Güzelkız.com

Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemi


Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemi

Günümüzde hemen hemen her insanda oluşabilecek yüz problemlerinden bir tanesi de siyah noktalardır. Bu siyah noktalar genellikle yağlı ve temizlenmeyen yüzlerde oluşur. Gözeneklerin tıkanması sonucu o bölgede biriken maddelerin oluşturduğu bir görüntüdür.  Bu noktada bireylerde psikoloji olarak kötü hissettiren bu siyah noktalar yüzün yapısını da bozmaktadır.

Sigara kullanımı, makyaj kalıntıları gibi etmenler siyah nokta oluşumunu tetiklemektedir. Siyah noktalardan kurtulmak adına güzellik merkezlerinde yaptırılacak düzenli bakımlar etkili olmaktadır. Ancak buna gerek maddi açıdan gerekse de zaman bakımında elverişli olmayan insanlar evde kendi hazırlayacakları yöntemlerle siyah noktalardan kurtulmak istemektedir. Bunun için sizlere siyah noktalardan kurtulmak adına evinizde kendinizin yapıp uygulayacağı maske tarifleri sunacağız.

Siyah Noktalar İçin Evde Yapılacak Maske

Limon ve Karbonat Maskesi

Doğanın bize sunmuş olduğu enfes ikramlardan bir tanesi de limondur. Limon yapısını oluşturan maddeler sayesinde hem çok iyi bir kir sökücü hem de yağlanma gidericidir. Karbonata baktığımızda ise siyah noktaların oluştuğu yuvayı derinlemesine temizlemektedir.

Hazırlanışı oldukça basit ve pratik olan bu maske sayesinde siyah noktalardan kurtulabileceksiniz. 1 yemek kaşığı karbona ve 1 yarım su bardağı limon suyunu yoğun bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Hazırladığınız bu macunu yüzünüzde siyah nokta bulunan bölgeye masaj yoluyla uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Süre geçtikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Siyah noktalardan kurtulmak adına bu maskeyi 1 hafta kadar uygulamanız gerekmektedir.

Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi limon siyah noktaları temizleye ve yağ dengeleme adına oldukça etkilidir. Limonun yanına yoğurt gibi bir başka nem ve yağ dengeleyici malzeme eklendiğinde muazzam bir maske oluşmaktadır.

Yarım kâse yoğurda 1 limonun suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı tüm yüzünüze fazla acele etmeden sürün ve 15 dakika bekletin. Süre tamamlandıktan sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Bu karışım sayesinde hem siyah noktalardan kurtulacak hem de yüzünüzün nem dengesi sağlanmış olacaktır.

Siyah Nokta Temizleme Bandı

Siyah noktalar artık çok sıradan yüz sorunlarından olduğundan kozmetik dünyası bu işe daha dikkat eder hale gelmiştir. Bu açıdan siyah noktaları yok etmek adına siyah nokta temizleme bandı adında ürünler piyasaya sürülmüştür. Bizde sizler için evde hazırlayabileceğiniz siyah nokta temizleme bandı yapımını göstereceğiz.

Siyah nokta temizleme bandını hazırlayabilmeniz için gerekli olan malzemeler yumurta akı, limon suyu ve kâğıt havludur.  İlk olarak yumurta akına yarım limonu suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Daha sonra kağıt havluyu yüzünüzdeki siyah noktalı yeri kapatacak kadar koparın. Hazırladığınız karışımı kağıt havluya iyice dökün. Daha sonra siyah noktalı bölgeye kağıt havluyu bant yapıştırır gibi yapıştırın ve 15 dakika kadar bekleyin. Süre tamamlandıktan sonra havluyu alın ve yüzünüzü iyice yıkayın.

Siyah Nokta Temizleme Diş Macunu

Siyah noktaları temizlemek adına diş macunları da etkili olmaktadır. Bunu için ekstra beyazlatma özelliği olan ve ferahlatıcı özellikli diş macunu tercih etmelisiniz. Bu diş macununu yüzünüzdeki siyah noktalı bölgeye masaj yoluyla sürdüğünüzde siyah noktaların azalmaya başladığını göreceksiniz. Etkili sonuç için bu işlemi 4 gün kadar tekrar etmeniz gerekmektedir.

Siyah Nokta Temizleme Ürünleri

Piyasada siyah nokta temizleme adına çok çeşitli ürünler satılmaktadır. Bunlara ek olarak evde kendi hazırlayabileceğiniz maske, keremlerde mevcuttur. Bu ürünlerden herhangi birini tercih ederken yüz yapınızla uyumlu olanı tercih etmeniz daha büyük sorunlarla karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir.

Siyah Nokta Temizleme Yumurta Akı

Yumurta akı yüzünüzdeki siyah noktalarla mücadele etmeniz adına oldukça etkilidir. Tek başına da kullanılabilen yumurta akını limon, karbonat, yoğurt gibi maddelerle karıştırıp uyguladığınızda daha kesin sonuçlar elde edebilmektesiniz.

Siyah Nokta Temizleme Ev Yapımı

Siyah noktalardan kurtulmak isteyen insanların birçoğu evde kendi hazırlayacakları doğal yöntemleri tercih etmektedirler. Bu açıdan sizlere yukarıda birkaç alternatif sunmuştuk. Daha farklı yöntemler adına sitemizi sıkça takip etmeniz yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç Duyar başlıklı makalemizde Cildin Nem İhtiyacı ve Cilt Nemlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.
Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.