Güzelkız.com

Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur


Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur

Alnınızdaki kaş çatma çizgileri, mimik çizgileri olarak da adlandırılan cilt kırışıkları artık yaşlılarla sınırlı değildir. Günlük stres ve tükenme, uykusuzluk, sağlıksız beslenme genç yaşta bile böyle istenmeyen hatları doğuruyor ve bu bizim kontrolümüzün dışındadır. Yaşlanmaya ilişkin ilk işaretlerin fark edilmesi, özellikle çizgiye hazır değilseniz sizin için hoş bir deneyim olmayabilir. Yüzünüzden geçen bu çizgileri yok etmek için bazı ev temelli doğal tedaviler aramanızın ihtimali yüksektir. Aynı şeyi cildinizi etkilemeden evde kolayca yapabileceğinizi bilmekten mutluluk duyarız. Alnındaki kırışıklıkları gidermek için en çok gelişen tekniklerin bazılarını keşfedelim.

Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur

Yapay ve pahalı tedavileri tercih etmeden, yüz hatlarındaki kırışıklıkların onarımı mümkündür. Alın üzerindeki kırışıklıklar başlangıçta taşınamaz gibi görünebilir, ancak zamanla ve sabırla onlarla savaşabilirsiniz. Bu kırışıklıklar için doğal yollar  ve kesinlikle kullanışlı olacak bazı basit ipuçları bu yazımızda.

 • Hindistancevizi yağı
 • Hint yağı
 • Turunçgiller
 • Masaj
 • Keten tohumu yağı
 • Yumurta Beyazlı Aloe Vera Jeli
 • Jojoba yağı
 • Vazelin
 • Ham Bal
 • Badem yağı

Organik hindistancevizi yağı

Ne yapmalısınız

Alnınız üzerini birkaç damla hindistancevizi yağı ile masaj yapın ve birkaç dakika yağ cilt tarafından emilene kadar masaj yapın.

Bunu ne sıklıkla yapmalısın

Bunu yatmadan önce her gece yapın.

Neden işe yarıyor

Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirir ve sağlıklı tutar. Serbest radikal temizleme etkinliği ile bilinen antioksidanlar içerir. Bu serbest radikaller deride birikir, donuklaşır ve aynı zamanda kırışıklık oluşumuna neden olur. Hindistan cevizi yağı bunları etkili bir şekilde yok eder ve zamanla alin çizgilerini kaybolur .

Hintyağı yağı

Ne yapmalısınız

Alnınız üzerinde hafifçe vurma hareketi ile bir damla veya iki damla hint yağı uygulayın. Bir gece bırakın.

Bunu ne sıklıkla yapmalısınız

Bu yağ en iyi gece kullanılır. Hint yağı hafif olduğundan, gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Neden işe yarıyor

Hintyağı içinde bulunan risinoleik asit mükemmel cilt koşullandırma ajanıdır.   Hint yağı ayrıca alnındaki deriyi sağlıklı ve bu kaş çatma çizgilerinden uzak tutacak antioksidanlar içerir.

Pirinç ve bal ile yapılan kırışıklık maskesi

Zahide Yetiş programında tarifi verilen pirinç, bal ve süt ile yapılan kırışıklık maskesi ile sizde kırışıklıklarının görünümü hafifletebilir, oluşmasını engelleye

Turunçgiller

Malzemeler;

Taze limon suyu
Pamuk topu
Ne yapmalısınız

Pamuğu limon suyuna batırın ve alnınıza uygulayın. Hassas ciltleriniz varsa limon suyunu eşit miktarda suyla inceltin.
Bırakın suyu havaya bırakın. Ardından su ile durulayın.
Turunçgiller  limon ve portakal gibi meyveler kırışıklıklar için cilt bakımında kullanılabilir. Gül suyu ile karıştırıp yüzünüzde bir maske olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca uzun vadeli faydalar için diyetinize narenciye eklemelisiniz.

Bunu ne sıklıkla yapmalısınız

Limon suyu her gün bir kez uygulayın.

Neden işe yarıyor

Portakal ve limon gibi turunçgil meyveleri C ve E vitamini bakımından zengindir. Derinin pürüzsüzlüğünü korumak için iyidirler. Turunçgil meyvelerinde bulunan flavonoidler kılcal damarları güçlendirir ve cilde genç bir görünüm kazandıran kollajen ve elastini korur .

Keten tohumu yağı

Ne yapmalısınız

Bu yağı bir çorba kaşığı günde iki ila dört kez tüketin.

Bunu ne sıklıkla yapmalısınız

Bunu iki haftalığına devam edin.Alnınızdaki kırıntı çizgilerinde bir fark görmeye başlayacaksınız.

Neden işe yarıyor

Keten tohumu yağı, omega-3 yağ asitleri ve bir dizi antioksidan bakımından zengindir. Yutulduğunda, bunlar cildi yağlandırır ve dış tabakaları şişirir, böylece ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler için Leke Giderici Maske Tarifi başlıklı makalemizde cilt lekeleri için maske tarifi, evde doğal yüz maskeleri ve kuru cilt hakkında bilgiler verilmektedir.Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur YORUMLARI - 2 YORUM
 1. […] Aloe Vera, tüm cilt bakımı besinlerinin annesi olan E Vitamini güçlü bir profilini içerdiği için cilt bakım otlarının kralıdır. Ayrıca, aloe vera jelinin yoğun etkili iki yara iyileştirici hormon konsantrasyonu vardır: Gibberellins ve Auxin, güçlü bir anti-inflamatuar profile sahiptir. İlgili: Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur […]

 2. […] [Oku: Evde Nasıl kolayca Cilt Kırışıklıklarından Kurtulunur] […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.