Güzelkız.com

Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır?


Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır?

Makyaj, kadınların dünya üzerinde en önem verdiği şeyler arasında yer almakta. Güzellikleri söz konusu olduğu zaman her şeyden tasarruf edebilen kadınlar makyaj malzemeleri söz konusu olduğu an son zamanlarda oldukça değişik yöntemler uygulamakta.

Güzellik merkezleri ya da piyasalar içerisinde satışa sunulan malzemelerin kimyasal içerikli olması neden olması Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır sorularının meydana gelmesine olanak sağladı. Evde Makyaj yapabilmek için malzemeleri ürünlerin türüne göre değişiklik göstermektedir. Biraz sonra fondöten, far ve göz kalemi yapımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Organik Makyaj Malzemesi Yapımı

Kanserojen ve hormonal bozukluklar nedeni ile piyasalar içerisindeki tüm maddeler doğrudan zararlı ve kimyasal içerikli olarak gösterilmekte. Evde makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır sorusu içerisinde Organik Makyaj Malzemesi Yapımı daha ön plana çıkmaktadır. Örnek verecek olursak allık yapımı için patates ve mısır nişantası gibi doğal maddelerden faydalanılmakta.

Ruj yapımı için ise son zamanlarda vazelinlerden destek alındığı, içeriğine çilek, ahududu, kızılcık gibi meyveler ile renklendirilebileceğini belirtmek istiyoruz. Özellikle ergenlik çağında yer alan genç kızların organik olarak Evde Makyaj Malzemesi yapmalarını öneriyoruz. Bu yaşlarda sıklıkla görülen cilt sorunlarına karşın doğal makyajın zarardan ziyade büyük oranda fayda sağladığını dahi söyleyebiliriz.

Ev Yapımı Fondöten

Kapatıcı olarak kullanılan ve kadınların makyaj malzemeleri içerisinde olmazsa olmazlar arasında yer alan Fondöteni doğal yollardan yapılabileceğini söylesek birçok kadın şaşıracaktır. Doğal Fondöten yapımı sırasında gerekli olan malzemeler kişilerin cilt renklerine göre değişiklik kazanabileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Örnek olarak birçok cilt rengine uygun olarak mısır nişastasının kullanılabileceğini, esmer tenliler için kakao, buğday tenler için tarçın kullanılabilmektedir. Beyaz tenliler de mısır nişastası ile beraber tarçın kullanarak da etkili sonuçlar alınabileceğini belirtmek istiyoruz. Evde Makyaj malzemesi Nasıl Yapılır sorusunda Fondötenin oldukça büyük çeşitliliği bulunmaktadır.

Evde Göz Kalemi Yapımı

Ev Yapımı Makyaj Malzemesi yapımı sırasında daha çok teknik alanda merak edilenler konuşulmakta. Göz Kalemi ne kadar da hazır temin edilebilen bir ürün olarak gösterilse de özellikle Eyeliner sürümleri sırasında olduğundan daha kalın görünümler elde edilebilmekte. Bunu sağlamak için öncelikle Hindistan cevizi yağından yarım kaşık, kakao yağından ise yarım kaşık karıştırılarak hafif oranda ısıtılır.

Elde edilen karışımdan siyah görünüm çıkması isteniliyorsa karışımın içeriğine az oranda da karbon ilavesi yapılabileceğini belirtmek istiyoruz.

Doğal Far Yapımı

Kişilerin tercihine göre kullanılan göz farı toz ise bebek pudrası burada tam işinize yarayacaktır. Bebek pudrası bulunamaması durumunda ise mısır nişastasının alternatif olarak kullanılabileceğini belirtmek istiyoruz. Kalıcı görünüm yakalamak adına pudra ya da nişastayı vazelin ile karıştırmak görünümü büyük oranda değiştirecektir. Farklı renklerde göz farı meydana getirmek için ise karışımın içerisine gıda boyası ilave edilerek hem sağlıklı, hem doğal bir çalışma ortaya çıkarabilmekte.

Evde Makyaj Malzemesi yapmak gerçek anlamda görünümlerin değişmesine olanak sağlamakta. Kimyasal içerikli, malzemeler hem cildin erken yaşta yaşlanmasına hem de ileriki dönemlerde birçok sağlık sorununun meydana gelmesine neden olmakta. Bu şekilde alternatif malzemeler ile sizlerde değişik makyaj malzemesi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Stick Fondöten Markaları başlıklı makalemizde en iyi stick fondöten markası, stick fondöten ve stick fondöten kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.