzünüzde bronzer etkisi için çalışmalara başlıyoruz. City Bronzer bunun için tercih ettiğimiz bir ürün olur. Yüzünüzde doğal bir görünümün meydana gelmesine yardımcı olur. Devamında ise yüzünüzde bir ışıltı yakalamak için devam ediyoruz. Molten Rose Gold yüzünüzde hoş bir aydınlanmanın oluşmasına yardımcı olur. Uygulamayı yapmamızın ardından yüzünüzde bir parlaklık oluşmaya başlar. Üstelik cildiniz ile bir uyum içerisinde bulunur.

 

Makyaj Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Festival için yaptığımız makyajın, festival boyunca keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak festivalin sona ermesinin ardından makyajın yüzünüzden çıkarılması gerekir. Sağlıklı bir makyaj çıkarma işlemi için sizlere bir önerimiz bulunur. Eğer Garnier çift fazlı micellar makyaj temizleme suyunu tercih ederseniz. Makyajınızı kolay bir şekilde çıkarma imkânına sahip olursunuz. Üstelik cildinize herhangi bir zararı da bulunmaz.

Göz Makyaj Temizleyicilerinden En İyisi Hangileridir?

Makyajı yapmanın yanı sıra zorlayan kısımlardan birisi de göz makyajının temizlenmesi işlemidir. Çünkü oldukça fazla kat sürülen maskara, temizlenmesi aşamasında yoruyor. Göz makyaj temizleyicisinin kirpiklere ve göz çevresine zarar vermemesi gerekir. Bu nedenle sizin için bir araştırma yaptık ve göze zarar vermeyen makyaj temizleyicilerini bulduk.

Çift Etkili Göz Makyaj Temizleyici Garnier

Garnier göz makyaj temizleyici çift bazlı etkiye sahip olan bir temizleyicidir. Göz makyajını temizleme işini oldukça kolay bir hale getirir. Aynı zaman da suya dayanıklı olarak üretilen maskaraları bile kısa sürede çıkarma yetkisine sahiptir. Kullanmadan önce çalkalanması gerekir. Ardından pamuğa küçük bir miktar dökerek makyaj temizleme işlemi yerine getirilebilir. Çift etkili göz makyaj temizleyici, göz makyajını temizlerken kirpiklere bakım yapar. Düzenli olarak kullanılması durumunda kirpiklerin daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur.

Loreal Paris Makyaj Temizleyici

Loreal Paris makyaj temizleyici çift bazlı bir etkiye sahiptir. Makyajın kolay bir şekilde çıkarılmasına yardımcı olur. Hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin rahatlıkla kullanması için uygundur. Yağ hissi bırakmaması nedeni ile oldukça sevilen bir makyaj temizleyicidir. Suya karşı dayanıklı olan ürünlerin bile kısa sürede çıkarılmasını sağlar. Göz çevresinde bir ferahlama sağlar.

Göz Makyaj Temizleyici Lancôme Bi-Facil

Göz makyaj temizleyici Lancôme Bi-Facil içerisindeki formülü sayesinde pürüzsüzlük ve yumuşaklık sağlar. Makyajın kısa bir sürede temizlenmesini sağlar. Temizlemesinin ardından ciltte yağlı bir hisse neden olmaz. Gözleri yakmadan suya dayanıklı olan maskaranın bile temizlenmesini sağlar. Küçük bir miktar pamuğa dökerek bile gerekli olan temizleme işlemi tamamlanır. Temizlik işleminin ardından ciltte nemli ve yumuşak bir his bırakır. Hassas ciltlerin kullanımı için uygun bir üründür.

Maybelline New York

Zorlu olan makyajın bile rahatlıkla temizlenmesine yardımcı olur. İkisi bir arada bir formüle sahiptir. Saniyeler içerisinde cildin temizlenmesini sağlar. Cildin temizlenmesinin ardından ciltte bir yumuşaklık sağlar. Ürünü kullanmak için çalkalayıp pamuğa dökülmesi ve makyajın temizlenmesi yeterlidir. Oldukça kısa bir süre içerisinde ne zorlu makyajın bile çıkartılmasına yardımcı olan bir formüle sahiptir.

La Roche-Posay Respectissime

La Roche-Posay Respectissime oldukça hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin hiç korkmadan kullanabileceği bir üründür. Alerjisi olan kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği bir formülü içerisinde barındırır. Yanma yapmaz. Aynı zaman da göz çevresinde herhangi bir tahrişe de neden olmaz. Tek seferde kolay bir temizliğin yapılmasına yardımcı olur. Çift bazlı bir formülü içerisinde bulundurur. Kullanmadan önce çalkalanması gerekir. Suya dayanıklı olan makyaj temizleme ürünlerinin de kısa bir sürede çıkarılmasına yardımcı olur. Oldukça hafif bir yapısı vardır. Bu nedenle alerjisi olan kişilerin hatta lens kullanan kişilerin de kolaylıkla kullanabileceği bir üründür. Bu nedenle de bu kişilerin en fazla tercih ettiği ürünler arasında yerini alır.

Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Garnier micellar çift fazlı makyaj temizleme suyu en mükemmel makyaj temizleme sularının arasında yer alır. Suya dayanıklı ve çıkması zor olan bütün makyajı en kısa sürede temizleme etkisine sahiptir. Cildin mükemmel bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zaman da ciltte yağlı bir his bırakmaz. Garnier makyaj temizleme suyu, en iyi makyaj temizleme suyu olarak listenin başında yer alır. İçerisinde bulundurduğu Argan yağı ile cildin beslenmesine de yardımcı olur. Makyajın temizlenmesinin ardından ciltte herhangi bir kalıntı da olmaz. Makyaj sırasında herhangi bir makyaj hatasının yapılması durumunda kulak çubuğuna dökülerek makyaj hataları rahat bir şekilde temizlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Setleri Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde Cilt Bakım Sırları, Fırça Setleri ve Kontür Setleri hakkında bilgiler verilmektedir.Festivalin En Işıltılı Hali Makyaj Festivali Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.