Güzelkız.com

Eyeliner Nasıl Sürülür


Eyeliner Nasıl Sürülür

Makyaj her kadının en iyi arkadaşıdır. Bu göz alıcı makyaj basit bir kızı bile şık ve sevimli prenses bir kıza dönüştürmek için güçlü bir silahtır. Bu görünümü oluşturmak tamamen sizin elinizde. Basit bir şekilde doğru makyaj ürünleri uygulayarak tabi biraz becerilerinize de dayanarak bunu başarabilirsiniz.
Makyaj malzemeleri içerisinde en zor şey eyeliner sürmek gibi görünüyor. Bu göz makyajı küçük gözlerin büyük ve daha etkileyici görünmesini sağlar, temelde göz şeklini değiştirerek önemli bir rol oynadığını bilinen bir gerçektir. Herkes kusursuz uygulanan eyeliner ile bu etkiye sahip olabilir. Peki kusursuz eyelinerı nasıl uygulayabilirsiniz: öncelikle sakin ve sabırlı bir şekilde uygulamaya başlamalısınız. Doğru uygulandığı takdirde Eyeliner gerçekten şaşırtıcı bakışlar sağlamaktadır. Yani şık bir sonuç için kusursuz eyeliner uygulamanın basit tekniklerini öğrenelim.

etkili eyeliiner sürme teknikleri 2017

etkili eyeliiner sürme teknikleri 2017

Ayrıca Bakınız: Hızlı ve Çekici Makyaj Yapmak için 12 Hile !

Eyeliner Nasıl Sürülür

Sıradan eyeliner kalem, krem ya da jel ve sıvı eyeliner olarak bilinmektedir. Bilmeniz gereken ilk şey eyelinerlarda çeşitli kontur farklılıkları vardır. Burada sizlere eyeliner seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz;

eyeliner teknikleri 2017

eyeliner teknikleri 2017

Renk; Bildiğiniz gibi, eyeliner renkleri çeşitli tonlarda mevcuttur. Örneğin zamansız siyah ve kahverenginin yanı sıra altın, erik, yeşil, mavi ve diğer renk çeşitleri olmak üzere birçok tonda bulmanız mümkün. Ancak eyeliner rengi ile göz renginin de eşleşmesi gerekmektedir. Siyah eyeliner koyu gözler için eşleştirilirken, açık renk gözler için ise kahverengi eyeliner ile eşleştirme tavsiye edilir. Yeşil veya mavi gözlü olanlar ise maksimum etki için gümüş ve kömür kontur kullanmaları tavsiye edilirken orman yeşili eyeliner ile gözlerinizin daha da canlı görünmesini sağlayacaktır.

eyeliner sürme

eyeliner sürme

İyi Bir Marka; Göz kapaklarınızda buruşukluk yaratmadan sorunsuz uygulanabilecek yumuşak bir göz kalemi almanız gerektiğini unutmayın. Maksimum etki için aynı zamanda iyi kalitede bir eyeliner seçmek önemli bir faktördür.
Kalem Eyeliner: kendiniz için en iyi eyeliner seçtikten sonra, oluşturmak istediğiniz görünümü belirleyin. Sıvı eyeliner size daha çekici ve dramatik bir dokunuş katarak, özel akşamlar da dışarı çıkarken kullanabileceğiniz  makyaj malzemeler arasındadır. Örneğin, kalem eyeliner, doğal bir günlük makyaj görünümü için idealdir.

eyeliner nasıl sürülür 2017

eyeliner nasıl sürülür 2017

Yeni başlayanlar için yararlı olacak bir tavsiye; eyeliner uygulamaya başlamadan önce eyeliner kalemi ile işleme başlayın. Kalemle oluşturduğunuz çizgiler gün boyu kalıcı olmayabilir, bu durumda göz farı ile çizgiyi ayarlayın. Bir eyeliner kalemi uygularken yazı yazdığınız elinizi kullanarak uygulama yapın, gözünüzü germek gibi işlemler göz kenarlarınızın daha çabuk kırışmasına neden olacaktır. Bunun yerine tüm göz hattınızı çizerek gözünüze odaklanın. Küçük darbelerle eyeliner uygulayarak, gözün dış kenarına, gözünüzün ortasına ince ve kesintisiz bir hat çizmeye başlayın. Sonra önden arkaya doğru aynı işlemi uygulayın. hat sadece kirpiklerin üstünde ve altında olmalıdır. bu yüzünüzde hoş görünüm yaratabileceği gibi çok küçük bir kuyruk düşünebilirsiniz.

eyeliner sürme 2017

eyeliner sürme 2017

İlgili: Kızlar için Gece makyajı ve Güzellik Kılavuzu

Krem eyeliner, sıvı eyeliner nasıl sürülür

Krem eyelineri bir eyeliner fırçası ile uygulayabilirsiniz. Gözünüzün ortasından ve önden arkaya doğru küçük tire ile pürüzsüz bir çizgi çizin.
En zor seçenek sıvı astar ile eyeliner uygulamasıdır. Sadece üst göz kapağında sıvı eyeliner uygulayabilirsiniz. Su hattı yada alt kirpik çizgisi üzerinde sıvı eyeliner uygulamayın. Sıvı astar ile çalışan, küçük noktalar ile çizgi çizin: kirpikleriniz arasında nokta koyabilirsiniz. Sonuç bir çizgi, ama köklerde süper kalınlıkta bir kirpik yanılsaması olacaktır.

eyeliner trendleri 2017

eyeliner trendleri 2017

Eyeliner Nasıl Uygulanır
Eyeliner uygulamasını öğrendikten sonra bir maskara ile makyajınızı bitirmeyi unutmayın. gözleriniz ruhunuzu yansıttığından ve onları daha etkileyici ve güzel yapmak için biraz çaba ile gerçekleştirebilirsiniz.
kusursuz eyelinerın nasıl uygulanacağı konusunda hala hayal gücü eksikliğiniz varsa, aşağıdaki harika öğretici linkini izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Eyeliner Nasıl Sürülür YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Eyeliner Nasıl Sürülür […]

  2. […] Eyeliner göz makyajının enönemli adımlarından biridir.Burada yeni başlayanlar için kesinlikle takip edilmesi gereken bazı göz makyajı teknikleri vardır.Ücretsiz güvenilen Dermatologlar gelen güzellik ipuçları alın.Eyeliner Nasıl Sürülür […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.