Güzelkız.com

Fenty Beauty – Rihanna’nın Yeni Markası


Fenty Beauty – Rihanna’nın Yeni Markası

Fenty Beauty by Rihanna; Ünlülerin çıkardıkları markalara hepimiz aşinayız. Bir kısmı çok tercih edilirken bir kısmı da beklenen ilgiyi göremediği için piyasadan çekilmiştir. Bu sene artık piyasada adından söz ettirecek marka ise Rihanna’ya ait Fenty Beauty markası. Geçen yıl Mac ile Rihanna’nın ortaklığı ile kendinden söz ettiren parfümünden sonra böyle bir yatırım planladığını belirten Rihanna sonunda hayalini gerçekleştirmiş durumda. Koleksiyonundaki farklılıklar hemen ilk bakışta göze çarpıyor.

Tanıtım filmine izlediğinizde kullandığı mankenler tüm ırklara hitap edecek şekilde özenle seçilmiş. Zaten web sitesini açtığınızda da gözünüze takılan, bu markanın dünyanın her yerindeki kadınlar için üretildiğini anlatan kısa bir cümle de görebilirsiniz. Sırf bu davranışından ötürü bile marka kendini sevdirmeyi başarabilir. Her renk, her kültür ve her stile hitap etmek epey zorlayıcdır, bunu başarabilmek ise gerçekten bir başarı olarak görülür. Modellerin arasında her ten her ırk olduğu gibi başı kapalı bir manken de göze çarpıyor sanıyoruz ki bu da markanın tüm dünyaya hitap ettiğini bir kez daha kanıtlar nitelikte. Hazır renklerden bahsetmişken hızlıca ürünlerin özelliklerine geçelim..

Kırk Ten Rengi

Bu sanıyoruz ki bir ilk, 40 ton fondöten.. Fenty Beauty by Rihanna bunu başarmış durumda. Gerçekten de kırk tonda fondöteni var ve hatta 30 tonda da kontör, highlighter olarak kullanabileceğiniz skin stick ürünleri bulunuyor. Web sitesinden görmek istediğinizde de farklı ten renklerine sahip mankenleri ve fondöten renklerinin birleşmesini görebilirsiniz. Oldukça ince ayrıntısını düşünerek tasarlanmış olan ürünleri Rihanna da kullanmaktan keyif alıyor görüldüğü kadarıyla. Kendisinin kullandığı ve sevdiği ürünler Rihanna’nın favorisi ibaresi barındırıyor. Hem ten rengine uygun bir ürün kullandığı görülüyor hem de güzel bir pazarlama yolu olarak kullanılıyor.

Ürünlerinin çoğunda bir ve tasarımlarda altıgenin kullanımına çok yer verildiğini görebilirsiniz. Arama ikonundan, video oynatma tuşuna ve hatta skinsticklerin tasarımına kadar. İçerik olarak balmumuna sıkça rastlayabileceğiniz de bir tesadüf değil. Anlaşıldığı üzere ürünlerin tasarımında biraz bal peteklerinden esinlenilmiş. Bu hem doğal bir marka olduğu izlenimini sağlar hem de balın cilde iyi gelen etkisini ister istemez hissettirir.

Tamamı Cruelty Free

Ürün içeriklerinden bahsetmişken, Fenty Beauty markasına ait herhangi bir ürünün yapımında hayvanlar üzerinde test işlemi kesinlikle yapılmamıştır. Bu sebeple Cruelty Free markalarından biri olarak listelenmiştir. Vegan olup olmadığı konusu ise biraz karmaşık, ürünlerinin bir kısmında beeswax yani balmumu barındırdığı için yüzde yüz vegan olduğunu söyleyemiyorlar ancak Vegan olan ürünlerinin de varlığından bahsetmişler. Meraklısı için: Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Match Stix Matte Skinsticks, Invisimatte Blotting Powder, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, ve Brushes & Tools. Glütensiz olma durumu ise kesinlikle kullanmak istemediklerini dile getirmişler ancak aşırı hassas alerjisi olanların doktor kontrolünde kullanmaları gerektiğinden bahsetmişler. Buradan da anlayacağınız üzere tamamen glütensiz diyemiyorlar. Şeffaf olmaları bile yeterli. Ürünlerin tamamının parabensiz olduğundan ise bahsetmişler. Görüldüğü üzere ürünlerin içeriğinde genelde doğallığı ön plana koyan Rihanna’nın aynı zamanda ürünlerin amaçlarından biri olarak cilde fondöten uygulaması yapıldığında kalıp gibi durmaması için de bu denli çaba sarf edildiğinden bahsettiğini söyleyebiliriz.

Ürünlerin son olarak bir özelliği de oldukça yumuşak yapıda bir dış kabı olduğunu söyleyebiliriz. Ürün kaplarında pastel renkleri tercih eden tasarımcılar bizce oldukça başarılı bir marka ortaya çıkarmışlar. Web sitesinin içerikleri arasında merakınızı giderebilecek bir takım tutorial videolar bulabilirsiniz. Aynı zamanda makyaj tüyoları olan yazılar da hem ürünlerin doğru kullanımını hem de son halinde nasıl bir görünüm elde edeceğinizi size gösterecektir. Bakalım önümüzdeki dönemde ne gibi farklılıklarla sevenlerini şaşırtacak ve takdir ettirecek.

Parlak ışıltılı yani kendi gibi renklerle özdeşleşen marka Fenty Beauty by Rihanna web sitesinden satışa sunulmuştur. Aynı zamanda Sephora mağazalarında karşılaşabileceğiniz ürünler Rihanna’nın anlaştığı Harvey Nichols mağazalarında da görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Tırnakları – Alışılmışın Dışında Görünün! başlıklı makalemizde çok renkli tırnaklar, half colored nails ve logolu tırnaklar hakkında bilgiler verilmektedir.
Fenty Beauty – Rihanna’nın Yeni Markası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.